Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 19:52



Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Сезон 2019/2020 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)

Регистриран на: 27.10.2012 20:22
Мнения: 1712
Отговори с цитат
Мнение  Сезон 2019/2020   |   02.09.2019 00:54


Тоз сезон нито Барса ще са шампиони - не сме коригирали огромните ДУПКИ в защитата, напротив (пичке вече всеки мач играе откровено за противниците), нито фекал - които са трупове отвсякъде.

Ако Атлетико или някой друг силен отбор не вземат титлата, ще си изтърват шанса. Между другото Атлетико трябваше да са доста по-прогресирали стилово, отколкото са.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   29.12.2019 10:42


Една група съфорумци, покрай едно спортно мероприятие успяхме да посетим една среща на живо от Ла Лиги - на Местая: Валенсия - Виляреал.

Играта няма какво да я коментирам - беше си интересен мач. Завърши 2:1 за Валенсия, а Виляреал изпуснаха и дузпа.

Разочарованията ми дойдоха от друго. Очаквах този мач да е регионално дерби - Виляреал е на има няма 30 км от Валенсия, събота вечер, хубаво време, но уви - нищо дербинско не видях. 55 хилядната местая имаше над 15 хиляди свободни места, гостуващата агитка беше не повече от 100 - 150 човека свряна горе при гаргите. Местая е един много интересен стадион и третият му етаж е ултра стръмен и висок. Точно там бяха навряни гостите, на подобна трибуна бяхме и ние. Другото ми разочарование беше "кетеринга" или нещата които продаваха на стадиона - само кола, вода и безалкохолна бира. За ядене чипс. Много разочароващо.

Ходил съм на мачове в Англия, Германия (втора бундеслига), Швейцария, но този мач на Местая, го поставям на последно място и като атмосфера. Та въпроса ми е - ако не е мач на Реал и Барса (където съм сигурен, че атмосферата ще е различна), на всички останали мачове ли е така?

_________________
Изображение


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   29.12.2019 11:34


Не съм ходил на мач в Испания, но доколкото съм чувал на Барса и Реал атмосферата далеч не е най-добрата там. Първо че има много туристи, а и нали ултрасите на Реал са в някакъв конфликт с Перес и май им беше забранил достъпа. Поне от телевизията ми се струва че най-добрата публика е на Атлетико и на Билбао, ама не знам дали наистина е така.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   29.12.2019 11:58


испанските фенове са под всякаква критика изначално, с изключение на тези на Атлетико Мадрид. Може би и феновете на Бетис и Севиля, но аз си оставам зад думите само за Френте Атлетико.


 
(Arlito)

Регистриран на: 20.08.2012 22:17
Мнения: 4911
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   29.12.2019 12:22


Да, Бетис и Севиля също, забравих ги тях.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 08:19


От дълги години УЕФА и много народ се надяват в ШЛ да се стигне до финал Реал - Барса и такъв все не се получава. Гледам тия дни на джихадистка земя турнир за суперкупата на Испания, в който всичко беше нагласено за такъв мега финал за кеф на джихада и отново не се получи. :laugh:

Още по-парадоксално е че суперкупата на Испания няма да отиде нито при шампиона, нито при носителя на купата. :outofspace:

Мадритският финал е все пак някакво утешение за организаторите, защото щеше да е истинска гавра за тях ако той беше Валенсия - Атлетико :laugh:

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 14:45


bai Momchil написа:
От дълги години УЕФА и много народ се надяват в ШЛ да се стигне до финал Реал - Барса и такъв все не се получава. Гледам тия дни на джихадистка земя турнир за суперкупата на Испания, в който всичко беше нагласено за такъв мега финал за кеф на джихада и отново не се получи. :laugh:

Още по-парадоксално е че суперкупата на Испания няма да отиде нито при шампиона, нито при носителя на купата. :outofspace:

Мадритският финал е все пак някакво утешение за организаторите, защото щеше да е истинска гавра за тях ако той беше Валенсия - Атлетико :laugh:


...ами доста по интересен е този формат отколкото абсолютно безсмисленото подговте за тенекията, което се играеше преди началото на сезона за загрявка. А на фона на това, че ШЛ се държи от отбор неставал шампион на страната си от 30 години не виждам кое му е толкова парадоксалното ... сега къде трябва да се играе е друг въпрос, просто испанците са решили да вземат парите на арабите, но по добре да ги вземеш като отидеш на гости за два мача, отколкото арабюхите да дойдат в собствената ти страна и да ти станат собственик ....


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 15:22


Балет, вие колко ШЛ като шампиони на Испания взехте?

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 15:28


То Балет, хубаво викаш собственици станали, ама да припомним ли една смяна на емблемата за да може да продавате фланелки на джихада...

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 15:32


Vendome написа:
Балет, вие колко ШЛ като шампиони на Испания взехте?



нямам идея, няколко ... и е виждам проблем зашото е съвсем друг турнир от стария КЕШ, както и Суперкупата на Испания в момента, това беше идеята, дадох пример с вас, защото сте настоящи шампиони.


Последна промяна Balleta на 10.01.2020 15:44, променена общо 1 път



 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 15:42


bai Momchil написа:
То Балет, хубаво викаш собственици станали, ама да припомним ли една смяна на емблемата за да може да продавате фланелки на джихада...



... изместваш темата, аз твърдя, че този формат е по добър, по качествен и по стойностен, както и че носи повече приходи на отборите отколкото безсмисления мач преди началото на сезона.
Също така твърдя, че няма значение дали носителя или шампиона нямали да вземат купата, зашото формата е изменен и играят 4-те най-силни за сезона, като името остава същото, подобно на ШЛ която замести КЕШ и е определено много по силен турнир в момента.

Цитат:
The Super Cup has been expanded from two to four clubs, with the RFEF agreeing at its general assembly in April to hand entry to the tournament to the two finalists in the Copa del Rey and the winners and runners-up in LaLiga.


Колкото до промяната на емблемата за близкия изток, естествено, че не го одобрявам, не знам това какво общо има с по горното ми твърдение.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 16:11


Ами силен предсезонен турнир - няма лошо. Ама какво се случва реално:

1. Турнира не е предсезонен, а федерацията разкарва като панаирджийски мечки топ отборите.
2. Прави се безсмислена едно седмична пауза в първенството
3. Провежда се там където феновете нито ще ида, нито биха искали да идат

Мислиш ли че има някой доволен от цялата тая ситуация, освен шефа на федерацията и президентите на тия 4 отбора?

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 16:20


bai Momchil написа:
Ами силен предсезонен турнир - няма лошо. Ама какво се случва реално:

1. Турнира не е предсезонен, а федерацията разкарва като панаирджийски мечки топ отборите.
2. Прави се безсмислена едно седмична пауза в първенството
3. Провежда се там където феновете нито ще ида, нито биха искали да идат

Мислиш ли че има някой доволен от цялата тая ситуация, освен шефа на федерацията и президентите на тия 4 отбора?



Определено мача трябва да е в Испания за това съм съгласен, просто са решили да направят повече пари. Кога да се играе вече те си решават, според мен в момента са в много по добра форма отколкото след ваканция по плажовете на Ибиза и качеството е по добро.

Аз се включих в темата заради това, че ти каза, че било парадоксално, че нито носителя на купата нито шампиона щели да вземат титлата, според мен не е парадоскално, особено при наличието на ШЛ.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 17:06


Ми аз за ШЛ също имам особено мнение. Един комерсиален турнир, който рано или късно ще се трасформира в Г-Кусурнайсе лига.

Виж и сега всяка година какво е - има някакви групи в които ситото за паляшки отбори се стяга все повече и повече, а съответно правилните отбори вече не играят и квалификации и в тези групи е много малко вероятно някой от тях да отпадне. Погледни 1/8 финалистите - 75% от тях са едни и същи всяка година. Какъв е смисъла от този турнир? :dunno:

_________________
Изображение


Последна промяна Balleta на 10.01.2020 18:26, променена общо 2 пъти



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 17:47


Balleta написа:
Vendome написа:
Балет, вие колко ШЛ като шампиони на Испания взехте?



нямам идея, няколко ... и е виждам проблем зашото е съвсем друг турнир от стария КЕШ, както и Суперкупата на Испания в момента, това беше идеята, дадох пример с вас, защото сте настоящи шампиони.


Е как пак с Пуул даваш пример :)

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 18:31


bai Momchil написа:
Ми аз за ШЛ също имам особено мнение. Един комерсиален турнир, който рано или късно ще се трасформира в Г-Кусурнайсе лига.

Виж и сега всяка година какво е - има някакви групи в които ситото за паляшки отбори се стяга все повече и повече, а съответно правилните отбори вече не играят и квалификации и в тези групи е много малко вероятно някой от тях да отпадне. Погледни 1/8 финалистите - 75% от тях са едни и същи всяка година. Какъв е смисъла от този турнир? :dunno:


Момчи, ако турнира е във формата отпреди години, само с шампионите ще е абсолютна пародия и 95% от мачовете ще са решени преди да започнат.

Шампионите на Испания, Англия, Германия и Франция няма да имат никаква алтернатива - тоест 4-и възможни отбора победители с разгромни резултати над останалите.

Не, че сега пак не са победителите отбори от тези 4-и страни, но са поне 8-9 отбора с шансове и повечко завързани мачове, също така в групите понякога стават изненади, не е като да липсват големи имена да отпадат ...


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 19:39


Balleta написа:
bai Momchil написа:
Ми аз за ШЛ също имам особено мнение. Един комерсиален турнир, който рано или късно ще се трасформира в Г-Кусурнайсе лига.

Виж и сега всяка година какво е - има някакви групи в които ситото за паляшки отбори се стяга все повече и повече, а съответно правилните отбори вече не играят и квалификации и в тези групи е много малко вероятно някой от тях да отпадне. Погледни 1/8 финалистите - 75% от тях са едни и същи всяка година. Какъв е смисъла от този турнир? :dunno:


Момчи, ако турнира е във формата отпреди години, само с шампионите ще е абсолютна пародия и 95% от мачовете ще са решени преди да започнат.

Шампионите на Испания, Англия, Германия и Франция няма да имат никаква алтернатива - тоест 4-и възможни отбора победители с разгромни резултати над останалите.

Не, че сега пак не са победителите отбори от тези 4-и страни, но са поне 8-9 отбора с шансове и повечко завързани мачове, също така в групите понякога стават изненади, не е като да липсват големи имена да отпадат ...


11 от 16 финалисти са като миналата година. Върни още назад и ще видиш същата картинка. Разликите идват от различните отбори които се класират в Англия и Испания - примерно МЮ ги няма тази година, в Испания се въртят Валенсия или Севиля и т.н. Има епизодични изненади в групите, случват се, но са епизодични. Реално истинският турнир започва сега от 1/8 финалите нататък. Но там както казах 75% са едни и същи. Групите в ШЛ са с цел малкото допуснати паляци да се отъркат в големите и най-големите да не могат да отпаднат, а да стигнат до елиминациите напролет, ако случайно изгубят 1-2 мача.

Иначе ок нека да си е такъв турнира, но всички да играят квалификации. Айде примерно топ Х от шампионите (но само шампиони) да влизат директно, но останалите да почват от квалификационните кръгове. Да видиш тогава за какви изненади ще говорим.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 20:44


bai Momchil написа:
Balleta написа:
bai Momchil написа:
Ми аз за ШЛ също имам особено мнение. Един комерсиален турнир, който рано или късно ще се трасформира в Г-Кусурнайсе лига.

Виж и сега всяка година какво е - има някакви групи в които ситото за паляшки отбори се стяга все повече и повече, а съответно правилните отбори вече не играят и квалификации и в тези групи е много малко вероятно някой от тях да отпадне. Погледни 1/8 финалистите - 75% от тях са едни и същи всяка година. Какъв е смисъла от този турнир? :dunno:


Момчи, ако турнира е във формата отпреди години, само с шампионите ще е абсолютна пародия и 95% от мачовете ще са решени преди да започнат.

Шампионите на Испания, Англия, Германия и Франция няма да имат никаква алтернатива - тоест 4-и възможни отбора победители с разгромни резултати над останалите.

Не, че сега пак не са победителите отбори от тези 4-и страни, но са поне 8-9 отбора с шансове и повечко завързани мачове, също така в групите понякога стават изненади, не е като да липсват големи имена да отпадат ...


11 от 16 финалисти са като миналата година. Върни още назад и ще видиш същата картинка. Разликите идват от различните отбори които се класират в Англия и Испания - примерно МЮ ги няма тази година, в Испания се въртят Валенсия или Севиля и т.н. Има епизодични изненади в групите, случват се, но са епизодични. Реално истинският турнир започва сега от 1/8 финалите нататък. Но там както казах 75% са едни и същи. Групите в ШЛ са с цел малкото допуснати паляци да се отъркат в големите и най-големите да не могат да отпаднат, а да стигнат до елиминациите напролет, ако случайно изгубят 1-2 мача.

Иначе ок нека да си е такъв турнира, но всички да играят квалификации. Айде примерно топ Х от шампионите (но само шампиони) да влизат директно, но останалите да почват от квалификационните кръгове. Да видиш тогава за какви изненади ще говорим.


да, така ще е яко и справедливо, съгласен съм, това с приоритетните първенства и запазени директни квоти си е чиста дискриминация, едни играят 100 предварителни кръга, други влизат директно, като 3-и и 4-и ...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   10.01.2020 23:44


Няма как да стане с квалификациите за всички. Едните (Англия и Испания) играят натоварено до май, другите (България и Полша) играят главно ганкиното до май. Първите имат нужда от месец почивка, иначе ще експлодират и клубовете им ще страдат от това.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Сезон 2019/2020   |   11.01.2020 09:41


Vendome написа:
Няма как да стане с квалификациите за всички. Едните (Англия и Испания) играят натоварено до май, другите (България и Полша) играят главно ганкиното до май. Първите имат нужда от месец почивка, иначе ще експлодират и клубовете им ще страдат от това.


Ами отбор като Вълците си игра квалификации и нищо му няма. Преди това 4-тите отбори също играеха квалификации. Иначе календара, че е натоварен, натоварен е - ама като гледам местните федерации не им пука особено за това и допълнително ги натоварват с безсмислени турнири като този който коментирахме в тази тема. :)

_________________
Изображение


Последна промяна bai Momchil на 11.01.2020 09:42, променена общо 1 път



 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 66 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг