Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 01:49



Отговори на тема  [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Следваща
Филми 2 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   19.09.2018 17:47


Монахинята (The Nun)
https://www.imdb.com/title/tt5814060/?ref_=nv_sr_1

Голямо разочарование уви. А толкова го чаках. Да оставим настрана, че филма е събрал всички възможни досадни клишета не само от жанра. Самата история куца фрапантно. Сюжет никакъв, а вместо да направят класически филм с демон и екзорсизъм те са направи някакво диво фентъзи и са наблъскали колкото се може повече плашещи моменти. Имаше един момент когато едно ‘’зомби’’ се бе надигнало обладано от демона (?!), но нашият славен герой му видя сметката с една пушка, ама какво точно уби няма значение... Единственият плюс е да заведеш приятелката си и ако е по-страхлива да я гушкаш и притискаш през цялото време.


Слендърмен (Slender Man)
https://www.imdb.com/title/tt5690360/?ref_=nv_sr_1

?! И това нещо е видяло голям екран?! Един от най-безсмислените и безумни филми, които съм гледал през живота си.
Иначе за протокола – тийн хорър за мистериозен вирус, който се настанява в главите на децата и те изчезват или се самоубиват.
Блях, простотия нечовешка.


Хищникът (The Predator)
https://www.imdb.com/title/tt3829266/?ref_=nv_sr_1

WTF?! Кому бе нужно да продължат и съсипят поредната кино икона? Оригиналния Хищник с бате Арни е един от най-емблематичните екшъни не само за своето време, продължението с Дани Глоувър не бе никак зле, но до там.
Пак да попитам кому бе нужно?
Много слаб филм. Ама много. Трагична режисура, плачевен монтаж (брутално неритмично изрязване на кадрите, на много места изобщо не се разбираше какво става), герои за които на никой не му пука. Ами честно казано аз си бях за Хищника. Него поне го разбирах. Останалите кой от кой по-плоски и безвкусни. Върхът на простотията бе когато направиха нещо като лоботомия на едно извънземно куче (WTF?!), впоследствие кучето повръщаше гранати и ловеше топки и съвсем на финала го зарязаха ей така из градската горичка. Така де на кой му пука. Малкият пикльо (следващата стъпка в човешката еволюция) взриви едно дете, а предполагам и цяло семейство, но на кой му пука?! Баща му убива наред, после му чете морал и казва на синчето, че да си убиец значи да ти харесва какво правиш. Леле леле, просто нямам сили. А самият Хищник. Какви хибриди, какви ъпгрейди ве хора. И какво тежки конспирации пак. Някакъв отцепник и предател решава да помогне на човечеството с технология, която да ги убива, е хубаво ама същият този самарянин защо му трябваше тогава да бастиса толкова народ??? Аде, някой да ми каже. Плосък, безсрамен хумор, нелепи нишки, трагичен сценарий.
Няма какво да кажа повече. Един от най-слабите и бездарни филми, които изобщо съм гледал някога.


Последна промяна Diavolo на 19.09.2018 17:47, променена общо 1 път



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   05.10.2018 02:59


[quote="Diavolo"]Монахинята (The Nun)
https://www.imdb.com/title/tt5814060/?ref_=nv_sr_1

Голямо разочарование уви. А толкова го чаках. Да оставим настрана, че филма е събрал всички възможни досадни клишета не само от жанра. Самата история куца фрапантно. Сюжет никакъв, а вместо да направят класически филм с демон и екзорсизъм те са направи някакво диво фентъзи и са наблъскали колкото се може повече плашещи моменти. Имаше един момент когато едно ‘’зомби’’ се бе надигнало обладано от демона (?!), но нашият славен герой му видя сметката с една пушка, ама какво точно уби няма значение... Единственият плюс е да заведеш приятелката си и ако е по-страхлива да я гушкаш и притискаш през цялото време.

Бони Аронс според мен прави много добра роля. Погледни и физиономията само! Тя си е точно за тази роля! Иначе съм съгласен с коментара ти. Гледа ми се некъв съспенс, повече психологическо, отколкото хорър. Сега си дръпнах Angels And Demons, не съм го гледал, имам го на ДВД, там от мазето го извадих, но диска ми е преебан. Уж било средна работа, но аз се интересувам от такива неща!

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.10.2018 18:27


Някакви коментари за "A star is born" ???

Още не съм го гледал но е задължителен и мисля много скоро да го гледам, естествено на кино.

Лейди Гага за мен е най-талантливата певица в момента и създателка на песни, класа над всички останали, аз съм и голям фен и ми е голяма слабост. Акустиките и на пиано са без алтернатива, а гласа и е феноменален.

Брадли Купър също е без коментар. Историята е за Барбара Стрейзънд, тоест реална, всичко предполага супер продукция.

Без съмнение филма ще е номиниран за Оскар. Най-малкото ще вземе за песен.

Гледам в IMBD e котиран 8.4/10 което не е никак зле.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение     |   22.10.2018 01:49


Mary Shelly

Днес го гледах в Сине Гранд и съм много доволен. От известно време гледам европейски продукции, основно британски, но този филм си струва гледането. Страхотна игра ( не е истина как Ел Фанинг извайва този британски акцент ). Освен това представя поетите Шели и Байро в една друга светлина, за която не се пише много освен творчеството им, а именно, че са си били безобразни развратници, без никакъв морал ( аз съм го чел, но за пръв път го виждам толкова дръзко показано на кино. И то от режисьорка, която е от Саудитска Арабия :-o , първата жена режисьор от тази страна! Препоръчвам определено филма!

Disobedience

Другия филм от Cinelibri феста ( имам пас за целия фест ), който гледах днес. Уау, много смело от страна на Рейчъл Уайз като копродуцент. Голям съм фен на Рейчъл Макадамс, това не и е първата бисексуална роля, но тази възбуждаща любовна история на двете Рейчъли във филма, в разрез с концервативните еврейски традиции си е потресаваща. Посланието всъщност се състои в думите на равина в началото преди да умре, както ги повтаря наследника му равин, който се пада и съпруг на Макадамс в края. Дотука със спойлерите, просто го гледайте/

Безкрайната градина - The Infinite Garden

Хич не лош български, и то не защото едната от двете главни мъжки роли я играе братовчед ми Димитър Николов, а защото просто е добре направен. Филм на Галин Стоев, който и ректор на театъра в Тулуза ( прървият чужденец с такава позиция в този теаър ) е инкорпорирал доста европейски нюанси във филма, но със съвременни български проблеми. Ще го има вече по екраните.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   04.11.2018 18:34


Balleta написа:
Някакви коментари за "A star is born" ???

Още не съм го гледал но е задължителен и мисля много скоро да го гледам, естествено на кино.

Лейди Гага за мен е най-талантливата певица в момента и създателка на песни, класа над всички останали, аз съм и голям фен и ми е голяма слабост. Акустиките и на пиано са без алтернатива, а гласа и е феноменален.

Брадли Купър също е без коментар. Историята е за Барбара Стрейзънд, тоест реална, всичко предполага супер продукция.

Без съмнение филма ще е номиниран за Оскар. Най-малкото ще вземе за песен.

Гледам в IMBD e котиран 8.4/10 което не е никак зле.



гледах го, 100% Оскар само не знам точно за какво ... Брадли Купър, оригинална песен, сценарий, филм


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   06.11.2018 03:23


Венъм (Venom)
https://www.imdb.com/title/tt1270797/?ref_=nv_sr_1

Ужас и потрес. Голям минус в кариерата на Харди е този бълвоч. Поне да беше с R рейтинг, а не PG-13. Можеше да е много по-мрачен и брутален, но не паричките са по-важни. Сони отдавна не е това, което беше и бавно, но славно потъва.
Няма смисъл от ревю. Трагични актьори, плачевен сценарий, лоши ефекти, неубедителен хумор. Единственото, което ми хареса е гласът на Венъм и толкоз.
Не си го причинявайте.


Тежки времена в Ел Роял (Bad Times at the El Royale)
https://www.imdb.com/title/tt6628394/?ref_=nv_sr_1

Не мога да разбера защо толкова му вдигат кредитите на този филм. Не че е лош, но в никакъв случай не е някоя находка или нещо, което ще се запомни. Да не кажа, че дори бях по-скоро леко разочарован...
Филмът е дълъг, но за съжаление не разказва добре историите на героите, а излишно време бол. Такива филми сме гледали много. Кримка/мистерия в която уж се бяга от клишетата, героите са обикновени хора от реала, убийствата са брутални и неочаквани и се набляга много на говоренето. За такъв тип филми трябва стегнат сценарий и здрава основна нишка около която да се разплете въжето... А какво получаваме, куфарче с пари което е в основата вместо нещо загадъчно и дори скандално, като някоя шокираща лента... Такава има, но завесата не се повдига, а само загатва. Такъв бляскав навремето хотел наистина е съществувал (през 60-те години, точно на границата между щатовете Калифорния и Невада), т.е. продукцията е вдъхновена по някаква истинска история, но си остава художествена измислица.
Оператора и сценографията са на ниво и заслужават похвала. Актьорите се стараят, но нищо кой знае какво. Искам да похваля, Крис Хемсуърт, който е в малко по-различни амплоа и си личи, че се раздава до край. Но според мен най-добре се справя Луис Пулман, който засенчи всички останали от каста.
Не знам дали да препоръчвам. По-скоро гледайте, защото все пак е нещо по-различно, пък и ще ми е любопитно мнението и на други хора.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   27.12.2018 11:18


Наскоро и аз изгледах "Тежки времена в Ел Роял" и подкрепям напълно Дявола. Нищо особено не е тоя филм - опитали са се да направят нещо уж по-нестандартно, но то вече от "нестандарности" точно тоя тип филми си станаха стандартни :-D
А може и ние да сме се пренаситили, че аз напоследък прекалявам с гледането... почнах да си водя списък от лятото - изгледал съм вече 80 филма (без сериалите). Даже вече забравям какъв е бил филма - например и Венъм го гледах, но почти ми се е изтрил :blink:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   31.01.2019 01:24


Бохемска рапсодия (Bohemian Rhapsody)
https://www.imdb.com/title/tt1727824/?ref_=nv_sr_4

Голям шум, голямо нещо. Имах чувството, че само аз не съм гледал филма. Е, гледах го. Хареса ми, на моменти ме трогна, потропвах с краче и пригласях на много мои любими парчета и толкоз. Гледал съм много такива. След време няма да си го спомням, нито ще го гледам втори път. Рами е добър и се раздава, като най-добре му се получиха моментите на сцената, но можеше и много по-добре. Изкуствените зъби бяха ужасни. Не ми хареса, че го бяха направили такъв женчо Фреди. А може би така са искали да изглежда, за да е в крак с модата (джендърските простотии и не само). Отделно филма бе прекалено комерсиален и вкаран в ясна рамка. С Х-МЕН това е Ок, но не и с този тип филми, но в крайна сметка Сингър успя. Това е един повече от успешен продукт, който донесе стотици милиони приходи + стабилен брой награди и номинации.


Фантастични животни: Престъпленията на Гринделвалд (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
https://www.imdb.com/title/tt4123430/?ref_=nv_sr_1

Хареса ми. Не колкото първия филм, но ми хареса. Общо ще са 5 филма, така че дори не сме по средата. Задължителен е за феновете на Роулинг. Изненадах се от някои моменти и насоки. Според мен този Аврелий (Кридънс) не е точно брат на Албус Дъмбълдор а син/проекция на мъртвата му сестра (обскура мисля беше точния термин), имаше един специфичен термин, който ми убягва, но ще видим. Видяхме и ‘’любимата’’ на Лорд Волдемор, Наджини...


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   22.02.2019 01:01


https://en.wikipedia.org/wiki/The_House_That_Jack_Built_(2018_film)

Ларс Вон Триер е наистина психар! :-o

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   22.02.2019 20:17


TheExorcist написа:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_House_That_Jack_Built_(2018_film)

Ларс Вон Триер е наистина психар! :-o

на това извращение като му прочетох сюжета особено преди лягане е идеално гаранция за кошмари цяла нощ, тоя режисьор е за лудницата, ама доста такива има та ще му харесат това психарско творение :laugh:


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.02.2019 01:24


juve написа:
TheExorcist написа:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_House_That_Jack_Built_(2018_film)

Ларс Вон Триер е наистина психар! :-o

на това извращение като му прочетох сюжета особено преди лягане е идеално гаранция за кошмари цяла нощ, тоя режисьор е за лудницата, ама доста такива има та ще му харесат това психарско творение :laugh:


Аз по принцип винаги доглеждам нещата докрай, въпреки, че към 30-та минута исках да го спра, но бех с брачеда, той е про актьор, с награди, викаме си дай да видиме. Значи, ако се абстрахираш от изродщините ( защото има сцени, които не са за всеки ), има дълбока мисъл. Базирано е основно на ''Ад'' на Данте, но през психопатския поглед на Вон Триер. Бях на един галон бира и два джойнта, не ми повлия особено, после четох, но повечетото реплики ги запаметих, а то има интересни. Но като цяло е психарска изродщина, аз не бих го гледал пак този филм!

П.С. Ларс Вон Триер е с много объркано детство бтв

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.02.2019 05:22


TheExorcist написа:
juve написа:
TheExorcist написа:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_House_That_Jack_Built_(2018_film)

Ларс Вон Триер е наистина психар! :-o

на това извращение като му прочетох сюжета особено преди лягане е идеално гаранция за кошмари цяла нощ, тоя режисьор е за лудницата, ама доста такива има та ще му харесат това психарско творение :laugh:


Аз по принцип винаги доглеждам нещата докрай, въпреки, че към 30-та минута исках да го спра, но бех с брачеда, той е про актьор, с награди, викаме си дай да видиме. Значи, ако се абстрахираш от изродщините ( защото има сцени, които не са за всеки ), има дълбока мисъл. Базирано е основно на ''Ад'' на Данте, но през психопатския поглед на Вон Триер. Бях на един галон бира и два джойнта, не ми повлия особено, после четох, но повечетото реплики ги запаметих, а то има интересни. Но като цяло е психарска изродщина, аз не бих го гледал пак този филм!

П.С. Ларс Вон Триер е с много объркано детство бтв

иначе сега за разнообразие съм минал на японски анимета по манги(комикси) имат доста добри попадения, ако ви е интересно ще ви препоръчам нещо, правят от всякакъв жанр :-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.03.2019 23:36


Капитан Марвел (Captain Marvel)
https://www.imdb.com/title/tt4154664/?ref_=nv_sr_1

Поредната феминистка шитня. Да, краен съм, защото Бри Ларсън с язвителните си и крайни коментари (като например, че не искала никакви бели мъже около себе си?!?!) сама си го просеше. Никога не е късно да станеш за смях. Е, тя стана преди премиерата на филма, а сега ще си търпи и критиките. Защото, филма е ужасно слаб и безумен, а решението на Ник Фюри да кръсти името ‘’Отмъстителите’’ на една еманципирана фръцла е обида за всички милиони комиксови фенове по света.
Холовуд продължава с падението си, да видим докога и кога ще осъзнаят, че копаят една бездна от която трудно ще излязат.
Ефектите са слаби, сюжета от плосък до по-плосък. Всъщност няма какво да се види освен изненадващо добрия Джуд Лоу носталгията по 90-те години, която добре бе показана и едно мило котенце...


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   21.03.2019 11:32


и тази ли добра актриса ли Холивуд я проми, жалко че проби с хубави независими драми, където я харесах много ама славата и известността не прощават


Последна промяна juve на 21.03.2019 11:33, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   21.03.2019 14:03


juve написа:
и тази ли добра актриса ли Холивуд я проми, жалко че проби с хубави независими драми, където я харесах много ама славата и известността не прощават


Кои независими драми ?


 
(Extreme Zombies)

Регистриран на: 20.09.2012 12:41
Мнения: 4870
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   21.03.2019 17:15


Balleta написа:
juve написа:
и тази ли добра актриса ли Холивуд я проми, жалко че проби с хубави независими драми, където я харесах много ама славата и известността не прощават


Кои независими драми ?

оня стаята със затвореното дете, къде взе оскар и преди него един с проблемни деца в сиропиталище кратък срок (short term) май се казваше тоя едва ли го гледал, първия вече е по-известен :-)


Последна промяна juve на 21.03.2019 17:18, променена общо 3 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 14:58


Не съм запознат със ситуацията около Netflix в България - има ли го въобще, ако - какво върви по него етц... В петък беше премиерата на The Dirt - биопика за Мотли Кру. Страшно ми хареса! Адски добре направен, отличен каст, придържане към историята. Личи си, че членовете на бенда активно са участвали в мейкинга. Препоръчвам го горещо на всички, не само на фенове на бандата, какъвто и аз самият всъщност не съм.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 15:12


Има го, но не е преведен. Не мога да разбера как може да няма някой, който да плати и да се почне превод, потенциала е огромен и много хора ще се абонират.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 15:47


Diavolo написа:
Има го, но не е преведен. Не мога да разбера как може да няма някой, който да плати и да се почне превод, потенциала е огромен и много хора ще се абонират.
Имаш предвид самия филм или целият канал върви без превод?

Второто би било шокиращо и меко казано абсурдно, но в България така или иначе нищо вече не ме учудва.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   24.03.2019 15:49


Цялата платформа. Падна искането на американско айпи, т.е. може да си направиш една нормална регистрация, но вътре нищо не е преведено на български.
Както например HBO GO, която ми е любимата платформа. Но ако някой започне легално да превежда сериалите и филмите на Нетфликс ще избие рибата, а аз съм първа маймунка на клона. :-)


Последна промяна Diavolo на 24.03.2019 15:49, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг