Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:49



Отговори на тема  [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Следваща
Филми 2 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   09.02.2020 19:24


Diavolo написа:
Balleta написа:
дано да вземе нещо този филм, Джо Пеши заслужава ...

... киното е субективна материя, както всичко останало, така, че не генерализирай много :cheers:


Нищо няма да вземе, дяволчето се е погрижило вече. ;-)


я, ама те наградите били днес, изобщо не знаех :laugh: може и да погледам малко ... фаворитите са ясо още след Златните глобуси и британските награди, едно 80% ще са същите


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   09.02.2020 22:48


Marriage Story
https://www.imdb.com/title/tt7653254/?ref_=nv_sr_srsg_0

Не е точно моята тематика, но изгледах с интерес. На моменти твърде много ме натоварваше. А може би защото бе представена суровата истината при разделите... Това ми е като някакъв съвременен ''Крамър срещу Крамър'' Разбира се не така поляризиран. Големия плюс е играта на Адам и Скарлет. И докато за Драйвър отдавна съм писал, че е невероятен талант и му предстои бляскава кариера, то Йохансон ме изненада много приятно. Самата история е банална до втръсване, но разгледана от този точно този ъгъл избран от режисьора и изиграна по този начин я прави интригуваща във всяка една минута. Не е филм който някога бих повторил, но е приятна изненада.
-
7.5


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   10.02.2020 00:40


Balleta написа:
Diavolo написа:
Balleta написа:
дано да вземе нещо този филм, Джо Пеши заслужава ...

... киното е субективна материя, както всичко останало, така, че не генерализирай много :cheers:


Нищо няма да вземе, дяволчето се е погрижило вече. ;-)


я, ама те наградите били днес, изобщо не знаех :laugh: може и да погледам малко ... фаворитите са ясо още след Златните глобуси и британските награди, едно 80% ще са същите


Верно, че са днес, странно, обикновено са последната неделя на Февруари. Не знам дали ще гледам, че не съм у нас, много изненадващо, чак сега разбрах. Ениуей, единствено Хоакин искам да вземе за главна, другите са ми през фара.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   10.02.2020 14:50


Дяволчето си знае работата. Йок ирландци :devil:


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   11.02.2020 09:22


Абе хубаво е, че не холивудски бълвоч е победителя, ама пък китайци... малко в повече ми идва. Явно корона вируса удря и в мозъка. :laugh:

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   11.02.2020 17:08


корейци де
макар че ти май ги слагаш всички дръпнати като джикитайци ;-)


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   13.02.2020 06:39


Пълно ускорение (Ford v Ferrari)
https://www.imdb.com/title/tt1950186/?ref_=nv_sr_srsg_0

Класическа спортна драма по действителни събития. Умеят ги много добре точно този тип филм американците, а този е сред най-добрите им. И той доста дълъг като времетраене, но и той минаващ неусетно. Перфектен тандем бяха Крисчън и Мат, но Крисчън тук е уникален. Трябваше и той да получи една номинация за Оскар, но уви. Прекрасно дозиран, монтиран и заснет.
-
8.0

Джоджо заека (Jojo Rabbit)
https://www.imdb.com/title/tt2584384/?ref_=nv_sr_srsg_0

Брилянтен. :-) Знаех си, че ще ми хареса. Имах високи очаквания и те се потвърдиха, че и повече. А това е рядкост обикновено. Напълно си заслужава номинациите и наградите. Соло филм на Тайка. Голям майстор е в работата си с деца, с много нестандартен поглед над нещата от живота, Филма е тъжен, трогателен и забавен сам по себе си. Има от всичко и за всеки, но без да ни замерят с фалшив морал и да клатят пръсти. Роман е страхотен бонбон. Скарлет Йохансон ми хареса повече отколкото Лора Дърн. Странно защо Томазин не са я номинирали за Оскар, страхотна роля прави. Много силна сценография и костюми също така. Трябваше да вземе за Оскар за костюми. Аман от тия стереотипни филми, тип ''Малки жени'' които са абонирани за тези награди всяка година. За сценография трудничко, там Холивуд бе уникален.
-
8.5


 
Аватар

Регистриран на: 08.06.2012 00:26
Мнения: 14236
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   13.02.2020 07:16


Diavolo написа:
Пълно ускорение (Ford v Ferrari)
https://www.imdb.com/title/tt1950186/?ref_=nv_sr_srsg_0

Класическа спортна драма по действителни събития. Умеят ги много добре точно този тип филм американците, а този е сред най-добрите им. И той доста дълъг като времетраене, но и той минаващ неусетно. Перфектен тандем бяха Крисчън и Мат, но Крисчън тук е уникален. Трябваше и той да получи една номинация за Оскар, но уви. Прекрасно дозиран, монтиран и заснет.
-
8.0

Джоджо заека (Jojo Rabbit)
https://www.imdb.com/title/tt2584384/?ref_=nv_sr_srsg_0

Брилянтен. :-) Знаех си, че ще ми хареса. Имах високи очаквания и те се потвърдиха, че и повече. А това е рядкост обикновено. Напълно си заслужава номинациите и наградите. Соло филм на Тайка. Голям майстор е в работата си с деца, с много нестандартен поглед над нещата от живота, Филма е тъжен, трогателен и забавен сам по себе си. Има от всичко и за всеки, но без да ни замерят с фалшив морал и да клатят пръсти. Роман е страхотен бонбон. Скарлет Йохансон ми хареса повече отколкото Лора Дърн. Странно защо Томазин не са я номинирали за Оскар, страхотна роля прави. Много силна сценография и костюми също така. Трябваше да вземе за Оскар за костюми. Аман от тия стереотипни филми, тип ''Малки жени'' които са абонирани за тези награди всяка година. За сценография трудничко, там Холивуд бе уникален.
-
8.5



българска му работа, може ли да преведеш заглавие на филм "Форд срещу Ферари", като ..."Пълно ускорение" ... :outofspace: В случая името на филма е такова, че няма нужда от побългаризация, аман от глупости ...


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   13.02.2020 11:04


В това отношение нашите са класици, фантастични преводи. :D

Джоджо е супер, нищо не знаех за него преди да го изгледам, никакви очаквания и ми хареса много.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   15.02.2020 00:32


Малки жени (Little Women)
https://www.imdb.com/title/tt3281548/?ref_=nv_sr_srsg_1

Поредната екранизация на една от най-класическите женски истории. От жени за жени. Честно казано историята винаги ми е била скучна. Скучно ми беше и сега, особено първия един час. Предния филм с Уинона Райдър ми хареса повече. По принцип това не е моят жанр. Никога не съм обичал т.нар. костюмни драми. Но гледам, какво да направя... Все пак не е толкова лош колкото очаквах. Хубава възтановка, не лоша актьорска игра и толкоз. Недоумявам обаче как може да има номинация за най-добър филм. Но като се замисля е логично. Няма как точно това заглавие да не получи номинации и награди, особено при днешните реалности...
-
7.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   16.02.2020 13:30


Вади ножовете (Knives Out)
https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nv_sr_srsg_0

О, страхотен, препоръчвам. Детективът бе някакъв микс между Холмс и Поаро. Интригуващ, забавен и пълен с изненади. Отличен сценарий и режисура. И един страхотен ансамбъл от превъзходни актьори, които се раздават.
Аз лично подозирах още от самото начало кой ще се окаже убиецът и не съм изненадан, но това не намалява по никакъв начин удоволствието от гледането. Крейг и Ана де Армас са страхотни, можеха да получат и номинации за оскар за мен, но карай да върви.
В края всичко се разплита и за най-дребните детайли има отговор (като капка кръв върху обувка и издайническата реплика на бабата), като това в скобите държах много да се изясни от детектива, защото иначе щяха да олекнат поне пред мен.
-
8.0


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 13:45
Мнения: 1875
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   18.02.2020 02:31


Diavolo написа:
Вади ножовете (Knives Out)
https://www.imdb.com/title/tt8946378/?ref_=nv_sr_srsg_0

О, страхотен, препоръчвам. Детективът бе някакъв микс между Холмс и Поаро. Интригуващ, забавен и пълен с изненади. Отличен сценарий и режисура. И един страхотен ансамбъл от превъзходни актьори, които се раздават.
Аз лично подозирах още от самото начало кой ще се окаже убиецът и не съм изненадан, но това не намалява по никакъв начин удоволствието от гледането. Крейг и Ана де Армас са страхотни, можеха да получат и номинации за оскар за мен, но карай да върви.
В края всичко се разплита и за най-дребните детайли има отговор (като капка кръв върху обувка и издайническата реплика на бабата), като това в скобите държах много да се изясни от детектива, защото иначе щяха да олекнат поне пред мен.
-
8.0

Добър билдъп, ужасен финал, но като цяло е приятен, предимно заради Даниъл Крейг.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.02.2020 13:53


The Two Popes
https://www.imdb.com/title/tt8404614/?ref_=nv_sr_srsg_9

Не знам доколко всичко това е истина, къде свършва и къде започва художествената измислица, но филма ме докосна.
Още един много добър филм от 2019 г. Отличен сценарий и едно невероятно дуо в главните роли. Истинско удоволствие бе да ги гледам и слушам. Като цяло се е получило се е едно визуално, интелектуално и езиково пиршество. Диалозите са най-силния коз на филма. Препоръчвам.
-
8.0


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   21.02.2020 18:11


Джуди (Judy)
https://www.imdb.com/title/tt7549996/?ref_=nv_sr_srsg_0

Тежък филм, тъжен, защото съм сигурен, че реалността за много холивудски звезди е подобна, особено за тези, които са станали звезди още като малки момичета или момчета.
Великолепна Рене Зелуегър, просто великолепна. Направо ме отвя. Не ми хареса факта, че филма бе направен в една определена насока и без друга гледана точка. Освен това видяхме твърде малко от Джуди, макар и това което видяхме бе достатъчно, но достатъчно от гледаната точка на създателите на филма.
-
7.0


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   25.02.2020 04:38


Оу, един стар филм от 2006, гледах си го пак - This Is England!

Култов просто! Има и няколко sequels, но оригинала е брутален! :-)

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   25.02.2020 12:28


TheExorcist написа:
Оу, един стар филм от 2006, гледах си го пак - This Is England!

Култов просто! Има и няколко sequels, но оригинала е брутален! :-)


Много як филм. Навремето, с жена ми го гледахме на СФФ.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   02.03.2020 20:06


Бомба със закъснител (Bombshell)
https://www.imdb.com/title/tt6394270/?ref_=nv_sr_srsg_0

Адмирации за страхотната игра на Шарлийз и за автентичния и грабващ окото 'стайлинг' така да се изразя. И до тук с похвалите.
Историята би била интересна за масата народ, но е разказана и монтирана много нескопосано, като някаква суха документалка. Не усетих жените и тяхната борба. Крещящо феминистки ми стои, за което основна заслуга носи карикатурния образ на героинята на Никол Кидман. За тези, които се интересуват от тази история им препоръчвам сериала с Ръсел Кроу, ''The Loudest Voice'' който е много по-добър във всяко едно отношение от филма.
-
6.0/6.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   10.03.2020 05:04


Болка и величие (Dolor y gloria)
https://www.imdb.com/title/tt8291806/?ref_=nv_sr_srsg_0

Добър е филма, но не е за всеки определено.
Изненадан съм от Бандерас, невероятна зрялост в играта си, най-добрата му роля в кариерата, поне според мен.
Психологическа драма насочен към хора на средна възраст и нагоре. За изборите, които всеки един от нас прави, за тежка травма от детските и впоследствие младежките години и как те рефлектират върху героя на Бандерас. Отлична работа с камерата, страхотна композиция на филма. Имам забележки относно сюжета. Твърде е кратък филма, не малко неща не се показват, а са необходими, защото се усеща една лека празнота/дупка относно цялостната история и подбуди на главния герой и личната му драма.
Препоръчвам.
-
7.5


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   12.03.2020 08:27


Том Ханкс и съпругата му са болни от Коронавирус


 
(New Mersey Razors)
Аватар

Регистриран на: 12.09.2012 07:07
Мнения: 6713
Отговори с цитат
Мнение  Re: Филми - 2 тема   |   20.03.2020 07:50


Аз си преглеждам Индиана Джоунс нещата сега, супер ми е яко! :-)

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 779 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг