Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 20:39



Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Референдум: За или Против РОД-Сепаратист 
Автор Съобщение
(Red or Dead)

Регистриран на: 20.08.2012 11:18
Мнения: 326
Отговори с цитат
Мнение  Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 14:40


По повод на полемиката имам молба към всички тук:

Променихме името си на РОД-Сепаратист. Федерацията отказва да го регистрира. Играта е на всички, за това:

Моля представител на всеки отбор кратко да гласува дали покрепя промяната на името ни на РОД-Сеператист да се регистрира и така да продължим участие този сезон или да не се регистрира и да прекратим участие. Смятам, че играта е на всички и ако повечето отбори са против, то ние нямаме аргументи да упорстваме.

П.с. Тъй като дискусията се проточи и от уважание към играта изиграхме първия кръг. Надявам се всеки да се изкаже бързо тук, за да знаем как да действаме.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 14:49


ЗА

_________________
Изображение


 
(Crazy Band)

Регистриран на: 06.06.2012 18:49
Мнения: 5277
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 17:03


Разбира се, че ЗА!
И то не с "ураджийски" аргументи, а чисто юридически.
Няма нарушения, от такова значимо естество, които да правят неясно изричното Ви волеизявление точно такова да е името на отбора - РОД-СЕПАРАТИСТ! Именно такиви нарушения биха били значими, а такива липсват видно от изявленията на всеки член на отбора. Дори да допуснем, че е налице някакво формално нарушение на правилата, то същото не е от категорията на такова, от което да последва такова рещение от Федерацията.
И още един много съществен аргумент, пряко относим към спора: липсват трети засегнати лица от евентуалното пременуване или оставане на същото име, т.е. обкръжаващия правен мир е неутрален към точното наименование, респ. и де факто и де юре сте с наименованието което искате Вие.
Другото е заяждане.., най-меката дума, която мога да използвам в случая.
Аз лично ще уважа избора Ви и ще Ви наричам, изписвам и приемам именно като РОД - СЕПАРАТИСТ! :cheers:


Последна промяна terminator на 17.09.2016 17:12, променена общо 3 пъти



 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 18:19


ЗА

Казал съм си мнението вече. Няма нарушения на настоящите правила, а бъдещи хипотетични ситуации нямат отношение към въпроса.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4423
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 19:13


ЗА

При положение, че е ясно кой е отбора, носител на правата, който си променя името, не виждам нито проблеми със сегашния правилник, нито потенциални проблеми в бъдеще.

Евентуалните проблеми при сформиране в бъдеще на нов отбор, който предяви претенции да е наследник на вече несъщствуващ отбор могат лесно да бъдат елиминирани с вкарване на нарочни текстове в новия правилник. Но това не касае по никакъв начин конкретния казус.


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 19:26


ЗА

Това е една скапана игра, по дяволите!


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 22:44


Както казах вече в другата тема ЗА.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   17.09.2016 23:23


За.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   18.09.2016 00:31


Позиция на Real Green:

ЗА

~ ~ ~

Ако мога да споделя лично мнение:

Също съм ЗА, защото тук би следвало важното да е мнението на отбора и играчите и на двата замесени отбора. В крайна сметка ако някой от Сепаратист искаше името им да не се добавя към РОД, тогава мисля че щеше да имаме различен казус. Но когато всички са за - честно казано не виждам проблем.

Ако има нещо, което ме смущава е позицията или-или - или ще стане еди си какво, или съм/сме аут.. Една позиция може да се защитава, да се направи точно това, което сега се случва - допитване, референдум или както и да се нарече. Сърдите се на Мейджъра за крайна позиция, а насреща се предоставя същата.. Ясно е че играта постепенно губи хора, но позицията "ей сега като излезем и всичко отива по дяволите" ми изглежда като извиване на ръце и хвърля малко сянка над иначе справедливите (за мен) искания.
Всички сме тук по собствено желание, рано или късно всеки ще тегли чертата, но нека поне е заради нещо наистина, което си заслужава, а не заради това как ще се казва или не даден отбор. На който не му се играе - каза баста, на който му се играе се опита да направи всичко възможно да картотекира отбора си. Играта е за хората, които я играят, и затова и моят глас е ЗА, но все пак това е първо игра, която трябва да ни събира и да търсим допирни точки, за да е приятно тук, а после е въпрос на чест, на спортна злоба и инат и т.н.

_________________
Изображение


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   18.09.2016 08:35


Моето лично мнение е ВЪЗДЪРЖАЛ СЕот

От една страна не виждам пречка този отбор да се кръсти както си иска. Какъв е проблема, аз не разбирам? Чисто административно какво пречи да се кръстят РОД-Сепаратист? Ако някой друг отбор има против, ок, но ако няма протимници какъв е проблема?
От друга страна има две причини, поради които няма как да застана зад искането на въпросния отбор. Първата е ултимативния тон, който проявяват. Ами видиш ли ако не ни смените името, то ние се отказваме от първенството. Ами добре, прав ви път. Щом искате да сложите още една треска в огъня, който да унищожи ПМЛ, направете го. След толкова години игра, ето, огъня гори, помогнете му. Мисля не веднъж съм ви казвал на всички тук, че ако нещо не ви харесват, се предприемат драстични неща, а не заплахи, целящи съчувствието на другите. Като не го харесвате Мейджа, дайте среща, да говорим, нова лига да направим, нова федерация и т.н. А досега само заплахи, бойкоти, няма да играем и т.н. Клавиатурни проблеми. Така че прав ви път, избора си е ваш. Аз отдавна се отказах и се примирих, просто защото освен плюене тук, няма нищо конкретно, останах си сам, а не бих си хабил и моята клавиатура, обичам действията.
И второ, това е краят на РОД, мисля е ясно на всеки. Симпатичния иначе отбор, ще се превърне в поредния тотажийски отбор, като настоящия кръг доказва това. Тонзо вече няма да има думата, идеята му да се надиграва с другите отбори ще отиде на луната и той ще си е просто поредния играч. Тук разбира се това вече е факт, като името няма нищо общо, но евентуалния отказ от участие на подобен отбор, ще е плюс за ПМЛ.
Та в крайна сметка, това не ме интересува, до такава степен, че да взимам страна. Ако не се приеме смяната на името ще има проблем, тъй като няма нищо незаконно, от друга страна ако се приеме в ПМЛ ще се установи поредния отбор "тактик"

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   18.09.2016 11:09


аз съм ЗА. егати всеки може да си се казва както си иска стига да не е нещо обидно. след като преди няколко сезона Blue Power прибави CDLM пред името си, не виждам абсолютно никаква причина и настоящата промяна да стане.

единствено чисто естетически стои грозно, но това вече си е въпрос на вкус

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   18.09.2016 16:56


Против!
На пръв поглед всеки може да се казва както си иска, стига да не е обидно или да копира истински отбори, но тук говорим за сливане на имената на два отделни отбора. Чисто юридически и принципен е въпросът тук.
самия ултиматум също не е ОК.
Все едно ей сега Гонзо да каже, сливаме се зомбитата и Демба и ставаме Екстремните дембита. Какво става с истинските оригинални отбори, с тяхната история и идентичност?
Не че ми пречи нещо конкретно на мен. И да се казвате така нямам нищо против, стига играта да върви и да няма повече скандали. Но не е добре като цяло за историята и същността на играта. Пак може да играете заедно, но не по този начин.
Но понеже е пусната официална тема си казвам становището и то е отрицателно. Разбира се нищо лично, Тонзо знае, че му симпатизирам отдавна. Но това е моето мнение и съм откровен.


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   18.09.2016 17:25


Против

За да не повтарям аргументи, моето мнение съвпада с тези на Жоро и Дявола.

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(Red or Dead)

Регистриран на: 20.08.2012 11:18
Мнения: 326
Отговори с цитат
Мнение  Re: Референдум: За или Против РОД-Сепаратист   |   19.09.2016 10:26


Само да уточня, че ултимативния тон и на самия мен не ми харесва и честно казано той не е същността на въпроса, а само неговото продължение. Същността е приема ли се промяната на името ни или не на база на изложената фактическа обстановка, а това дали ще напуснем играта или не е последствие, което си е вече наше решение.

Та виждам, че по отношение на смяната на името хората приемат нашите аргументи, против идва заради "ултиматума". Пак казвам, ултиматум няма и това не е същността на питането. В крайна сметка става дума за нещо толкова елементарно - смяна на някакво име - и ако то не се позволява и се занимаваме с това толкова време, значи нещо не е наред. Явно трябва и да обясня, че нямам забележки срещу организацията на играта и труда, който се хвърля от федерацията. Тук говорим за друго.

Благодаря за тия, дето изказаха мнение по-горе!


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг