Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 17:46



Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
25-та титла за Барса в Ла Лига 
Автор Съобщение
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 14:28
Мнения: 2583
Отговори с цитат
Мнение  25-та титла за Барса в Ла Лига   |   30.04.2018 13:35


След снощната победа на Риасор, вече и математически ФК Барселона е шампион на Испания! За разлика от миналите сезони, когато обикновено всичко се решаваше в последния кръг, този път конкуренцията издишаше сериозно и съспенс докрая няма да има. След като вече всичко е ясно и в битката за оцеляване, остава само да разберем кой ще е подгласник на каталунците, след като за второто място се борят Мадридските грандове. Не че има такова значение, разбира се, но при липса на друга интрига- това остана като последна неизвестна.

Няколко думи за сезона като цяло- една Барса, която няма да запомним с брилянтен футбол и голеади, каквито е имало в други години. По-солидни в защита, по-постоянни, без да се отдава толкова голямо значение на владеенето на топката и да се търси атаката и разгрома на всяка цена, тази Барса успя да се справи с всичките си противници и дефакто да ги откаже от мераците за титлата още след първия полусезон. Постигнаха се доста икономични победи, в много мачове не бе допуснат гол, а на няколко пъти особено на Камп Ноу- вторите полувремена бяха доигравани с мисъл за запазване на резултата и силите на основните играчи. Естествено, това не се хареса на пуританите и Валверде бе заклеймен, че бяга от философията за тотално надмощие, доминация чрез притежание на топката и най-вече заради налаганата като основна схема 4-4-2, в която за пръв път след повече от 15-20 години се жертваше играта с бързи, флангови играчи, които да побъркват противноковите защити.

След миналогодишното фиаско обаче, и след провала срещу Мадрид за Суперкупата, след продажбата на Неймар и закъснялата селекция лятото, за мен Ернесто си направи много мъдро сметката, че е по-добре да стегне отбора в центъра, добавяйки още един халф, оставяйки цялата отговорност в атака на раменете на Меси и Суарес. Това направи от каталунците по-малко атрактивен отбор, по-предвидим като цяло, но пък и по-труден за побеждаване тим, който не допуска много голове във вратата си. От една страна се загуби този атакуващ блясък, който бе носен от знаменития тризъбец- и на мен като фен, и човек обичащ атракцията ми стана една идея по-скучно да гледам Барса, но пък и ми беше писнало все да сме оголени отзад и готови да допуснем при всяка контра на съперника, така че аз поне не съм от тези дето реват за стила и си спомнят с чак такава носталгия за отминалите времена и не сравнявам всичко с Пеп или Дрийм Тийм-а.

В трудните гостувания на Валенсия, Атлети, Виляреал, както и в ШЛ- наистина продукцията бе много постна, но пък тактически стояхме добре и някакси успявахме да не загубим или да спечелим минимално. Единственото избухване извън Камп Ноу беше на Бернабеу, но и там след нулево първо полувреме, в което Мадрид стояха по-добре, имахме шанса да отбележим първи и след това мачът се разви по перфектният за нас начин, за да се стигне до класическото измерение на резултата в последната минута. Все пак, в мачовете срещу класни съперници си пролича, че отборът има трудности и не може да доминира както в минали години. Убедителните победи с по 3-0 над Юве и Челси и 4-1 над Рома на Кампа бяха по-скоро плод на късмет и индивидуални изригвания основно на Лео + грешки на противника.

Онова чувство, че няма да ни стигнат силите за триумф в Европа, ме беше обзело още след двубоите с Челси и въпреки уж благоприятния жребий за 1/4 финалите, аз поне не бях оптимист при евентуални сблъсъци с Ман Сити, Байерн М, че дори и Ливърпул... При мач с Мадрид знаех, че други фактори ще влияят, защото тогава мотивацията е на макс, а и двата отбора се познават толкова добре, че е без значение на какъв етап и в кое състезание се срещат. След 4-1 с Рома обаче се случи немислимото и отпаднахме- един провал, който оставя много горчив привкус и не позволява да се израдваме на 100 % на постигнатия дубъл в Испания.

Такава е тази Барса- способна е да направи мач като финала за Копа дел Рей, в който всичко беше брилянтно и достави удоволствие за зрителя, но от нея може да се очаква и 0-0 с Хетафе на Кампа, мъки с Еспаньол, няколко нулеви мачове в ШЛ и за Купата и рекорден брой ъндъри спрямо други сезони. (засега имаме 14, с още 4 оставащи мача, докато в последните 2 сезона с Енрике имаме 8 и 9, или общо 17 за 2те години...) Всичко това се обуславя с факта, че вече го няма "мозъка" Чави, Иниеста е на години и също играе последния си сезон, няма Неймар, Меси е над 30, а новите като Дембеле, Коутиньо и другите все още се адаптират и не могат да достигнат тези висоти, а може и изобщо да не стигнат тази класа, естествено.

И все пак- сезон с такова надмощие в първенството, с купата за десерт и гръмко 0-3 на Бернабеу преди Коледа не може да е лош! Напротив- исторически е, защото за 80 години, само за 8 път правим Доблете Лига+Копа дел Рей, докато примерно Мадрид го е правил само 4 пъти. Така че- честито на всички Барселонисти и да сме живи и здрави за следващия сезон на най-вълнуващото първенство на планетата!

:first: :celebrate: :cheers:

VISCA EL BARCA!

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: 25-та титла за Барса в Ла Лига   |   30.04.2018 15:42


Поздравления!!!


_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг