Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 15:00



Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 02:42


Diavolo написа:
Блях тоз легендарен мач между Аржентина и Уругвай. Събра двойно повече мнения отколкото генералния спор. ..


е как да се развие генералната тема, като Спърсчето искаше статистиките да ги коментира, а не ги коментира .....


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 07:51


Forest_fan написа:
Тези спорове са си вечни, нямам как да спрат. Пеле-Марадона, Марадона-Меси, Меси-Роналдо, че дори и на местна почва с Аспарухов-Стоичков.

Стенли, питам от чисто любопитство без ни най-малка нотка за заяждане, но наистина ли си гледал Аржентина-Уругвай от 86-та? Трудно ми е да повярвам, че имаш спомени от мач, когато си бил на по-малко от 6 г., а ако пък си го гледал на запис години по-късно е още по-странно, защото това си беше един много грозен мач. Иначе този гол срещу Уругвай е един от малкото, в които Марадона няма пряко участие (гол или асистенция). Аржентина бележи 14 гола, а Марадона има 5 гола и 5 асистенции, което си е повече от сериозен принос.

Както и да е, добре загряхме за предстоящите финали през юни, а и аз като Швабата само се надявам, че ще се спазва добрия тон :-)


Имаше един руски канал НТВ Спорт. Не знам защо го бяха избрали за ретро рубриката си в края на 90-те години.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 08:02


Forest_fan написа:
Тези спорове са си вечни, нямам как да спрат. Пеле-Марадона, Марадона-Меси, Меси-Роналдо, че дори и на местна почва с Аспарухов-Стоичков.

Стенли, питам от чисто любопитство без ни най-малка нотка за заяждане, но наистина ли си гледал Аржентина-Уругвай от 86-та? Трудно ми е да повярвам, че имаш спомени от мач, когато си бил на по-малко от 6 г., а ако пък си го гледал на запис години по-късно е още по-странно, защото това си беше един много грозен мач. Иначе този гол срещу Уругвай е един от малкото, в които Марадона няма пряко участие (гол или асистенция). Аржентина бележи 14 гола, а Марадона има 5 гола и 5 асистенции, което си е повече от сериозен принос.

Както и да е, добре загряхме за предстоящите финали през юни, а и аз като Швабата само се надявам, че ще се спазва добрия тон :-)


По-горе вече писах, че е с основен принос за титлата, единствено оспорвам мита, че ги е направил сам шампиони.

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 08:52


Стенли, защо не се опиташ поне тук да излезеш малко от професията си? Всеки от нас прекрасно (надявам се) знае, че изразът "направи ги сам шампиони" се употребява в преносен смисъл.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 09:18


SUBXERO написа:
Стенли, защо не се опиташ поне тук да излезеш малко от професията си? Всеки от нас прекрасно (надявам се) знае, че изразът "направи ги сам шампиони" се употребява в преносен смисъл.


Защото според мен, феновете му възприемат горното в буквалния смисъл.

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 09:42


Аз по-скоро го възприемам като принос от 63%...

А сега де - тоя пак превъртя ще кажете, нали? Какви са тия точни и измислени цифри?!?

Ами в един отбор нормалният принос е 100%:11 = ~9%
Оттук мисля, че вече става по-ясно - Марадона е със седем пъти повече принос от нормалния... :)

А защо 7 - нека останат малко мистификации, нумерология и прочее.. :laugh: :outofspace: :-D :laugh:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 11:11


alexbg написа:
Аз по-скоро го възприемам като принос от 63%...

А сега де - тоя пак превъртя ще кажете, нали? Какви са тия точни и измислени цифри?!?

Ами в един отбор нормалният принос е 100%:11 = ~9%
Оттук мисля, че вече става по-ясно - Марадона е със седем пъти повече принос от нормалния... :)

А защо 7 - нека останат малко мистификации, нумерология и прочее.. :laugh: :outofspace: :-D :laugh:


Всъщност, чисто статистически сухите цифри са директно участие в 10 (5 гола и 5 асистенции) от 14-те гола за Аржентина, т.е. 71% :-)

Естествено, ако беше излязъл сам срещу 11-те германци на финала нямаше да спечели ... аз поне не си спомням някой, който в такава голяма степен да е доминирал на финали на СП, така както го напарави Марадона през 86-та, и не говоря само за головете и пасовете, но и като цялостно присъствие на терена и влияние на играта. Това го казвам като човек, който никога не е бил фен на Аржентина или Марадона.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 11:44


Forest_fan написа:
alexbg написа:
Аз по-скоро го възприемам като принос от 63%...

А сега де - тоя пак превъртя ще кажете, нали? Какви са тия точни и измислени цифри?!?

Ами в един отбор нормалният принос е 100%:11 = ~9%
Оттук мисля, че вече става по-ясно - Марадона е със седем пъти повече принос от нормалния... :)

А защо 7 - нека останат малко мистификации, нумерология и прочее.. :laugh: :outofspace: :-D :laugh:


Всъщност, чисто статистически сухите цифри са директно участие в 10 (5 гола и 5 асистенции) от 14-те гола за Аржентина, т.е. 71% :-)

Естествено, ако беше излязъл сам срещу 11-те германци на финала нямаше да спечели ... аз поне не си спомням някой, който в такава голяма степен да е доминирал на финали на СП, така както го напарави Марадона през 86-та, и не говоря само за головете и пасовете, но и като цялостно присъствие на терена и влияние на играта. Това го казвам като човек, който никога не е бил фен на Аржентина или Марадона.


По системата гол+пас, приносът му е 50% /освен него слагам, другите ключови играчи Валдано и Буручага/. Марадона има 15 точки, Валдано 9 /4 гола и една асистенция/, Буручага 6 точки /2 гола и две асистенции/.

Статистиката взех от този сайт:

http://www.planetworldcup.com/CUPS/1986/wc86statistics.html

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 16:11


Balleta написа:
Diavolo написа:
Блях тоз легендарен мач между Аржентина и Уругвай. Събра двойно повече мнения отколкото генералния спор. ..


е как да се развие генералната тема, като Спърсчето искаше статистиките да ги коментира, а не ги коментира .....


Еми нямам никакво време, тия дни ще се включа по няколко въпроса. А за статистиките честно казано очаквах Дявола да се включи с конкретни цифри, които да коментираме (знам че може лесно да се намерят де, ама така е още по-лесно :-D ).


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   14.03.2018 21:13


alexbg написа:
А защо 7 - нека останат малко мистификации, нумерология и прочее.. :laugh: :outofspace: :-D :laugh:


Добре, добре - явно не е ясно защо 7. С риск да влезна в противоречие със самия себе си, с риск да раздухам спора ненужно - все пак не мога да се стърпя...

Защото 7 е числото на бога... :rofl: :rofl: :rofl:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   15.03.2018 01:05


След рецитала тая вечер, да направя и аз обещаното включване. Балет, за Роналдо-Меси все още се надявам че Дявола ще пусне статистика с цифри - мачове/голове в различните турнири, а ако може и асистенции да добави, вече ще има сериозна база за сравнение и коментари.

За националните отбори обаче искам да кажа. Предварително се извинявам на всички, че няма да коментирам легендарния мач Аржентина-Уругвай от 86-та, може и да съм го гледал, ама съм бил на 5 години тогава и не си го спомням :-D

Първо, така и никой не ми отговори Кройф мишок ли е в националния отбор? За протокола, заобиколен е не от редници, а от генерали като Неескенс, Реп и т.н., тоталният футбол е в пика си, а той така и не печели нищо с националния, губи един финал, и един пропуска заради бойкот. Лузър ли е?

Второ, много се коментира Меси какви велики съотборници имал в националния, Фореста каза за редниците около Марадона и генералите около Меси. Нека видим състава на Аржентина на финала срещу Германия:

GK 1 Sergio Romero - абсолютно посредствен вратар с нулеви успехи
RB 4 Pablo Zabaleta - приличен футболист с прилична кариера, в момента играе в Уест Хям
CB 15 Martín Demichelis - някогашна надежда, която си остана само с надеждите
CB 2 Ezequiel Garay - посредствен, в годината на световното прави трансфер от Бенфика в Зенит
LB 16 Marcos Rojo - за мен изключително слаб, в най-добрия случай нищо особено
CM 14 Javier Mascherano - класа
CM 6 Lucas Biglia - средняк
RW 8 Enzo Pérez - тотален анонимник
LW 22 Ezequiel Lavezzi - добър футболист, въпреки че след Наполи не направи нищо, не бих го нарекъл генерал
SS 10 Lionel Messi (c)
CF 9 Gonzalo Higuaín - класа, но тотален мишок в големите мачове

Форест, можеш ли да ми кажеш кои точно са генералите около Меси, аз освен Масчерано не бих определил никой друг като такъв. Игуаин е другият най-класен, но всъщност той е основният виновник за липсата на трофеи. Всъщност като резерва в мача влиза още един голям футболист като Агуеро, но той май беше контузен и затова беше резерва. Другите две резерви са Паласио и Гаго - без коментар.


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   15.03.2018 02:27


Спърс, едва ли ще намериш човек интересуващ се от футбол, който да нарече Йохан Кройф мишок, заради това, че не е ставал световен шампион. Така, както и няма да намериш такъв, който да ти каже, че Кристиян Карембьо (този има и 2 ШЛ) и Стефан Гиварш са лъвове, защото пък имат световна титла.

Аржентина на СП 1986:
Серхио Батиста – Архентинос Хуниорс
Рикардо Бочини – Индепендиенте
Клаудио Борги –Архентинос Хуниорс
Хосе Луис Браун – Насионал Еспаньол (Арж)
Даниел Пасарела – Фиорентина (не записва нито 1 минута игра)
Хорхе Буручага – Нант
Нестор Клаусен – Индепендиенте
Хосе Луис Кучиуфо – Велез
Хорхе Валдано – Реал Мадрид
Хектор Енрике – Ривър Плейт
Оскар Гаре – Феро Карил Оесте
Рикардо Джусти – Индепендиенте
Хулио Олартикоечея – Бока Хуниорс
Педро Паскули – Лече
Оскар Руджери – Ривър Плейт
Карлос Тапия - Бока Хуниорс
Марсело Тробияни - Елче
Диего Марадона - Наполи

Това е състава на СП без вратарите.

Аржентина 2010
Мартин Демикелис – Байерн Мюнхен
Никола Бурдисо – Рома
Габриел Хайнце – Марсилия
Анхел Ди Мариа – Бенфика
Хуан Себастиан Верон – Естудиантес
Гонзало Игуаин – Реал Мадрид
Карлос Тевез – Манчестър Сити
Валтер Самуел – Интер
Хавиер Масчерано – Ливърпул
Николас Отаменди – Велез
Серхио Агуеро – Атлетико Мадрид
Мартин Палермо – Бока Хуниорс
Диего Милито - Интер
Макси Родригез – Ливърпул
Хавиер Пасторе – Палермо
Лионел Меси - Барселона


Аржентина 2014
Езекил Гарай – Бенфика
Пабло Забалета – Манчестър Сити
Фернандо Гаго – Бока Хуниорс
Анхел Ди Мариа – Реал Мадрид
Гонзало Игуаин – Наполи
Макси Родригез – Нюел Олд Бойз
Хавиер Масчерано – Барселона
Мартин Демикелис – Манчестър Сити
Маркос Рохо – Спортинг Лисабон
Родриго Паласио – Интер
Серхио Агуеро – Манчестър Сити
Езекил Лавеци - ПСЖ
Лионел Меси - Барселона

За 2010 и 2014 съм посочил имената на тези, които според мен заслужават внимание. Дали ще ги броиш за генерали, маршали или редници от конския обоз си е твой избор.

Изписаните клубове са към момента на провеждането на съответното първенство.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   15.03.2018 12:44


Форест, вторият състав независимо от клубовете е средняшки. Първият е класа и играха силно, вкл. Меси. Просто срещнаха силния немски отбор, който беше много по-добър.

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   15.03.2018 16:18


Форест, това имам предвид и аз, тука се правят някакви генерални заключения от загубени финали, затова дадох примера с Кройф, за да е ясно че това нищо не значи само по себе си.

За съставите съм съгласен със Стенли, с едно допълнение само - през 2010 г. съставът е добър, но основният проблем божествено седи на пейката ;-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   15.03.2018 22:09


Спърсе, е айде сега няма всеки път аз да вадя статове и пр. А и не аз почнах спора. Не чакайте наготово ами се погрижете вие. Не че не мога, ама не ми се занимава, мързи ме. :-D Аз и линк съм дал и няколко дълги мнения съм изписал. А и вече си казах генералното мнение, който разбрал-разбрал. :-)


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   16.03.2018 00:30


Не мога да повярвам колко мнения има в тази тема за спор, който определено е излишен. И двамата футболисти са големи футболни майстори развити в съответните аспекти. Всичко останало е субективно, симпатии и пр.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   24.03.2018 00:23


Крищяну с нови два гола за късен обрат на Португалия срещу Египет. Ето казвах ви аз, че това животно не прави разлика между контрола и финал на ШЛ например. ВЕЛИКАН! :moufan:
Месчо що така пак мишкарската за Арже, гледам не е играл срещу Италия? :whistle:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   24.03.2018 10:33


Diavolo написа:
Крищяну с нови два гола за късен обрат на Португалия срещу Египет. Ето казвах ви аз, че това животно не прави разлика между контрола и финал на ШЛ например. ВЕЛИКАН! :moufan:
Месчо що така пак мишкарската за Арже, гледам не е играл срещу Италия? :whistle:

Пазят го първо за финала на ШЛ и естествено после за финала на СП ;-)


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   24.03.2018 11:12


Diavolo написа:
Крищяну с нови два гола за късен обрат на Португалия срещу Египет. Ето казвах ви аз, че това животно не прави разлика между контрола и финал на ШЛ например. ВЕЛИКАН! :moufan:
Месчо що така пак мишкарската за Арже, гледам не е играл срещу Италия? :whistle:


Нормално е да не играе. За какво да го хабят срещу някакъв слабак, който дори няма да играе на Световното? :laugh: :laugh:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Роналдо - Меси / тема за спорове и сравнения   |   24.03.2018 15:54


Diavolo написа:
Крищяну с нови два гола за късен обрат на Португалия срещу Египет. Ето казвах ви аз, че това животно не прави разлика между контрола и финал на ШЛ например. ВЕЛИКАН! :moufan:
Месчо що така пак мишкарската за Арже, гледам не е играл срещу Италия? :whistle:



Роналдо си е Роналдо, маниак :laugh:

81 гола за националния на Португалия, трети във вечната ранглиста по брой голове за. националния - само на 3 от Ференц Пушкаш (84 за Унгария и Испания) и на цели 28 :laugh: от Али Даей (109 за Иран)

Няма как да не бие Пушкаш, виж Али е почти недостижим.....


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг