Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:55



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   07.02.2018 13:51


Тук ще дискутираме турнирите от АТП от тази седмица - седмицата от 5 до 11.II.2018. :-)
(WTA почиват, заради Fed Cup тази седмица.)
2 от турнирите са на хард, един е на клей - този в Кито.

Линкове с инфо+схемите със сийдовете, тук:
https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Open ... gles#Seeds (Монпелие)
https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Diem ... gles#Seeds (София)
https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Ecua ... gles#Seeds (Кито)

Ебаах го, Виктор Естрея-Бургос от Доминикана е ТРИкратен победител - в поредни години! - в Кито.
Ако вземе и таз титла, стават 4. :-) Но няма да му е лесно - има 2ма силни испанци тази година в турнира.
Педалчето Гофен е заебало нашия турнир - играе във Франция вместо това, гадина ниЕдна. :-o :-(

И отделно да зачекнем все пак темата - някой ще ходи ли да гледа в София на живо? И/или вече ходи? :-D
Дали някъде дават турнира по ТВто без платената Диема Екстра?
(точно па на тез пари няма да дам!)


 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   07.02.2018 14:36


За съжаление баш сега бебето май има варицела (дребна шарка), и ще се наложи аз лично в София да НЕ ходя тази седмица...
Намерих някакъв стрийм:
http://smotrisport.tv/event/tennis/tyen ... nline.html :-)

ЕДИТ: Хмм, 20ина зрители накръст! Не виждам големите трибуни?? На няколко места ли в Арена Армеец се играе? :blink:
Някаква малка заличка гледам сега, играят Мартерер срещу Джазири. :unsure: Има даже некъв баскетболен кош, не знам какво прави там. :-P


Последна промяна Naki на 07.02.2018 14:39, променена общо 3 пъти



 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   08.02.2018 22:17


ОМряхте ли бре? Аз тук сам ли ще си пиша?! :-(
Или всички гледат тенис и нямат време за писане? :-P


 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   09.02.2018 21:41


Полуфиналистите в София избиват рибата - трима анонимника + някакъв ръждясъл и закъсал швейцарец .... тоя турнир ще го бъде ли догодина ...

П.П. Григор си знаеше за какво става на въпрос :safin:


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   11.02.2018 21:22


Basic Bests Copil For First Title
http://www.atpworldtour.com/en/news/sof ... nday-final

Не, хора, не е "Бейсик", а Башич. :-D
Тенисист извън първите 120 спечели турнира, нивото много се вдигна.
Очакваме догодина тенисисти дори от топ 500, 1000, а защо не и топ 2000! :laugh: ;-)


 
ICQ YIM WWW
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   12.02.2018 15:22


Бях и в събота, и в неделя на ATP София. Нивото беше добро, финалът беше страшно интересен и имаше достатъчно добри изпълнения, за да не се усети липсата на Григор от тези, които ги интересува тенисът, а не имената. Башич показа много здрави нерви и се пребори заслужено за титлата. Двойковият финал също беше много интересен, имаше няколко страшно атрактивни изпълнения.
В залата пък дойдоха сума гърци, въобще има интерес от южните ни съседи към този турнир. Обявиха предната седмица мисля, че София Оупън си остава в календара и за догодина, така че се надявам нещата да се закрепят. 40 000 души са посетили целия турнир, не е впечатляваща цифра, но в събота и неделя си имаше публика, в неделя особено. Въпросът е да има по-стабилни спонсори, дано нещата там бъдат окей, макар че усетих някои отзиви от бензиностанции "Еко" например, които тази година на пожар се включиха, които не са много оптимистични за бъдещето, но нека имаме надежда все пак.


 
(Valiant Knights)
Аватар

Регистриран на: 05.09.2012 11:38
Мнения: 3639
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   12.02.2018 15:39


alessandron написа:
Бях и в събота, и в неделя на ATP София. Нивото беше добро, финалът беше страшно интересен и имаше достатъчно добри изпълнения, за да не се усети липсата на Григор от тези, които ги интересува тенисът, а не имената. Башич показа много здрави нерви и се пребори заслужено за титлата. Двойковият финал също беше много интересен, имаше няколко страшно атрактивни изпълнения.
В залата пък дойдоха сума гърци, въобще има интерес от южните ни съседи към този турнир. Обявиха предната седмица мисля, че София Оупън си остава в календара и за догодина, така че се надявам нещата да се закрепят. 40 000 души са посетили целия турнир, не е впечатляваща цифра, но в събота и неделя си имаше публика, в неделя особено. Въпросът е да има по-стабилни спонсори, дано нещата там бъдат окей, макар че усетих някои отзиви от бензиностанции "Еко" например, които тази година на пожар се включиха, които не са много оптимистични за бъдещето, но нека имаме надежда все пак.


Аз също много се изкефих на турнирчето. Много е готино да си седнеш с чашка кола и да си гледаш тенис на високо ниво и култови имена като Мюлер, Вава, Сепи и т.н. Мен лично този финал много повече ми хареса от Баутиста Агут - Троицки например, и двамата играха супер. Ранглистата често лъже, а и разликата между, да кажем, №30 и №120 при мъжете всъщност е нищожна.

Естествено, имаше и някои типични за България неуредици. Примерно, за разлика от други спортни събития, на които съм бил в чужбана, почти липсваха удобства и развлечения за феновете. Не е нормално да няма къде да седнеш да изпиеш едно кафе между мачовете и да се редиш пет часа за една гадна и скъпа Спетема. Освен това изтеглянето от залата е много гадно дори да не е пълна, защото откъм сектор Ц няма нищо и всички тръгват в една и съща посока към кръговото. Разбира се, това е проблем свързан с локацията на Армеец, не са виновни организаторите.

Би било велико да стигнем нивото на Ротердам примерно, където е лудница тая седмица, но засега ще е борба въобще да оцелее турнирът. Доколкото чух още не е сигурно, че ще го има през 2019, 6 месеца преди да почне можело да се откажат нашите, но дано намерят пари и за догодина.

_________________
Изображение


Последна промяна Henman на 12.02.2018 15:40, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Дискусия - седмица 6 от 2018 -- ATP Монпелие, София, Кито   |   12.02.2018 17:22


alessandron написа:
Бях и в събота, и в неделя на ATP София. Нивото беше добро, финалът беше страшно интересен и имаше достатъчно добри изпълнения, за да не се усети липсата на Григор от тези, които ги интересува тенисът, а не имената.
Съгласен. Ранкингът и известните имена не са всичко. :yes: Не съм гледал тазгодишния финал, но миналата година бях на турнира на живо.
Тогава Григор тотално разби Гофен, който така и не влезе в мача, та не беше особено интересен финалът. :-)
Като гледам статиите и резултата във финала тази година, както и времето - 2 часа и 21 минути - явно е бил добър мач. :-)

@Балете, Копил не е анонимник, виж в Уикипедия. :-) Имал е добри резултати няколко пъти, и редовно играе добре на местни (балкански) турнири румънецът.


Последна промяна Naki на 12.02.2018 17:25, променена общо 2 пъти



 
ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг