Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 00:41



Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   21.03.2019 20:05


https://www.dnevnik.bg/sport/2019/03/19/3406747_bashtata_na_totalniia_futbol_e_nai-dobriiat_trenyor_v/

1. Ринус Михелс
2. Сър Алекс Фъргюсън
3. Ариго Саки
4. Йохан Кройф
5. Хосеп Гуардиола

и т.н.

Интересна класацийка... :-)


Последна промяна Diavolo на 21.03.2019 20:05, променена общо 1 път



 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   21.03.2019 20:29


Не съм фен на подобни класации, доста са субективни.... аз лично бих сложил на по-предни позиции треньорите, печелили ШЛ с два различни отбора, което за мен е изключително постижение. Същевременно бих смъкнал надолу Фъргюсън (топ 10 със сигурност, но не и номер 2), Гуардиола (за мен лично извън топ 20 - след Барселона върви надолу), Лобановски (сложен на 6-то място? сериозно?).

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   21.03.2019 21:25


Само Ринус Микелс е безспорен. После е въпрос на субективизъм. Има смешни имена в анкетата като Франк Рийкард.

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   21.03.2019 23:41


Само като видях че Пеп е няколко места преди Бил Шенкли, прецених че няма какво повече да гледам в тази "интересна класацийка"....

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 09:21


Смешна работа... А Мъдьо Разсипията какво прави в тази класация? :helpless:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 12:09


Наистина има някои много смешни попадения, но това все пак е бащицата в спортните издания, Франс Футбол, а не Спиртал и за това го пуснах, а и досега за треньори почти не е имало класации. :)


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 15:01


Начи, Ванга неслучайно е предрекла, че от Франция няма да остане нищо, включително и Франс футбол...
Пълен дебилизъм! Като почнеш от Шарли Ебдо, до "иконата" - франс футбол....и стигнеш до измислената френска кухня... Да не отваряме дума за френски "коли" само, щото ше стане страшно :helpless:

Има двама велики треньори - Рихард Мьолер Нилсен и Клаудио Раниери..
Първия, ако сте забравили, направи Дания шампион 92-та , а втория - знаете какво направи....
Щом ги няма в топ5, да си ебат майките петлите свенливи..

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
(New Mersey Razors)

Регистриран на: 05.06.2012 22:27
Мнения: 2420
Местоположение: planet earth
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 15:04


Diavolo написа:
Наистина има някои много смешни попадения, но това все пак е бащицата в спортните издания, Франс Футбол, а не Спиртал и за това го пуснах, а и досега за треньори почти не е имало класации. :)



Начи, ти като станеш сутрин да пиеш кафе с художествена гимнастика, четеш Франс Футбол, вместо Спиртал.
Ок бе, мосю льо Дяволиерр, повярвах ти :-D

_________________
"Господ обича всички, но от никой от нас не е във възторг."(Isaac Asimov)


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 15:56


Тук всеки е с неговата си класация, а после Франс Футбол били такива и онакива.

Има поне 100 известни имена, много ми е интересно как всички които се възмущават от класацията ще вместят всички така, че всеки да е доволен (за елемента пристрастност да не говорим) … защото колкото и да ги мислиш от 1 до 10 може да сложиш САМО 10 имена :dunno:
И в НБА е така - има толкова велики играчи, че както и да наредиш топ 10 винаги ще има недоволни.

Каква точно е драмата с Бил Шенкли и Пеп ???

Има си 4 критерия по които са оценени треньорите:

Единия е успехи и титли, където Шенкли е далеч зад Гуардиола.

Другия е 'легаси и новаторство' - колкото и да е мразена и скучна, "титки-таката" е една от основните различни тактики във футбола - а един от нейните бащици е именно Гуардиола, който я наложи до съвършенство в Барселона. Именно с този стил, впоследствие Испания спечели първата си световна титла, макар и не с Гуардиола

Третия критерий е харизма, характер, персонаж, като към него влиза и дълголетие и влияние оставено след завършване на кариерата - тук Шенкли е с предимство, заради начина по който мотивира играчите си и заради положените основи в Ливърпул, които впоследствие превръщат отбора в хегемон (подобно на влиянието на Кройф за Барсеона)

Ринус е ясен - тоталния футбол, който преобразува играта, Ариго Саки направи революция с неговия Милан, Фергюсън и неговото дълголетие в Манчестер в допълнени с многото спечели титли

Не мисля, че е скандално това, че Пеп е преди Шенкли, просто Пеп е съвременен герой, а Шенкли е вече със статут на легенда и има някаква емционална/сантиментална нотка, когато се говори за него особено от фенове на Ливърпул.

Моу е харизматичен, скандален, успешен, имаше новаторски идеи в силния с период, знае как да мотивира играчите и спечели много титли - каква е драмата и с неговата позиция, даже по нагоре може да е.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 16:42


Съгласен съм с Балета. Пеп е последния засега революционер в играта, а освен това е супер успешен. Не виждам нищо странно да е пред Шенкли, Анфо не знам защо точно за това се хвана.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 18.06.2012 15:22
Мнения: 826
Местоположение: Fields of Anfield Road
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 19:32


"успехи и титли"
Къде в класацията трябва да бъде човек с 3 КЕШ, една купа УЕФА, 6 пъти шампион на страната си, 3 купи на лигата за 9-те години кариера като мениджър?!

Моу е толкова харизматичен, колкото и Ам-гъл и въобще тази класация е пълен т@ш@к.
:cheers:

_________________
We Are Liverpool: This Means More
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 20:10


Балет, ти верно ли мислиш тия неща за Разсипията? Не се излагай! Отдавна вече сектата се разтури и сектантите се покриха. Всички го разкриха Мъдото. Как изобщо може някой да си помисли да го нарежда до тези титани в треньорската професия? Мъдко е някъде между Ники Митов - Жадното, Антони Здравков - Сухият и малко зад Вили Вуцов.

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 22.03.2019 20:11, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 20:30


bai Momchil написа:
Балет, ти верно ли мислиш тия неща за Разсипията? Не се излагай! Отдавна вече сектата се разтури и сектантите се покриха. Всички го разкриха Мъдото. Как изобщо може някой да си помисли да го нарежда до тези титани в треньорската професия? Мъдко е някъде между Ники Митов - Жадното, Антони Здравков - Сухият и малко зад Вили Вуцов.


говориш хейтърски и е безсмислено да водим тоя спор, прочети ми мнението, виж критериите по които се оценява, виж какво е постигнал, помисли малко извън пристрастията …


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 20:48


HumanFactor написа:
"успехи и титли"
Къде в класацията трябва да бъде човек с 3 КЕШ, една купа УЕФА, 6 пъти шампион на страната си, 3 купи на лигата за 9-те години кариера като мениджър?!

Моу е толкова харизматичен, колкото и Ам-гъл и въобще тази класация е пълен т@ш@к.
:cheers:



Боб Пейсли според мен трябва да е по напред от тази 26-а позиция, при него явно е повлияло това, че кратко време е бил главен мениджър, аз не говоря за него , със сигурност има позиции с които и аз не съм съгласен напълно, идеята е да се разберат критериите по които са наредени - примерно Шенкли няма нито един КЕШ и само 3 титли на Англия, но е 10-и


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Най-великите треньори за всички времена според Франс Футбол   |   22.03.2019 20:57


Balleta написа:
bai Momchil написа:
Балет, ти верно ли мислиш тия неща за Разсипията? Не се излагай! Отдавна вече сектата се разтури и сектантите се покриха. Всички го разкриха Мъдото. Как изобщо може някой да си помисли да го нарежда до тези титани в треньорската професия? Мъдко е някъде между Ники Митов - Жадното, Антони Здравков - Сухият и малко зад Вили Вуцов.


говориш хейтърски и е безсмислено да водим тоя спор, прочети ми мнението, виж критериите по които се оценява, виж какво е постигнал, помисли малко извън пристрастията …


Ти ми кажи извън хейтърщината тоя капут печалбарски на кой отбор може да се нарече легенда? На НИКОЙ!!! Не само дори отбора в който е постигнал може би най-много Челси, феновете го освиркваха в последният му мач на Бриджа. За да си велик треньор, Балет, трябва да си станал легенда и феновете да те боготворят. Това което е Съра за Юнайтед, Шенкли за Пуул, Пеп за Барса и т.н.

Феновете Балет са критерия, кой е останал в сърцата им и при споменаването на кое име кожата им настръхва. Ей това е истината - тенекийките на мъдко и прескачането като пчеличка печалбарка да си вземе поредното милионче... е може да си го навре отзад.

:cheers:

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг