Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 23:02



Отговори на тема  [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Следваща
Сериали 3 
Автор Съобщение
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2019 07:21


Най-накрая изгледах Чернобил, много здрава кинематография и брилянтен саундтрак на тая исландката. Като цяло има някои неточности във фактите, но е много добре изпипан и доста акуратен. Много добра игра на актьорите и не на последно - аз съм съвременик на това нещо, помня го, нищо, че съм бил дете, но ми се е запечатало! Цялата обстановка, улиците, сградите, колите, облеклото, маниерите все едно ми минаваше на флашбак в детсвото! Понеже съм запознат добре с цялата история, чел съм много преди, не ми казаха нещо кой знае колко ново, но начина, по който за направили проекта е велик. Неслучайно с 40 процента са скочили туристическите заявки за Припят, почвайки от 500 евро!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2019 09:09


Game of Thrones ми хареса, но едва ли може да влезе в топ 5, или топ 10.
Харесвам повече "истинските" сериали, или поне тези в които се доближават повече до истината/реалността.
Да речем The Wire - това е един от най-добрите сериали ever, не само за мен.
Black Mirror - мини сериал ама кърти отвсякъде!
Boardwalk Empire - много високо ниво!
Narcos - не съм го изгледал, но първите два сезона са много добри.
Lost - какво да говорим...
Breaking Bad...
и други.

Имена като
Peaky Blinders
Chernobyl
True Detective
ме грабват и трябва да ги гледам при първа възможност.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2019 15:54


Нема Значка написа:
Game of Thrones ми хареса, но едва ли може да влезе в топ 5, или топ 10.
Харесвам повече "истинските" сериали, или поне тези в които се доближават повече до истината/реалността.
Да речем The Wire - това е един от най-добрите сериали ever, не само за мен.
Black Mirror - мини сериал ама кърти отвсякъде!
Boardwalk Empire - много високо ниво!
Narcos - не съм го изгледал, но първите два сезона са много добри.
Lost - какво да говорим...
Breaking Bad...
и други.

Имена като
Peaky Blinders
Chernobyl
True Detective
ме грабват и трябва да ги гледам при първа възможност.


Е LOST бате, кво да говорим - all time favorite of mine! Троновете си беше конкуренция, ако не беха осрали последния сезон! Иначе Twin Peaks си ми е първия фейвърит. Peaky Blinders определено е жесток. True Detective е супер, но основно първия сезон, втория сакс, заради дразнещия Колин Фарел, не го харесвам този актьор, сори, третия не съм го гледал още. Иначе както те гледам по вкус много ще ти допадне The Knick ( Хирургът ), с Клайв Оуен, само два сезона са, но е брутален, препоръчвам! :-)

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2019 16:12


Значка, ако Троновете са измишльотина, Лост какво е? Изгубени е НФ, Троновете се води поне исторически фентъзи :-D
И краят на Лост е по-тъп отколкото в Троновете.

Чернобил е уникален, препоръчвам и аз.


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.06.2019 18:46


Diavolo написа:
Значка, ако Троновете са измишльотина, Лост какво е? Изгубени е НФ, Троновете се води поне исторически фентъзи :-D
И краят на Лост е по-тъп отколкото в Троновете.

Чернобил е уникален, препоръчвам и аз.


Кое му е тъпото на края на LOST, че всички трябва ше да смирят накрая ли? То там нямаше нито един положилетел герой. Може би дебелия Хърли, затова го избраха за протектора на острова!

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.01.2013 00:31
Мнения: 2052
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   14.06.2019 08:27


E, и в Изгубени имаше някои "странни/необясними" за реалността ситуации, но все пак... едно е бели мечки, друго е дракони :laugh:
Финала на Изгубени ми хареса. Какво не ти хареса на теб?


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   17.06.2019 05:43


Нема Значка написа:
E, и в Изгубени имаше някои "странни/необясними" за реалността ситуации, но все пак... едно е бели мечки, друго е дракони :laugh:
Финала на Изгубени ми хареса. Какво не ти хареса на теб?


Напротив, хареса ми, къде съм казал, че не ... Как се отварят дверите на светлината пред тези толкова мрачни образи. Колкото до троновете, след повторен синтетичен анализ мился, че финалето си е резонно. Да, наистина прекалиха малко с това изпепеляване, и ибах го, тоя дракон не зареди ли гориво отнякъде :laugh: , но да, Денерис трябваше да умре, Сноу е мухльо, още от епизод 1 го видях, няма как той да е шефа, Ария е готина, но тя обича да е в движение, а краля трябва да си седи на мястото. В общи линии както си трябва!

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   14.07.2019 16:20


https://docs.google.com/spreadsheets/d/1JuAGZVH85HZ34C4GQ4155dm2gGZ7xhQIXvevCv7MNPI/edit?usp=drivesdk
Архива ми от филми и сериали за тази година (доста слабо в сравнение с предходни) - равносметката за полугодието е следната: изгледани 35 игрални филма и 15 сериала с общо 125 серии.

От филмите мога да отлича Green Book, Replicas и Polar като по-интересни от останалите, но най-добрият за момента е Den skyldige (The Guilty) - никакви ефекти, но за мен беше страхотен!

От сериалите мога да отлича The Walking Dead, Fear the Walking Dead, Warrior, Punisher, Narcos: Mexico и Game of Thrones, но най-добри за мен бяха Russian Doll и Chernobyl.

Съжалявам, че нямам време за описания на филмите и сериалите, но който попита ще му отговоря - във файла от линка има и препратки към IMDB.


Последна промяна Keanu на 14.07.2019 16:25, променена общо 1 път



 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   18.08.2019 07:10


Money Heist - оригинално заглавие "La casa de papel" (Къща от хартия)
https://m.imdb.com/title/tt6468322/

Силно го препоръчвам - скоро не бях гледал толкова добър сериал, нищо че е испански (не съм голям фен на испанското кино, и по-точно сериалите).


Последна промяна Keanu на 18.08.2019 07:15, променена общо 2 пъти



 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.08.2019 02:27


Animal Kingdom

С Елън Баркин

Една серия гледах само, но беше жестока!

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.11.2019 20:39


Излязал е сериал по Star Wars. Определят го като доста по-добро попадение от последните игрални.... https://m.imdb.com/title/tt8111088/
Не съм фен на Star Wars - кефих се като малък на първите 3 епизода, но после нещо не ме грабна. Май всичко съм изгледал (без анимациите) и още днес ще му дам шанс!


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   14.11.2019 14:58


Прекалено рано е да се говори дали е по-добър от нещо, първата серия беше доста тъпа. Единствено уестърн атмосферата, която подхожда на такъв тип образ, бяха напипали, останалото беше блах...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   14.11.2019 18:39


На мен ми хареса доста. Защо да е тъпа. Нека видим нататък.
Малко ефектите твърде анимирани ми идват само.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   15.11.2019 19:13


Тъпа е, защото не се случи нищо интересно. :) Отделно имаме на лице посегателство върху две теми, които, както миналото на Соло, е по-добре да останат по-мистични. Мандалорианството е религия, втф?! За зеленото бебе пък да не говорим. И все пак на фона на втората серия първата е добра :D


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Medici   |   01.05.2020 13:23


https://www.imdb.com/title/tt5057130/

Похвалиха ми го, мисля да го изгледам, някакви други отзиви?

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   06.05.2020 23:50


Два мини-сериала за спорта.

Препоръчвам ви един сериал на Нетфликс по действителни събития. За FA Cup, за зародиша на футбола във Великобритания от края на 19 век.
Как играта първоначално е доминирана от ''джентълмените'' (богати парвенюта) и всички са играели на аматьорски начала без пари, но как постепенно играта завладява работническата класа и става все по-популярна като отдушник на немотията. Сключват се първите договори, започват да се дават пари. Интересно е как реално шотландци променят мисленето на англичаните. Как се измислят нови тактики, нов начин да се използва пространството на терена и т.н.
Изобщо много хубава възстановка на онези далечни години. Има го на перфектно качество и преведен по торентите. :football:

The English Game
https://www.imdb.com/title/tt8403664/?ref_=ttep_ep_tt



Ще препоръчам още едно шоу. Този път Германско. То всъщност е само 2 епизода х 90 мин. общо всичко е 3 часа.
Става въпрос за създаването на германските гиганти Адидас и Пума, за враждата между братята Даслер. Има страхотни моменти от историята на спорта, футбола, политиката (минаваме и през Хитлер).
Много е добър!
Също го има на перфектно качество и с превод.

Die Dasslers
https://www.imdb.com/title/tt4610114/?ref_=nv_sr_srsg_0


Последна промяна Diavolo на 06.05.2020 23:52, променена общо 2 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   07.05.2020 21:01


Дотук Дарк ми харесва. Най-после почнах Peaky Blinders.

_________________
Изображение


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   13.05.2020 02:15


Vendome написа:
Дотук Дарк ми харесва. Най-после почнах Peaky Blinders.


PB е жесток!

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10355
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   21.05.2020 22:18


Прегледах всички мнения от-до и не мога да повярвам, че почти не се е говорило за Stranger Things. Явно съм единственият фен тук.

Като цяло не съм фен на сериалите в името на зяпането. Внимавам какво започвам, понеже бая време отива, та гледам да си струва. В случая със ST първо ми го препоръча дъщеря ми, после и жената се зариби, та в крайна сметка и аз го изгледах.

По мое скромно мнение сериалът е просто уникален. Сторилайн, съспенс, каст, актьорска игра... Самата атмосфера на '80 е перфектно пресъздадена. За по-младите този елемент вероятно не играе роля, но поне аз лично съм бил на възрастта на главните герои по времето на събитията и това адски ме грабна. Истински омаж на тази епоха - студената война, Стивън Кинг, Джон Карпентър, културата на '80, музиката на '80... Дори кадрите са минати през специална бленда за да изглеждат като снимани по онова време. Шоуто просто е адски пипнато. С адски много вкус, усет, в най-малки детайли. Много ми импонират докрай изпипани неща. Авторите Братя Дуфър не ми говорят нищо, но са свършили отлична работа.

Жалко само, че покрай пандемията, четвъртият сезон ще се забави и поне засега се предвижда да бъде завършен и да излезе към края на годината, но и това не е окончателно.

Препоръчвам най-горещо на всички, които си падат по '80, приключенски филми с главни герои деца, трилъри, хорор, мистика, фантастика... Гунис, Извънземното, То, Туин Пийкс, че и Джеймс Бонд дори...

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 23.09.2012 15:39
Мнения: 1464
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сериали 3   |   22.05.2020 09:30


SUBXERO написа:
Прегледах всички мнения от-до и не мога да повярвам, че почти не се е говорило за Stranger Things.


Ти кажи гледа ли Dark? Хем е стилистично близък до Stranger Things, хем е по-добър, хем се развива по "ваше село":)))


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 463 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 24  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг