Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 21:58



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Sofia Open' 2019 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Sofia Open' 2019   |   07.02.2019 10:36


Има ли някой, който да гледа на живо в Арена Армеец?
Аз от днес до неделя съм плътно в залата с пакетен билет за четирите топ дни. Жалко само за отпаданията на Мечо и Хачанката. Исках да ги гледам на живо, но уви. Макар че то това е някаква много бледа сянка на истинския Стан дъ Ман. А пък Карен след много силния завършек на 2018 г. явно още не може да се съвземе...
Поне останаха Ооооооо, Нандоооо, Монфис и Циципас. :-) А и РБА е в зверска форма и скрит фаворит за титлата, всъщност какъв скрит, направо явен. Ама него вече съм го гледал на живо.

:tennis:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   07.02.2019 23:50


Доволен от днешния ден. За мача на Циципас имаше над 2500 човека, което за делничен ден сигурно е рекорд в историята за турнир от категории 250 и 500.
Тенис публика, която знае как да се държи културно и уважаващо съперниците, хем създаваща атмосфера. Така е като го няма Григор идват истинските фенове и липсват крайните агитки и селтаци. Очаквах повече маляки, но и сега не бяха малко, а и учудващо за мен се държаха доста кротко и спазваха също етикета.
Като подкрепа от родната Бг публика сякаш Монфис се радваше на най-голяма любов. Но ще видим утре как ще е в супер шоуто с Циципас.
Като тенис имаше какво да се види, макар най-интересното по всичко изглежда ще е утре.

Монфис е в някакъв зверски моуд режим на сервиране. Все едно машина сервира. Ужас. Свитолинка сякаш му вля нов животец. Дали не гледаме Монфис 2.0, хах. Но утре ще е големия тест за него...
Стефанос си личеше, че не е на 100% но на живо е истинско удоволствие да се наблюдава. Каква пластика има това момче, абсолютно всестранно надарен супер атлет. Като заякне и се доразвие ще стане изключително труден за побеждаване.
Вердаско е във форма и пределно коцентриран, а и условията в София явно му подхождат (висока надморска височина и бърз корт/отскок), така че ако запази нивото си ще е изключително труден за побеждаване. Аз съм си твърдо за него, отколешен любимец ми е.
Медведев също ме впечатли много във втория и третия сет. Особено в третия сет игра като робот. Безгрешен и с изключителен ретур. Но и Хаасе бе много разпилян. Медведев обаче обичайно за него се държа много просташки и на два пъти щеше да пробие настилката от зверски удари с ракетата по нея. Бил недоволен от комбинацията между топките и настилката. Може, не знам, но не това е начина по който да се държи един елитен професионалист.
Клижан също игра на ниво, а той си е много опасен шотмейкър.
Сървботовете си заминаха, което е радващо. Брандс имаше най-голям шанс от тях, но наивно изгуби първия сет срещу Марто.


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   08.02.2019 14:58


С РБА - късата клечка, жалко. Иначе аз съм твърдо за Циципас, но който и от останалите да спечели, няма да ме е яд.


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   08.02.2019 16:49


Като гледам, Вердаско днес се е представил "чудесно". До нови срещи другия път! :-D


 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   09.02.2019 11:01


Жалко за РБА. Хванал е грипа в София в последния възможен момент, уф. Много ми се искаше да го видя след фантастичното начало на сезона, но уви. Нандо и Матео направиха шоу. Беретини е достоен магесник, наследник на Фог. Всичко има това момче. В третия сет просто не можеше да се играе срещу него. Жалко за Нандо, но заслужена победа за Матео. Медведев е в моуд режим и изглежда стряскащо. Набързо се саморазправи с наш Марто. Черешката на тортата разбира се бе мега шоуто между Ла Монф и Циципас. Имаше поне 8000 човека, което е нещо уникално. И това на турнир 250, без Григор или Федалович. От АТП трябва краката да ни целуват. Уникална, френетична атмосфера в залата. Яко маляки, но и изключителен съпорт от повечето българи за Монфи, който след 2015 г. и уникалния демо мач с Григор стана голям местен любимец и това ми се затвърди окончателно като впечатление. Монфис е като нов. Любовта ката човек да лети. Да видим дали Свитолина няма да се окаже най-големия удар в кариерата на Монфис. Може би най-големия нереализиран талант в историята на играта. Монфис 2.0 срещу според мнозина специалисти, бъдещето на световния тенис. Горещия Стефанос. Очаквано зрелище се получи. Никога досега не съм гледал на живо мач от такова ниво. Всичко бе на изключително ниво. И двамата играха като за топ 5 в света. Имаше всичко от играта и то в изобилие. Единственото за което съжалявам е, че Циципас не успя да вкара мача в трети епичен сет и този двубой да стане легендарен. Жалко, защото и атмосферата щеше да е гладиаторска.
С оглед видяното от вчера и днес Монфис/Медведев ще е един мега зверски мач. Не се наемам с прогноза, но стискам силно палци за Гаел. Монфис такава подкпреа и в Берси не е получавал, хах. Не случайно така се раздава тук, защото той винаги е обичал вниманието, пълните трибуни, да замирише на голям мач, да има драма.


 
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   09.02.2019 12:56


Дяволе, все ми боде това очите, та най-накрая ще си ти кажа!
Не се пише "моуд режим", защото "моуд" значи точно "режим"!
Демек все едно пишеш "Режим режим" - като водата от Лидл, дето е "Вода вода". :-D (Водата е марка Вода, модел - Вода :-D )
Пиши по-добре примерно "Зверски моуд" или "God моуд", става и "Турбо моуд".
Федята като влизаше във серия му викаха че е във "God mode" коментаторите по ТВто, впрочем. :-)


Последна промяна Naki на 09.02.2019 13:01, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   09.02.2019 14:05


А, да! И онова другото става също - "PlayStation моуд". :-D ;-) :wave:


 
ICQ YIM WWW
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   10.02.2019 03:45


Днес слабичко. Всъщност Беретини и Фучович направиха добър мач, но нищо повече от това. Третия сет Матео бе видимо уморен. Мартон има невероятно тяло на живо. Голям темповак е.
Имаше поне 9/10 000 на Монфис - Медведев, като 90% от публиката бе за Гаел. Не стана шоуто на което се надявахме, защото Медведев просто не позволи на Монфис да влезе истински в мача. Такова надиграване по всички показатели не се вижда всеки ден. В наистина зверски режим е Медведев, няма спиране. Какви ретури връщаше просто не е истина. И реално нямаше слабо звено в играта му. Монфис все едно играеше срещу стена, но умна такава.
Утре за титлата малкия мечо е тотален фаворит за титлата.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   11.02.2019 04:11


Завършихме маратона с днешните финали.
Явно никой друг не е ходил в залата или дори гледал по ТВ-то. Жалко, защото спокойно може да се гордеем с този турнир, който е бисер в целия календар на АТП и на прима виста само за Бризбейн се сещам като по-добър турнир 250, но ние няма как да се сравняваме с озитата, които и като ГШ са на 1 място. А и едно е на открито и като основен подгряващ преди ГШ турнир.
Доволен съм, че днес на живо видях в действие великия Юрген. С Мектич спечелиха на двойки. Очаквано в големия финал Медведев не остави шансове на Фучович. Мартон се раздаде, но реално това му бяха възможностите срещу един играч, който в момента е на топ 5 ниво в света. Много ми е любопитно какво ще направи в Ротердам малкия мечо. Дали ще е уморен не знам, ще видим. Но в момента е изключително труден за побеждаване.
Днес имаше по-малко публика отколкото на перлата на короната Циципас и Монфис, а и от вчерашния полуфинал с Ла Монф, но нормално... Все пак +8000 човека.
Аз направих страхотни видеа и снимки от двете награждавания, а и се снимах с Цвети Пиронкова, така че предоволен. :-)
Но съм най-доволен от родната публика, която доказа, че е тенис публика, която разбира и обича този велик спорт. Повечето по-ниско ранкирани играчи бяха шашнати от атмосферата и с право, защото не са виждали такова нещо по малките турнири. Не ми хареса, че отново свинята Кралев бе център на вниманието, както и че за пореден път използват хроничния алкохолик Ники Кънчев за конферансие (естествено нищо не му се разбираше докато се опитваше да срича на микрофона).


Последна промяна Diavolo на 11.02.2019 04:12, променена общо 1 път



 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   11.02.2019 07:21


Diavolo написа:
Явно никой друг не е ходил в залата или дори гледал по ТВ-то.

Защо бързаш с изводите? Аз го гледах на ТВ-то, като дори пренебрегнах смазването на Челси от Сити. Бях за Фучович, защото в тази тема, в предишно мнение беше писал, че Медведев е бил нервак и си е удрял ракетата в земята. А на мен такива нерваци не ми допадат. Но истината е, че по-добрия победи, не мога да кажа на бялото черно. Иначе в първия сет при 3-3 Медведев проби, но следващия гейм Фучович върна и си помислих, че може да се случи нещо. Но голяма заблуда, всичко си дойде на мястото и сета бе бързо затворен. Вторият просто се доиграваше.
п.с. Това, че си пишеш само ти, не значи, че никой не чете и не следи. Не всеки има времето и познанията ти за да се включи. Така че продължавай в същия дух :-)

_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
Аватар

Регистриран на: 11.01.2013 22:28
Мнения: 3568
Местоположение: София област
Отговори с цитат
Мнение  Re: Sofia Open' 2019   |   11.02.2019 15:55


Дяволе -- присъединявам се към казаното от goro_levskara. :-)
Много са полезни коментарите ти, моля не ги спирай. :-(


Последна промяна Naki на 11.02.2019 15:55, променена общо 1 път



 
ICQ YIM WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг