Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:42



Отговори на тема  [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
Алпийски ски 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 04:40


Пълна пародия
Супер намален старт, гарантиран златен медал за Хиршер или някой друг теничар (Пинторо, Жанде). Чета някои класически спускачи са изразили голямо недоволствие от решението. За пореден път се гаврят със синовете на вятъра на голям форум. Защо изобщо си хабя нерви да гледам.
Боде Милър хубаво им го каза. Писна ми вече.


Последна промяна Diavolo на 13.02.2018 04:48, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 04:58


100% сигурен златен медал за Хиршер. Още сега да му го дават и да не мъчат останалите.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 05:25


Значи комбинацията е крайно време да я разкарат от календара. Това е едно архаично и ненужно състезание, не случайно и стартовете за СК са малко. Едно време може и да е било престижно, но последните години е пълен ташак.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 05:30


От това което виждам топ спускачите по-скоро опипват почвата и си правят тренировка за класическото спускане. Резултатите не бива да се взимат напълно сериозно, твърде съмнителни разлики, а някои буквално отбиваха номера. Този Дресен адски ме дразни, дано не обърка сметките. :besnyo:
В четвъртък искам да пуснат спускането от оригиналния му старт, защото ще им *** п*** ***§€§€€%€%€§**( :-x В горната половина е големия траверс, има и едни коварни бабуни и се развива голяма скорост. Това сега изобщо го няма, това дори и на супер джи не прилича.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 05:36


Diavolo написа:
Значи комбинацията е крайно време да я разкарат от календара. Това е едно архаично и ненужно състезание, не случайно и стартовете за СК са малко. Едно време може и да е било престижно, но последните години е пълен ташак.



еееее, стига бе, това ми е една от най-любимите дисциплини ....първата олимпийска дисциплина, комбинация от двете основополагащи дисциплини в ските, супер атракция .... даже трябва да увеличат комбинациите, но е трудно защото изискват две коренно различни трасета, иначе бъди сигурен щеше да има повече ....


1 секунда преднина за Янсруд не е много дори за неговоите дорби умения в слалома, но всепак има някаква минимална надежда .... Пинторо е само на 30 стотни, недостатъчно, но все пак има някаква интрига, нека изчакаме, макар Хиршер да е тежък фаворит вече ...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 09:25


Хиршер тръгна ударно към трите титли на Олимпиадата.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 10:27


Алпийски ски - алпийска комбинация мъже

1. Марсел Хиршер (Австрия)
2. Алекси Пинторо (Франция)
3. Виктор Муфа-Жанде (Франция)


Тази тройка я предвидихме още снощи. Първи златен медал на ЗОИ за Хиршер.
От развитието на състезанието обаче ясно се видя, че обстоятелствата му помогнаха решаващо за този медал, защото Пинторо му правеше по 1 секунда и малко на всички спускания тук в Пьонгачнг и ако спускането бе от оригиналния старт, а не от този за супер джи, сега щеше да се изпълнява марсилезата.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 10:34


Balleta написа:
Diavolo написа:
Значи комбинацията е крайно време да я разкарат от календара. Това е едно архаично и ненужно състезание, не случайно и стартовете за СК са малко. Едно време може и да е било престижно, но последните години е пълен ташак.



еееее, стига бе, това ми е една от най-любимите дисциплини ....първата олимпийска дисциплина, комбинация от двете основополагащи дисциплини в ските, супер атракция .... даже трябва да увеличат комбинациите, но е трудно защото изискват две коренно различни трасета, иначе бъди сигурен щеше да има повече ....


Според мен няма да оцелее, а и чувам какво коментират журналята. И по Евроспорт, на нашия и на английски език, Кедъра го слушам и него. До 2 години нямало да има повече комбинации за СК... Според мен няма как различни хора в различни телевизии едновременно да си измислят. Доста се шуми за това. А и това огромно предимство за техничарите последните години убива всякакъв интерес. И вместо да измислят как да го намалят това предимство, за да има някаква интрига, те правят точно обратното.
И правилно ако питаш мен, защото с това което редовно правят за СК и особено на големите форуми да намаляват старта от оригиналния такъв на този за супер джи влияе на класирането, то се манипулира изкуствено и понякога умишлено според мен, а това е грозно и долно. Феновете не са глупави и слепи. Или ще бъде супер комбинация или довиждане и не ни занимавайте с глупости.

:-(


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 14:56


Абе каквото и да си говорим, Хиршер направи много добро Спускане - общо взето всичко под 1.5-2 секунди му гарантираше злато.

Първо злато за австриеца :first:

Аз не бих му дал с лека ръка 3 златни медала - Олимпиада е, трябва да пусне 4-и безгрешни манша .... а в слалома си има конкуренция, мисля, че в Гигантския ще му е най-лесно, освен ако Лигъти не изкара някакви скрити дълбоко карти, ама трудна работа ......


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 15:35


за ужас на дявола няма как един от най-великите скиори Хиршер да остане без злато, сега ще си навакса на тая олимпиада, неизбежно е просто, гигантския му изглежда сигурен, все пак може слалома да го загуби, да видим :-)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 16:33


В Олимийската история няма алпиец - сред мъжете и сред жените - който да е печелил повече от 3 златни медала на една Олимпиада.

Отделно, Яница Костелич е единствената жена печелила 3 златни медала на една Олимпиада (Солт Лейк Сити 2002). Яница печели общо 4 медала в Солт Лейк Сити, като освен златните в слалома, гигантския и комбинацията, печели и сребро в Супер-Джи.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 16:38


Diavolo написа:
Balleta написа:
Diavolo написа:
Значи комбинацията е крайно време да я разкарат от календара. Това е едно архаично и ненужно състезание, не случайно и стартовете за СК са малко. Едно време може и да е било престижно, но последните години е пълен ташак.



еееее, стига бе, това ми е една от най-любимите дисциплини ....първата олимпийска дисциплина, комбинация от двете основополагащи дисциплини в ските, супер атракция .... даже трябва да увеличат комбинациите, но е трудно защото изискват две коренно различни трасета, иначе бъди сигурен щеше да има повече ....


Според мен няма да оцелее, а и чувам какво коментират журналята. И по Евроспорт, на нашия и на английски език, Кедъра го слушам и него. До 2 години нямало да има повече комбинации за СК... Според мен няма как различни хора в различни телевизии едновременно да си измислят. Доста се шуми за това. А и това огромно предимство за техничарите последните години убива всякакъв интерес. И вместо да измислят как да го намалят това предимство, за да има някаква интрига, те правят точно обратното.
И правилно ако питаш мен, защото с това което редовно правят за СК и особено на големите форуми да намаляват старта от оригиналния такъв на този за супер джи влияе на класирането, то се манипулира изкуствено и понякога умишлено според мен, а това е грозно и долно. Феновете не са глупави и слепи. Или ще бъде супер комбинация или довиждане и не ни занимавайте с глупости.

:-(


ако махнат комбинацията ще сложат паралелния, който набира все по голяма популярност и се вписва в новите виждания за модерен, атрактивен и инетересен и драматиче за гледане предвид хед2хед спусканията и директните елиминациии, които винаги будят вълнение.

Едното за другото може да стане, ако не следващата, паралелния много вероятно да влезе на по следващата Олимпиада.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 17:09


Деволе, знаеш, че Хиршер не ми е от любимците, но не го и мразя, напротив.

Според всички (дори и според него) Хиршер направи най-доброто си Спускане евър и в този ред на мисли напълно си заслужи медала.

Не съм сигурен колко точно е било скъсено трасето (в комбиациите то почти винаги е мааалко по късо). Веднъж бяхте спорили с Малдини и тя ти доказа, че всъщност трасето в комбинацията не е било по малко - май, като спечели злато в комбинацията на Световно.

Но както и да е...... малко факто директно от FIS страницата:

Цитат:
- HIRSCHER joined Kjetil Andre AAMODT (NOR), Bode MILLER (USA), Ted LIGETY (USA) and Lasse KJUS (NOR) as the men with an Olympic title and world title in a men's combination event. HIRSCHER won his world title in 2015.

- HIRSCHER won his first gold medal at the Winter Games, after winning six world titles, 55 World Cup races and 14 World Cup crystal globes.

- HIRSCHER ended Austria's longest gold medal drought in a men's Alpine skiing event at the Winter Games, winning the NOC's first Olympic title in a men's combination event since Mario REITER won on 13 February 1998.

- It was Austria's third win in this event at the Olympic Winter Games, surpassing Norway and United States for the most.

- Silver medallist Alexis PINTURAULT (FRA) and bronze medallist Victor MUFFAT-JEANDET (FRA) became the first Frenchmen on the podium in a men's combination event at the Winter Games in 70 years. Henri OREILLER (gold) and James COUTTET (bronze) achieved this in 1948.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 19:05


Аве официално го казаха по всички канали, вместо от оригиналния старт са пуснати от старта за супер джи. пише го и в официалния репорт на официалния сайт на игрите.
виж и резултатите. за 1 минута и 19/20 секунди завършваха. виж на тренировките колко правиха на оригиналната писта. Не ме интересува какво е казала Малдини преди 250 години.
Единствената разлика е, че са сложени по-малко врати, за да се развива все пак някаква скорост (нормално все пак е спускане), макар че такава на практика нямаше.
Абсолютно подарен златен медал за Хиршер и поредна гавра, епизод 1234 за спускачи за сметка на техничарчетата.
закриване за комбинацията! :-x
да вкарват по-добре паралелния, там всичко е човек срещу човек. в комбинацията няма равностойна борба и това не е от вчера.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 19:14


Diavolo написа:
Аве официално го казаха по всички канали, вместо от оригиналния старт са пуснати от старта за супер джи. пише го и в официалния репорт на официалния сайт на игрите.
виж и резултатите. за 1 минута и 19/20 секунди завършваха. виж на тренировките колко правиха на оригиналната писта. Не ме интересува какво е казала Малдини преди 250 години.
Единствената разлика е, че са сложени по-малко врати, за да се развива все пак някаква скорост (нормално все пак е спускане), макар че такава на практика нямаше.
Абсолютно подарен златен медал за Хиршер и поредна гавра, епизод 1234 за спускачи за сметка на техничарчетата.
закриване за комбинацията! :-x
да вкарват по-добре паралелния, там всичко е човек срещу човек. в комбинацията няма равностойна борба и това не е от вчера.


:laugh: е, то е практика Комбинацията да е Супер-джи, нищо учудващо :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 19:21


Не, не трябва да е практика. Май не разбираш, в това е основния проблем.
Аз ти казвам, че Пинторо щеше да спечели ако бяха ги пуснали от оригиналния старт и не само аз мисля така. И не можеш да ме опровергаеш. Хиршер е достатъчно добър и сам да си спечели златото. Например в ГС трябва чудо да стане, че да не спечели той и не е необоходимо да го бутат, само защото е най-голямото лице на ФИС.
Дори и да не го бутат с цел, то просто не се получава състезание. Едно е СК с два/три старта за целия сезон, друго е на най-големия форум, веднъж на 4 г. Или ги пускаш при равностойни условия всички или не ги пускаш изобщо. И това важи за всички спортове. Защото това което стана в женския слопстайл е криминално и се подиграха с всички.


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 19:30


Diavolo написа:
Не, не трябва да е практика. Май не разбираш, в това е основния проблем.
Аз ти казвам, че Пинторо щеше да спечели ако бяха ги пуснали от оригиналния старт и не само аз мисля така. И не можеш да ме опровергаеш. Хиршер е достатъчно добър и сам да си спечели златото. Например в ГС трябва чудо да стане, че да не спечели той и не е необоходимо да го бутат, само защото е най-голямото лице на ФИС.
Дори и да не го бутат с цел, то просто не се получава състезание. Едно е СК с два/три старта за целия сезон, друго е на най-големия форум, веднъж на 4 г. Или ги пускаш при равностойни условия всички или не ги пускаш изобщо. И това важи за всички спортове. Защото това което стана в женския слопстайл е криминално и се подиграха с всички.


Разбирам много добре ...

Но оригиналния старт на кое ? При кофти условия старта трябва да бъде намален за де не се пребият хората, нема да мрат сега заради лошо време ... а другото е, че комбинацията може да бъде и със Супер-джи, не е да не е по правилата ....

Никого не защитавам, а Пинторо не е спускач, как тогава са ощетени спускачите ??? Свиндал не е карал слалом от 2 години, Дресен е 100 кила отгоре Хиршер, е какво изобщо правят там, те си знаят, че нямат шанс ?

Линдзи, Щухец и Янсруд са взимали комбинация с намален старт, не това проблема, просто Хиршер избухна на правилното място, ако беше 40 стотни по бавен гореше .... няма какво да се сърдим


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   13.02.2018 19:51


изводът е, че след като Дяволът не е доволен, всичко е нагласено или нечестно по друга причина.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   14.02.2018 01:02


Пинторо е по-добър спускач от Хиршер и му прави около секунда. Това мултиплицирано с днешните резултати от слалом значеше златен медал за него, а не за Марсел.
И не нямаше да се претрепват хората, пистата в Пьонгчанг е доста лесна като цяло, мнение на експертите, не мое. Който не умее да кара истинско спускане да не се пуска. Кога ще го видим Хиршер във Венген и Кицбюел?
Редовно правят комбинацията от спускане в супер джи и винаги се обосновават с някаква сигурност за хората, което си е чиста илюзия и спекулация, не е сирене да го мериш на кантара. По този начин се обезсмислят идеята да има равни условия за всички, защото не се дава шанс на натуралните спускачи да вземат по-голяма преднина от 2/3 секунди. А 3 секунди ще са достатъчни и срещу Хиршер.
Ако това не можеш да го разбереш не знам защо изобщо коментираме и дискутираме.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Алпийски ски   |   14.02.2018 01:35


Хиршер не ми е особено симпатичен, но аз съм по-скоро доволен от златото му. Не може най-успешният алпийски скиор на световни да няма олимпийско злато. Щеше да е конфузно и особено абсурдно!

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 202 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг