Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 12:57



Отговори на тема  [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   06.03.2018 21:57


alexbg написа:
А да - по първия въпрос: малко не го разбирам... Хем да се "пуснат отделни потоци към кръга с реванши", хем да се изпълняват след реваншите - как точно ще стане? Май нещо не схващам пак...

Не съм се изразил достатъчно ясно. Имам предвид двата потока да си се пуснат в отделна пилотна тема за ЕД, както винаги сме го правили, когато дузпите бяха през седмицата. Дори да са същите мачове, мисля, че от гледна точка на реда и прегледността (сори, ако ти се струва магерско, но съм си фрийк перфекционист) двата потока трябва да си се пуснат И в отделна тема, понеже логично погледнато те принадлежат към друг кръг. Също така и откъм лайвскор би трябвало да се отнасят към кръга за купата и трябва се появяват в съответните лайвскор теми. Всички теми, както знаем, остават в архива и добрата подредба е най-важната предпоставка за добър архив.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   06.03.2018 22:25


alexbg написа:
А иначе - по същество...
Отзад-напред - аз съм по-скоро за втория вариант и не мисля, че има проблем с това дузпите да се знаят в четвъртък вече (не вярвам да има отбор, който да разсъждава върху мачовете като цяло преди този срок)... Единственото ми колебание е, че Купата все пак е по-различен турнир от Първенството и като такъв е по-добре да има по-различни мачове. И да - имаме ги разширените потоци, но би било хубаво, ако ги имаме и с по-странните мачове за дузпи или дори за ПСУ. Дори тук бих си позволил да предложа (сега ми щукна) да обсъдим възможността ПСУ и дузпи на Купата да са в обратен ред: да започват с най-много мачове от най-долните играеми потоци и да продължават нагоре до запълване на бройката... (Но това е една скоба, която не знам дали е приемлива и от организаионна точка, а и от останалите памелисти)... Но, тъй да се каже по нашенски: "летс да дискутирваме"...

Това с подбора отдолу нагоре е интересна идея. Не зная как ще се приеме от другите, но аз лично бих опитал с подобна екзотика.

От техническа гледна точка не мисля, че ще представлява особена допълнителна трудност, но тук Мандора да си каже какво мисли.

От моя гледна точка си мисля, че е възможно в бъдеще да се вкара и тази автоматика. Аз така или иначе работя по нова версия на миксера с мисълта да е готов за следващия сезон, така че евентуално ще предвидя и този момент.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.03.2018 22:42


SUBXERO написа:
alexbg написа:
А да - по първия въпрос: малко не го разбирам... Хем да се "пуснат отделни потоци към кръга с реванши", хем да се изпълняват след реваншите - как точно ще стане? Май нещо не схващам пак...

Не съм се изразил достатъчно ясно. Имам предвид двата потока да си се пуснат в отделна пилотна тема за ЕД, както винаги сме го правили, когато дузпите бяха през седмицата. Дори да са същите мачове, мисля, че от гледна точка на реда и прегледността (сори, ако ти се струва магерско, но съм си фрийк перфекционист) двата потока трябва да си се пуснат И в отделна тема, понеже логично погледнато те принадлежат към друг кръг. Също така и откъм лайвскор би трябвало да се отнасят към кръга за купата и трябва се появяват в съответните лайвскор теми. Всички теми, както знаем, остават в архива и добрата подредба е най-важната предпоставка за добър архив.


И на мен ми се струва по-логично и по-ясно (и по-малко вероятно някой нещо да обърка), ако има една тема за мачове от първенството другата седмица и друга тема с мачове за дузпи другата седмица (ако се стигне до такива). Нали сега правилно те разбирам? Вече дали от организаторска гледна точка не е затрудняващо - не смея да кажа. Мандора и ти най-добре трябва да знаете. Ако трябва - и в една тема ще са... Макар че тогава май автоматично отпада възможността за предложението ми да се избират дузпи от потоците отдолу нагоре...

Дано и някой друг се изкаже, че така много на диалогичен монолог отиваме... :laugh:

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   09.03.2018 23:55


Ами няма как да е кой знае колко сложно от организаторска гледна точка. Преди да започнем с експерименталните промени нали винаги си имаше отделна тема и се допълваше стария лайвскор. Просто сега ще е уикенда вместо през седмицата, както беше преди. Единственото, което идва допълнително е едновременната работа с два лайвскорски файла, но ако изобщо се стигне дотам, аз ще поема обработката на лайвскора с дузпите, така че и това не е проблем.

За обратния ред на дузпите Мандора най-добре да каже какво мисли по въпроса.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.03.2018 02:06


Ако има две отделни теми за първенството и за дузпите, гарантирам, че ще има неразбрали, които ще пуснат мачове от грешната тема, особено ако са в обратен ред и не съвпадат. Една обща тема ще елиминира подобни грешки от неразбиране.

Колкото до това, че ще се бие един и същи мач за първенството и за елиминационни дузпи, не знам какво ви смущава? Че единия ще преписва от другия или??? Нямаме ограничение един и същи мач да се избира за ПСУ в различни ПМЛ срещи, не виждам защо това трябва да е проблем и в срещи от различни турнири.

От организационна гледна точка няма разлика в колко теми се пускат, лайвскор файловете ще са различни, така че и откъм кодове на мачовете няма да има проблем. Но все пак си мисля, че една тема е по-лесно разбираема за играчите.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   10.03.2018 02:12


Така както сте го измислили е ОК.
Хем се спестява излишна тема междинка, което си е трудоемко, а и за отборите е по-лесно, защото така и така влизат всички да пускат прогнози за ПМЛ през уикенда, какво пречи да пуснат и дузпите. Отделно, че има по-голям избор от качествени мачове за дузпи.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   11.04.2018 12:39


Забележка към UNDERGROUND - THE GRIZZLIES.

Ако първият капитан пуснал потоци е дал червен поток, втория няма право да дава втори червен. Счита се за нарушение и е ЖК/ПСУ + служебен поток.

В случая е контрола и няма да го коригирам, а за реалните мачове на неутрален терен ще гледам да е включено това в правилата, ако го няма.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   11.04.2018 12:56


Честно казано, пост фактум си го помислих това, но поне в правилата на сайта на Шифтъра не го пише. Единственото ограничение, което е споменато, е за по минимум два сини мача от всеки капитан.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   11.04.2018 22:30


Няма го, понеже принципно премахнахме мачовете на неутрален терен и бяхме оставили само финала за купата. Ето ги правилата, явно и аз не си ги спомням 100% :)
Мач на неутрален терен

- Символичните домакини избират 4 потока от номинираните потоци с нечетни номера. Символичните гости избират 4 потока от номинираните потоци с четни номера.
- Условия за избор: 1) Минимум два от четирите потока в избора трябва да са от сините потоци; 2) Без право на избор на червени потоци.
- Потоците, избрани от символичните домакини, заемат позиции 1-4. Потоците, избрани от символичните гости, заемат позиции 5-8.
- И двата отбора играят с разпределението за гостуващи отбори.


 
(Les Mousquetaires)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 06:21
Мнения: 4434
Местоположение: Laval, QC, Canada
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   11.04.2018 22:37


Това означава ли, че във втората фаза на първенството, когато всички мачове ще са на неутрален терен ще играем без червени потоци?

_________________
Un pour tous, tous pour un!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   12.04.2018 11:05


Ами май така излиза.

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   13.04.2018 15:46


Да, реално е много нечестно спрямо втория пускащ потоци и правилно го е премахнал като възможност Мейджа. Неутралният терен трябва да осигурява 100% равнопоставеност на двата отбора.


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   16.04.2018 18:04


За да няма объркване с червените потоци, те са премахнати от редовния избор и мачовете от тях са включени в избора съответно за Дузпи (първостепенни) и ПСУ (второстепенни). Съответно броя на мачовете от едно първенство в тези два потока е сведен до максимум 3, както винаги.

Моля ако някой има проблем с правилата за мач на неутрален терен, да ми пише ЛС, за да мога да отговоря навреме!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 10:01


Имам 2 въпроса за които искам потвърждение, ако може възможно най-скоро:
1. Може ли да има в мача двама капитани на един отбор. Т.е. примерно аз пускам потоците за мача на неутрален терен, а мой съотборник - мачовете?
2. Сега в дузпите, мога ли играч, който не е играл да влезе като смяна и да бие дузпа?


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 11:54


По точка едно нямаме установени правила, но след като всичко се пуска в срок не виждам проблем различни играчи от отбора да пуснат избор-потоци и избор-мачове.

Относно дузпите, титуляри се водят петимата играчи, взели участие в редовното време. Имате право на една смяна.
Тук следва да се уточни, че постовете се запазват, тоест вратаря от редовното време трябва да пази и дузпите. Ако смените вратаря, то смяната трябва да пази.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 17:52


ПИТАНЕ - Редо не е видял правилото за нечетни потоци.
Все още можем да сменим избора нали? И какво ще е наказанието?

П.С. Какъв е служебният избор в този случай?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 17.04.2018 17:56, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 18:12


alexbg написа:
ПИТАНЕ - Редо не е видял правилото за нечетни потоци.
Все още можем да сменим избора нали? И какво ще е наказанието?

П.С. Какъв е служебният избор в този случай?
Свали си файла за служебно разпределение от основната тема и ще видиш какви са вариантите. Направил съм го много по-разбираем. Освен това всичко е предварително попълнено.

viewtopic.php?f=31&t=9719

В темата са обяснени и основните положения.

Keep in mind, че противниковият капитан ще има правото на избор, освен ако и той не пропусне срока.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 18:16


Що се отнася до частично сгрешен избор и евентуална корекция, съответно наказания, най-добре е Мандора да се изкаже.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 18:17


Ясно, мерси.

Ама още е отворен въпросът дали можем да си променим избора-потоци - срокът още не е изтекъл, очевидно сегашният избор е грешен (или поне 3 от 4те избрани).
И разбира се - какво е наказанието в двта случая: без промяна и със промяна?

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: ПМЛ Сезон ХVІI (2017/2018) - ОРГАНИЗАЦИОННИ   |   17.04.2018 18:18


SUBXERO написа:
Що се отнася до частично сгрешен избор и евентуална корекция, съответно наказания, най-добре е Мандора да се изкаже.


Мда - мисля, че подозирам, ама все пак... Писал съм му, да видим...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 245 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг