Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 29.03.2024 13:25



Отговори на тема  [ 543 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Следваща
ЦСКА - сезон 2020/2021 
Автор Съобщение

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   21.07.2020 01:34


Изображение

ЧРД на Георги Йорданов-Ламята, който става на 57 години. Носител на дубъл с ЦСКА, през сезон 1996/97. Той е част от състава, който прави рейд за Купата на УЕФА през есента на 1998 г.

Изображение

ЧРД и на Преслав Йорданов, спечелил титла във В група с ЦСКА, както и Купата на България, през сезон 2015/16. Общо с 37 мача и 38 гола за клуба, с 11 мача за ЦСКА-София в елита, с 3 отбелязани гола.

Изображение

Рожден ден празнува и Коста Янев, с 60 мача за клуба и 1 гол.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   24.07.2020 13:56


На този ден, през 1948 г. Септември при ЦДВ побеждава Бенковски Видин с 2:1, в четвъртфинал - реванш за републиканско първенство, игран на стадион "Левски" в София, пред 4,500 зрители. Димитър Миланов дава преднина на допмакините от Септември при ЦДВ в 10-та минута. Стойне Минев удвоява в 77-та. А Маринов от Бенковски Видин намалява резултата в 88-та минута.

Ето и материал за мача от вестник "Народен спорт" :

В събота на игрище „Левски“, се състоя втората среща, от втори кръг за Републиканското футболно първенство, между тимовете на Септември при ЦДВ и Бенковски (Видин). Тази среща предполагаше напрегната борба, тъй като се очакваше този път видинци да окажат по-голяма съпротива и евентуално да се реабилитират за слабото си представяне.

Още в самото начало на играта състезателите на Септември при ЦДВ проведоха няколко добре замислени комбинации, които, обаче, не бяха използвани за откриването на резултата. Те наложиха бързо темпо при пласирането на топката и разстроиха противниковата отбрана. В 10-тата минута при едно меле Миланов от Септември при ЦДВ използва разумно неоправданото излизане на вратаря на Бенковски и отправи топката към вратата. Левият бранител на видицни Георгиев имаше възможност да отбие топката, но недостатъчната му разсъдливост даде възможност резултата да бъде открит. Към 20-тата минута тимън на Бенковски успокои играта си и на свой ред застраши вратата на противника. Няколко техни бързи слизания не бяза използвани. Това се дължеше най-вече на не доброто им пласиране, а също и на недостатъчното и дори слабо подхранване на нападението от страна на средните защитници. Изобщо в играта на Бенковски, не се чувстваше добра спойка между отбраната и нападението, а и липсата на борбеност оказа влияние.

Сепемврийци въпреки, че имаха надмощие, се увличаха в комбинации и се суетеха пред вратата. До края на полувремето те дадоха само пет удара

След почивката тимът на Септември се опита отново да наложи бързо темпо, но това бе само за кратко време. Няколкото техни нападения проведени отдясно, бяха добре нарирани от левия бранител на видинци Георгиев, който успешно се справяше с упорития Миланов. До тридесетатат минута с малки изключения тимът на Септември имаше надмощие. В 32-рата минута Минев постигна с хубав удар втория гол за своя тим. Тази нова изненада смути тима на Бенковски, който место да постигне изравнителия гол, допусна още един в своята врата.

Въпреки, че Септември, имаше и през тази част на играта надмощие, той не може да даде достатъчно удари и провали повечето от нападенията си. В 43-тата минута Бенковски постигна почентия гол чрез център форуарда - Маринов. При резултат 2:1 за Септември при ЦДВ изтекоха последните секунди на мача.


Днес се навършва година от рождението на починалия вече Михаил Янков. Роден на 24 юли 1928 г. и починал на 19 февруари 1993 г.
Играе като атакуващ полузащитник и нападател за Чардафон Орловец от 1947 до 1949, Ботев Пловдив от 1949 до 1950, ЦСКА от 1951 до 1954, ВВС София от 1955 до 1957. В отбора на ЦСКА играе като десен инсайд, три пъти шампион на България през 1951; 1952; 1954, веднъж със сребърните медали и двукратен носител на купата на Съветската армия през 1951; 1954. Мишо Янков ще се запомни с това, че е първият голмайстор за ЦСКА, при първата победа над вечния съперник Левски в мач между двата отбора в "А" РФГ - Вечното дерби от 6 май 1951.

Има 2 мача за националния отбор на България.

Изображение

Бившият играч на "армейците" Иван Стоянов днес става на 37 години. Той е с 44 мача и 12 гола за клуба, като е част от отбора, който участва в груповата фаза на Лига Европа, през сезон 2009/10.

Изображение

На 42 години става Константин Мирчев, юноща на клуба, с 29 мача и 4 гола за ЦСКА.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   24.07.2020 15:11


Букарев ли е вдясно?

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   24.07.2020 16:37


Vendome написа:
Букарев ли е вдясно?

На него прилича, а и помня, че ги привлякоха по едно и също време.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   24.07.2020 17:16


SUBXERO написа:
Vendome написа:
Букарев ли е вдясно?

На него прилича, а и помня, че ги привлякоха по едно и също време.


Букарев е. Той си е юноша на ЦСКА.
Иначе на Чичо Митко му дойде нанагорно тогава - Букарев, Бербатов... та първият бе станал Барбуков по едно време.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   25.07.2020 00:07





_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   26.07.2020 21:08


Днес на 69 години става Стефан Михайлов! Героят от мача с Аякс от 7-ми Ноември 1973 г. Два пъти шампион през 1973 и 1975 г. Два пъти носител на КСА, през 1973 и 1974г.

Днес се навършва и годишнина от смъртта на Григорий Маркович Пинайчев, бивш треньор на ЦСКА Червено знаме в периода 1964-1965.
Носител на КСА с ЦСКА през сезон 1964/65, когато червените побеждават Левски на финала с 3:2, с фамозния гол на Никола Цанев.
В евротурнирите Пинайчев води ЦСКА в турнира за КНК, като извежда тима до осминафиналите. Там армейците губят от бъдещия носител на трофея Боруся Дортмунд, които побеждават на финала Ливърпул и имат националите Хелд и Емерих в състава си.
Червените отстъпват в гостуването с 0:3, а на реванша бият с 4:2, с хеттрик на перничанина Васил Романов.

Пинайчев е роден на 3 февруари ( 22 януари стар стил) 1913 г. в Муратово, в Руската империя и почива на 26 юли 1988 г. на 75 г. в Москва.
Освен българските армейци, води в кариерата си още два военни отбора. Предшественика на ЦСКА Москва - ЦДСА, после ги води и с новото име в още един период, както води и отбора на СКА Ростов на Дон.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


Последна промяна albertz на 26.07.2020 21:09, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   27.07.2020 12:49


Изображение

Юрген Матей: ЦСКА бе най-добрият вариант за мен

Новото попълнение на ЦСКА - Юрген Матей, даде обширно интервю за предаването "Код спорт". Нидерландецът разказа подробности за кариерата си и какво го е накарало да премине на "Армията".

Здравейте, мистър Матей! Много сме щастливи, че намерихте време за зрителите на "Код Спорт"! И веднага да попитаме - защо избрахте ЦСКА като следваща стъпка в кариерата ви?

- Контактът с ЦСКА продължи повече от година. Но първия път избрах да играя за Спарта (Ротердам). През това лято обаче отново клубът ме потърси и изборът стана лесен за мен. И реших да предприема това приключение.

Досега сте играл само в Нидерландия. Какво очаквате от живота в друга държава?

- Хората ме предупреждават, че трябва да се адаптирам. Досега наистина съм живял само в Нидерландия. До момента обаче всичко е нормално за мен. Хората в България са приятелски настроени, животът е добър. Приспособявам се бързо и на този етап всичко е окей.

Какво знаете за ЦСКА и българския футбол?

- Първо, че има голяма история. Прочетох много неща - и добри, и лоши. Знам, че съм попаднал в голям клуб. По-точно казано - в най-големият. И искам да бъда част от него.

Знаете ли, че ЦСКА е елиминирал Аякс, когато вашият гранд беше европейски шампион?

- Някой ми каза, когато дойдох в България. Не го знаех преди, но вече няма да го забравя.

Вече сте няколко седмици тук. Има ли нещо, което не ви харесва в България? Нещо, което сте очаквал, но не сте го намерил?

- Няма такова нещо. Трябва да свикна с пътищата ви само. В Нидерландия те са перфектни. Караш към дома и няма проблем. Но аз не съм много претенциозен човек и бързо ще се адаптирам. До този момент не съм имал никакви проблеми.

Намерихте ли си жилище?

- В началото бях на хотел. Но съпругата ми намери апартамент и вече от няколко седмици сме там. Имаме си собствена къща.

Стефано Белтраме, който дойде през зимата в ЦСКА, игра няколко години в Нидерландия. Срещал ли сте го на терена?

- Не. В Нидерландия не сме играли един срещу друг. Причината беше, че той играеше в друга дивизия и нямаше как. Знам в кои отбори е бил, представяше се много добре. Има страхотни качества. Когато дойдох в ЦСКА, веднага се заговорихме за Нидерландия.

Вече направихте доста тренировки с ЦСКА. Какво е впечатлението ви от отбора?

- Виждам, че целта е само да се побеждава и да се събират точки. Манталитетът на клуба е такъв. Всичко е подчинено на победата. В последните седмици отборът изигра доста мачове и е нормално да се натрупа умора. Момчетата работят много здраво и правят всичко по силите си за добри резултати.

Гледахте мачове в България. Какво мислите за нивото на първенството?

- Различно е. В Нидерландия стремежът е топката да се държи възможно най-дълго. Но дори когато играеш добре, можеш и да загубиш при такъв тип игра. В родината ми хората обаче са доволни от стила. Харесват го. В България виждам, че футболистите буквално воюват за всеки сантиметър на терена. И това ми харесва. Има още една голяма разлика - в Нидерландия футболът е по-техничен. Тук се набляга на битката. Все едно да сравнявам юноши и мъже. Футболът е за мъжете. В Нидерландия футболът понякога е твърде мек.


Какви са впечатленията ви от феновете? Особено на финала за купата.

- Първият мач, който гледах, беше срещу Левски. Много ми хареса, защото феновете бяха наистина активни и много шумни. Определено беше супер.

Бихте ли ги сравнили с нидерландските запалянковци? Знаем, че и те са много гласовите и обичащи фанатично отборите си.

- Дербито в България е като Фейенорд - Аякс. Може да се сравни. Приятно беше да се гледа, защото имаше всичко на терена.

Какви са персоналните ви цели в ЦСКА? Какво очаквате да спечелите?

- Първо се надявам да се представим добре в Лига Европа. Аз съм амбициозен човек. Искам пак да сме на финал за Купата на България, но този път да го спечелим. Искам да печеля в шампионатните мачове и с отбора да покажем на феновете, че можем да играем добър футбол всяка седмица. Ще дам за тази цел всичко от себе си.

Какви други оферти имахте в края на миналия сезон?

- Имах няколко опции в Нидерландия, а също и от други държави. ЦСКА обаче беше най-добрият вариант. Затова го избрах.

Откъде бяха другите?

- Например можех да остана в Спарта. Още от зимата ръководството ми предлагаше да подпиша нов договор. Но аз бях решил, че е време да си тръгна. Така дойдох в ЦСКА.

В последните години двама ваши сънародници се представиха добре в ЦСКА. Познавате ли Куидо Ланзаат и Грегъри Нелсън?

- Чувал съм за Грегъри Нелсън, но не и за Ланзаат.

Той беше централен защитник като вас.

- Познавам един друг Ланзаат, но той играе в националния отбор на Нидерландия. Този не го знам.

А Нелсън?

- Чел съм неща за него в новините.

С кого първо разговаряхте, когато дойде офертата от ЦСКА?

- Мисля, че беше с Жанио Бикел. Той ми изпрати съобщение по мобилния телефон.

Защо останахте само един сезон в Спарта?

- Аз не смених града, а само отбора. Когато договорът ми с Екселсиор свърши, исках да напусна. Първото ми желание бе да заиграя в чужбина. Но съпругата ми трябваше да следва още една година и държах на нея да й е удобно. Тимът на Спарта точно беше влязъл в първа дивизия. Обадиха ми се и се разбрахме да помогна за една година. И спазих обещанието си, защото уговорката ни беше само за един сезон.

Цялата ви останала кариера бе в Екселсиор. Как така се задържахте осем години там? С какво толкова ви грабна този клуб?

- Подписах, когато клубът беше много малък. За чужденците вероятно още е така. Но през годините ръководството направи много стъпки, за да порасне. В началото играх във втора дивизия, но после успяхме да влезем в елита. Там бях 4-5 години. За Екселсиор това беше страхотно постижение. Сега клубът ще направи нов стадион. Всичко беше отлично и се чувствах част от проекта.

И в България видяхме планове за футуристичен стадион на Екселсиор, в чиито краища има жилищни блокове и хотели.

- Да, ще има и супермаркет, хотел, магазини. Плановете са много мащабни и им пожелавам да ги осъществят.


Кои са най-добрите ви качества на терена и какво още трябва да подобрите?

- Аз съм нидерландец и обичам стила, при който топката е в нашия отбор. Надявам се да успея с това да помогна на ЦСКА. В първите седмици тук работих много за физика. Аз съм висок и силен, но това бяха тренировки с тичане. Там трябва да се подобря. Работя здраво върху това.

Висок сте 191 сантиметра. Включвате ли се в атака? Вкарвате ли голове?

- На сезон вкарвам по 2-3 гола и съм доволен от това. Надявам се така да е и в България. Но първо трябва да докажа, че ставам за титуляр. После ще мисля за головете.

Нидерландската футболна школа е една от най-известните в света. Вие къде започнахте?

- Първо бях в Спарта. Изкарах там седем години. В този момент школата се сравняваше с тази на Аякс. Клубът инвестира много пари в младите. Но след това не продължих в отбора, а отидох в Екселсиор. Играх една година при юношите и след това подписах професионален договор.

Кои са най-известните ви съотборници в кариерата?

- Мич фон Хаг. Не знам дали е много известен. Игра доста години в Португалия. Благодарение на него отборът ни играеше и в португалски стил. Накара ни да мислим много повече за печелене на точки.

С какво нидерландските юноши са по-добри от останалите?

- Не знам дали е вярно, но от малки ни учат да играем много техничен футбол. Всяко дете започва с това. Когато имаш добра техника, после можеш да мислиш за другите компоненти. Когато бях дете, всеки ден ме караха да си подобрявам техниката. Останалото дойде по-късно. Мисля, че така нидерландските футболисти стават по-силни от останалите.


В "Код Спорт" сме правили интервюта с много нидерландски звезди като братята Франк и Роналд де Бур, Пиер ван Хойдонк, Джими Флойд Хаселбенк. Те са ни казвали, че вашата философия е "Атака, атака и пак атака!". Защо вие станахте защитник?

- За да спечелиш мач, трябват и защитници, нали? Когато бях млад, опитах да бъда и нападател. Но не вкарвах много голове. Върнах се в защита и ми хареса. Много обичах да гледам как играе Яп Стам. И благодарение на него си избрах тази позиция на терена.

Кой е най-важният мач в кариерата ви?

- Най-значими са били мачовете за влизане в елита и веднъж играхме полуфинал за Купата на Нидерландия. Освен това сме имали и твърде важни двубои в първенството, за да останем в първа лига.

Кой е най-трудният за пазене нападател, когото сте срещал?

- Трудно е да избера. Но ще кажа Люк де Йонг. Много труден съперник. Отлично се справяше с високите топки. Един от най-добрите играчи с глава в цяла Европа. Като цяло в Нидерландия има много силни нападатели.

Кой е идолът ви?

- Когато бях малък, беше Паоло Малдини от Милан. Но с годините спрях да мисля за идоли, а да се развивам. Но все пак Малдини определено винаги ми е бил пример.

На вашия пост играе Матайс де Лихт, който стана страхотна звезда в Аякс, а вече и в Ювентус. Какво мислите за него?

- Твърде добър е, а е само на 20 години. Когато го гледаш, имаш чувството, че е изиграл десетина сезона в професионалния футбол. Играл съм срещу него на терена. Наистина е невероятен. Много силен, много добър.

Роналд Куман също игра на ваша позиция. Ние го познаваме много добре, защото игра с Христо Стоичков в Барселона, но вие тогава сте бил малък. Мислите ли, че като треньор може да изведе Нидерландия до титла на европейското?

- Мисля, че може. Но има и други държави с отлични играчи. В Нидерландия сме щастливи, че Куман ни върна на върха. Имаше няколко години, в които определено не бяхме добри. Доволни сме, че той ни накара да повярваме, че отново печелим.


Знаете ли кога Матайс де Лихт дебютира в националния отбор?

- Мисля, че беше срещу България.

Точно така е. Как приехте в Нидерландия, че тимът ви загуби от България в този двубой?

- Признавам, че не си спомнях, че сме загубили. Мачът нали беше в София? На Националния стадион? Не си спомням резултата, но със сигурност го гледах.

Завърши 2:0 за България.

- Значи е така. Наистина не си спомням подробности.

Мислите ли, че ЦСКА би могъл да бъде трамплин за вас към националния отбор, колкото и големи футболисти да играят там?

- Мисля, че още преди години тази възможност за мен отпадна. Фокусът в Нидерландия е върху младите играчи. Трябва да съм честен и реалист. С футболисти като Де Лихт, като Върджил ван Дайк, Стефан де Фрай нивото е твърде високо. Аз ще работя и ще се старая да бъда като тях. Кой знае, но сега съм фокусиран само върху ЦСКА.

Защо националният отбор на Нидерландия е толкова обичан по света?

- Идва от времето, когато Йохан Кройф играеше. В Нидерландия винаги е имало много големи футболисти. Да, не сме спечелили твърде много първенства, но почти винаги сме на полуфинали, финали. Хората обичат силните играчи.


В кое от петте големи първенства ви се играе?

- Искам да играя в Англия, защото съм висок и силен. Там ми е мечта. Но сега съм в България и ще видим след години какво ще е бъдещето ми.

Вие сте на 27 години - една прекрасна за футбола възраст. Колко време се виждате в ЦСКА?

- Не знам. Подписах договор за две години. Нека да минат. Тогава ще видим дали клубът ще иска да продължим, дали аз ще искам. Тогава ще мисля.

Как ви се вижда животът в София?

- Досега е супер. Хората са приятелски настроени. Всеки ми помага. Окей е.

Накрая кажете нещо за семейството ви. С кого сте в София? Има ли други спортисти сред роднините ви?

- Спортисти - не точно. Дядо ми беше боксьор, но това няма нищо общо с футбола. Тук съм със съпругата ми. Сега заедно ще разучаваме София.


- Обичам да излизам с приятели, да срещам нови хора.

Тренирал ли сте други спортове освен футбол?

- Колоездене и лека атлетика. Но не са за мен. Още от дете се запалих по футбола.

И последен въпрос - каква е мечтата ви?

- Да съм здрав и щастлив. А първата ми цел е да помогна на ЦСКА. Ще дам всичко от себе си за нея.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   27.07.2020 12:51


Олеле майко :laugh:

https://scontent.fsof6-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/p720x720/111142783_989770768138804_5974470029129249220_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=110474&_nc_ohc=58A4IEwn0wwAX86579_&_nc_ht=scontent.fsof6-1.fna&_nc_tp=6&oh=0945f47f5d382784efc1dd102dc68da5&oe=5F442D6C

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   27.07.2020 13:04


Изображение

Днес Трифон Иванов щеше да навърши 55 години! Изминаха четири години и половина, откакто ни напусна!

Голям българин с главно Б, и голям армеец!

Трифон е на всички, Трифон е на хората, но изигра най-много мачове в своята кариера за ЦСКА, с общо четири престоя в клуба.
В кариерата си е играл още за Етър, Бетис, Нюшател Ксамакс, Рапид Виена, Аустриа Виена, Флорисдорфер.

Въпреки че не е роден в София, той разбираше много добре червената идея, без различни приказки и пози. И също така като голям българин, подкрепи Левски в агитката в Грац, при гостуването на Щурм, през 2002 г. Но никой не му се разсърди, защото най-големите могат да си позволят всичко.

Беше част от най-успешното поколение на България като национален отбор, приносът му е значителен, дори и да беше само победният гол срещу Русия през 1997 г. , който ни класира за Световното във Франция през 1998г. Но не е само това. И голът му във вратата на Уелс срещу Невил Саутол и и решителните му шпагати и намеси. И въпреки тях играеше много чисто.

Откри резултата за ЦСКА в онзи паметен мач срещу Левски, в 34-та минута, при победата с 5:0, на 1 Октомври 1989 г.

https://www.facebook.com/sportal.bg/videos/%D1%86%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-50-1101989/2750638638280203/

Бе част от една от най-силните генерации на ЦСКА, достигна полуфинал с тима за КНК, през пролетта на 1989 г. , както и четвъртфинал за КЕШ през 1990 г.

Поклон пред светлата му памет!

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   27.07.2020 13:29


Изображение

Също на днешния ден се навършва годишнина от смъртта на големия вратар Йордан Филипов! Той си отива от този свят едва на 50 години! Част от състава на ЦСКА, достигнал първия полуфинал за КЕШ през 1967 г. При паметните мачове с Аякс през есента на 1973 г. заменя контузения си колега и другар Стойан Йорданов в първия мач и пази на реванша, в който ЦСКА побеждава с 2:0 и детронира холандския колос!

Светла му памет!

Изображение

Сърцатият бивш краен защитник на ЦСКА Валентин Найденов днес става на 48 години! Макар и да се задържа малко при "армейците" той остави трайна следва в сърцата на привържениците. Част от отбора, който направи рейд за Купата на УЕФА през есента на 1998 г. С отличен гол срещу Атлетико Мадрид, след прехвърлящ удар.



Днес рождени дни празнуват също така бившите играчи на клуба Стефан Илиев, Якуб Дивиш, Йордан Тодоров, Павел Ковачев.


На 27 юли 1981 г. ЦСКА отстъпва на Динамо Минск с 2:1, в мач от турнира Купа България -1300 години, на стадион "Искър" в Самоков.
Радослав Здравков открива резултата за ЦСКА от дузпа в 9-та миунта. Но на наводнения и хлъзгав терен по-доброто кондиционно състояние на гостите си казва думата и те правят пълен обрат, чрез голове на Игор Горинович в 52-та минута и З.Соколов в 88-та минута.

Съставът на ЦСКА от тази среща:
Г.Велинов, Кр.Безински, Д.Димитров ( Н.Младенов 46), Г.Димитров, Г.Илиев, М.Томанов, Н.Велков, Цв.Йончев ( Пл.Марков 46), Р.Здравков ( Ал.Димитров 46), Ст.Младенов, Сп.Джевизов

На 27 юли 2014 г. , с Якуб Дивиш на вратата ЦСКА побеждава Левски с 2:0, след голове на Антон Карачанаков в 47-та минута и Серджио Буш в 55-та.
Срещата ще се запомни с безпрецедентния протест на агитката на ЦСКА, която заради отстраняването от Зимбру, оставя Сектор Г празен.


_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10360
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   27.07.2020 13:42


albertz написа:
Трифон е на всички, Трифон е на хората...

:moufan: :moufan: :moufan:
Ако Гибона беше радостта на народа, то Туньо беше любовта на народа. Не познавам човек, който да не го е обичал. Нямаше делене на сини и червени, когато ставаше дума за него.

Светла му памет!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   01.08.2020 11:13


Притeжaтeлят нa 38,1% oт aкциитe нa футбoлния ЦCКA Юлиян Инджoв зaяви прeд bTV, чe ce притecнявa пo-cкoрo oт aдминиcтрaтивни прeчки, a нe oт липcaтa нa финaнcирaнe зa пocтрoявaнe нa нoвия cтaдиoн нa "чeрвeнитe".

Oт клубa иcкaт дa мoдeрнизирaт "Бългaрcкa aрмия" и прихoдящитe прocтрaнcтвa, кaтo зa цeлтa щe cи cътрудничaт c държaвaтa. Прeди дeн cтaнa яcнo, чe cъщecтвувaщoтo cъoръжeниe в пaрк „Бoриcoвaтa грaдинa“ e oцeнeнo нa 23 310 700 лв. Прeз aприл бaзитe бяхa oцeнeни нa 32 274 900 лв., a oт ЦCКA нeгoдувaхa, тъй кaтo oчaквaниятa нa ръкoвoдcтвoтo бяхa oцeнкaтa дa e c 10 млн. лв. пo-ниcкa.

Нa "чeрвeнитe" прeдcтoи дa внecaт тaзи cумa, зa дa мoжe дa ce учрeди cъвмecтнo дружecтвo c държaвaтa и дa зaпoчнe мoдeрнизaциятa.

„Cчитaм, чe тaзи oцeнкa e cрaвнитeлнo приeмливa зa нac, кaтo aкциoнeри в ЦCКA и oтгoвaря нa oчaквaниятa ни. Вcъщнocт щe бъдe нaчaлoтo нa eднo cътрудничecтвo c Миниcтeрcтвoтo нa млaдeжтa и cпoртa. Чиcтo юридичecки трябвa дa ce рeгиcтрирa тoвa cъвмecтнo дружecтвo c принципaл Миниcтeрcтвo нa cпoртa и ЦCКA и oттaм нaтaтък зaпoчвa рeмoнтът нa бaзитe. Ниe oтдaвнa cмe пoдгoтвили бизнec плaн. Имaмe и прeдвaритeлни рaзгoвoри c финaнcoви инcтитуции, кoитo щe учacтвaт във финaнcирaнeтo нa нaшитe прoeкти", зaяви Инджoв.

Тoй oбaчe нe изключи възмoжнocттa дa ce пoявят труднocти oт cтрaнa нa Cтoличнa oбщинa, тъй кaтo Oбщинcкият cъвeт трябвa дa глacувa прeдлoжeниeтo зa мoдeрнизaция в цeнтърa нa cтoлицaтa.

„Пo-лecнo в мoмeнтa e дa ce нaмeри финaнcирaнe зa прoeктa, oткoлкoтo дa ce прeoдoлeят aдминиcтрaтивнитe cпънки в държaвaтa ни. Прeoдoлeeм ли aдминиcтрaциятa в лицeтo нa oбщинa Coфия, финaнcирaнeтo нямa дa e прoблeм. Cчитaм, чe тoчнo тaм e зaрoвeн прoблeмът. Oбщинaтa трябвa дa oпрeдeли в крaйнa cмeткa дaли иcкa в пaркa дa имa cтaдиoни и дa cъздaдe нeoбхoдимитe уcлoвия тe дa бъдaт изгрaдeни и рeкoнcтруирaни. Зaceгa имaхмe увeрeния oт oбщинaтa, чe пoдкрeпя тoзи прoeкт", зaяви Инджoв.

Cпoрeд cъcoбcтвeникa нa "чeрвeнитe", ocъщecтвявaнeтo нa пoдoбeн прoeкт би cпoмoгнaлo зa eврoпeйcкия лик нa тимa.

„Трябвa oщe дocтa дa ce рaбoти в ЦCКA, зa дa мoжe дa ce прeвърнe в eдин клуб oт eврoпeйcкa вeличинa. Пo принцип бeз cпoртнa бaзa, нямa кaк тoвa дa ce нaпрaви. Зa тoвa зa нac e изключитeлнo вaжнo дa рeaлизирaмe тoзи прoeкт. Cмятaм, чe тoвa e eдин мoдeл, oт кoйтo cпoкoйнo и другитe клубoвe мoгaт дa взaимcтвaт. Тoвa e пaртньoрcтвo мeжду държaвaтa и cпoртa. Тeрeнитe, кoитo ниe щe изгрaдим, ocтaвaт зa клубa и държaвaтa, a нe зa мeн и гocпoдин Гaнчeв", кaзa oщe тoй.

Юлиян Инджoв пocъвeтвa другия aкциoнeр в клубa - лeгeндaрния Хриcтo Cтoичкoв, дa cмeкчи тoнa cи, тъй кaтo прeкaрвa дocтa врeмe дaлeч oт Бългaрия и клубa.

Прeди дни Cтoичкoв и глaвният мeниджър нa "чeрвeнитe" Cтoйчo Cтoилoв влязoхa в cлoвeceн cпoр, кaтo Кaмaтa зaяви, чe имeннo cлужитeлят нa клубa e причинaтa тoй дa нe ce пoявявa чecтo нa cтaдиoн "Бългaрcкa aрмия".

Кaмaтa e минoритaрeн coбcтвeник c 20% oт aкциитe нa cвoe имe, дoкaтo Инджoв и Гришa Гaнчeв държaт пo 38,1%. Ocтaнaлитe близo 4% ca притeжaниe нa пo-мaлки aкциoнeри.

"Нeгoвитe критики винaги ca пoлзoтвoрни и грaдивни. Прaв e в дocтa нeщa, нo тoй нe пoзнaвa вcички прoблeми в държaвaтa. Мoжe дa бъдe мaлкo пo-cмeкчeн в изкaзa cи. В крaйнa cмeткa тoвa cи e Хриcтo Cтoичкoв", кoмeнтирa Инджoв прeд bTV.

Тoй критикувa държaвнaтa пoлитикa пo oтнoшeниe нa cпoртa, кaтo зaяви, чe тaкaвa липcвa и чecтo нямa пocлeдoвaтeлнocт при финaнcирaнeтo.

"Нямa мoдeл зa финaнcирaнe нa cпoртнитe клубoвe пo принцип. Държaвaтa нe знae кaквo дa ги прaви и кaк дa ce зaпaзи cпoртът. Виждaтe, чe тя прaви рaзлични движeния – eдин път дaвa пaри зa cтaдиoн, друг път зa нe знaм cи кaквo, нo нямa пocлeдoвaтeлнa пoлитикa и яceн плaн", кaзa Инджoв.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   01.08.2020 11:37


На този ден през 1956 г. ЦДНА побеждава Динамо София с 3:1, пред 45,000 зрители на стадион "Васил Левски".
Димо Печеников открива за "сините" в 9-та минута, но "армейците" правят пълен обрат, след голове на Стефан Божков от дузпа в 29-та мин., Димитър Миланов в 53-та и Георги Димитров - Червения в 58-та.

Съставите:

Левски - Иван Дервентски, Петър Дончев, Благой Филипов, Борис Апостолов, Александър Кръстев, Тодор Такев, Стефан Абаджиев, Пею Пеев, Димо Печеников, Гълабин Гълабинов, Христо Илиев

ЦСКА - Георги Найденов, Кирил Ракаров, Манол Манолов, Георги Енишейнов, Гаврил Стоянов, Д-р Стефан Божков, Димитър Миланов, Крум Янев, Панайот Панайотов, Иван Колев, Георги Димитров

Ето материала за мача от вестник "Народен спорт" :

В последните години футболните срещи между ЦДНА и Динамо създагат огромен интерес, по-голям отколкото към международните срещи, които се провеждат у нас. Трябва обаче да се отбележи, че съдържанието на играта не винаги е отговаряло на така силно изразения интерес.

Подобно нещо следната среща.

Тя започна с високо темпо. Състезателите на Динамо решително хвърлиха всички свои сили и отнеха инициативата от ЦДНА. Като резултат от това Печеников в 12-тата минута пое една топка от Такев и със силен удар я прокара под плонжона на Найденов. Резултатът бе открит — 1:0 за Динамо.

В първото полувреме отбраната на Динамо зае стратегически правилна позиция непосредствено пред своето наказателно поле с немалък числен превес (6 — 7 души). С това си поведение тя убиваше дълбочината на нападенията на ЦДНА и нееднократно го застави да търси напречните подавания, които се оказаха бавни и разстроиха играта на военните.

Радостен факт и на вчерашната среща бе, че нападателите на два­та отбора се стараеха често да бият във вратата. В това отношение добри прояви имаха състезателите Печеников, Колев, Гълъбинов и Миланов.

В 29-тата минута при едно напредване Колев би отляво и топката срещна ръката на Кръстев. Съдията П. Джонев основателно отсъди 11-метров удар, който Божков леко превърна в гол — 1:1. Този резултат остана непроменен до края на първото полувреме.

Второто полувреме играта промени коренно своята физиономия. Съществувещата връзка и устрем в Динамо намаля. Неговата игра се разстрои и спадането на темпото позволи на армейците да вземат почина напълно в свои ръце. Този факт идва да подскаже, че моралната устойчивост и физическа подготовка на Динамо са все оше недостатъчни.

В 53-тата и 58-мата минута чрез Миланов и Димитров ЦДНА успя да покачи резултата на 3:1. Победата бе осигурена благодарение на уверената, настойчива и правилна игра на целия отбор, плод на общите усилия на целия колектив.


Също на днешния ден, но по-рано, през 1948 г., "армейците" побеждават Спартак Варна с 2:1, на стадион "Колодрума" във Варна. Гостите повеждат с 2:0, след два гола на Димитър Миланов в 20-та и 27-ма минута. Ташков намалява за домакините в края на полувремето, с гол в 44-та минута.
Срещата е полуфинал - първи мач за Републиканско п-во.

Съставът на ЦСКА (Септември при ЦДВ): Стефан Геренски, Борислав Футеков, Манол Манолов, Димитър Цветков, Христофор Прокопиев, Нако Чакмаков - кап., Тодор Такев, Димитър Миланов, Стойне Маинев, Никола Божилов, Кирил Богданов

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   02.08.2020 00:58


Изображение

Ивайло Стефанов: Човек трябва да е много смел, за да отпише ЦСКА

Викат ми пенсионер, но не се обиждам, защото има още на какво да уча момчетата в залата

Ивайло Стефанов е безспорно най-авторитетната фигура, която ще излезе на волейболното поле в Суперлигата и през този сезон. Вече на 47 години, опитният капитан на ЦСКА ще се опита да поведе младежката формация на червените към пробив в първата осмица на първенството. Армейците са в тежко положение, след като бяха напуснати от Христо Цветанов и Владимир Станков, а освен това за момента все още нямат и основен спонсор. Въпреки това в клуба ще се опитат да се преборят с Дунав и Тетевен за второто място, предвид че играят в група с шампиона Нефтохимик в Бургас, който е фаворит за първата позиция. По тази и други теми Стефанов се съгласи да говори за "Тема Спорт".

Г-н Стефанов, в последните 5 години преди началото на всеки сезон следва традиционният въпрос - докога?

- Трябва да те поправя - в последните 10 години е така (смее се). Като се върнах, бях на 36 и всички ми викаха старец, пенсионер и така нататък. Продължавам да играя, така че още им давам тази възможност. Чувствам се нормално, в добра физическа форма съм, здравословно съм добре. Един въпрос ме питаш и аз един отговор ти връщам всеки път. При спортистите нищо не се знае. Дали си на 47, или си на 17, не се знае - има хора, които още като младежи приключват заради травми, и такива като мен. Има ли желание, тренировки и режим, всичко останало е постижимо.

При вас те са налице, нали така?

- Да, благодарение на хората около мен.

Викат ви пенсионер. Обиждате ли се?

- Аз го казах шеговито, но няма причина да се обиждам. Не ми прави впечатление, защото аз реално съм си пенсионер
предвид останалите момчета, които са около мен на полето и от другата страна на мрежата.

Тази година се очертава да е изключително тежка за ЦСКА. Около вас ще има почти и основно юноши и младежи...

- Аз по-голямата част от тези момчета ги познавам отдавна. Тренирали сме заедно, давал съм им указания. Всичко опира до желанието им да се учат. Смятам, че има много какво да им покажа - технически и интелектуално, относно играта. Важно е на тази възраст, на която са те, да наблегнат на тези елементи, а не на разни медикаментозни, с идеята да подобрят рязко физиката си. Въпрос на разбиране е. Аз им показвам една друга възможност за развитие.

Как гледате на предстоящия сезон? Клубът изглежда в тежко състояние, ЦСКА може да играе във втора осмица, което за феновете едва ли звучи добре?

- Ти сам каза, че това може би е един от най-трудните ни сезони, но преди време сме били в сходна ситуация. Нищо не се знае. С Попов още не сме работили сериозно по селекцията, има много момчета, които са излезли от нашата школа и може да се върнат сега. Кой знае?! Има достатъчно перспективни и хубави момчета, които имат възможност да растат
в тази ситуация, вместо да търкат пейката. Ще влизат и ще трупат опит. Така ще вдигнат собствените си качества. Ако за едни е лоша ситуацията, за други ще е добра.

Има време до началото на сезона и битката за Топ 8, но оптимист ли сте, че с този млад отбор може да развалите сметките на останалите?

- Виж, това е ЦСКА. ЦСКА не е обикновен отбор. Тези момчета се учат още в школата на друга отговорност и друга ценностна система. Щом си тук, се дават 120 процента във всеки ден. Трябва да си много смел, за да отпишеш ЦСКА. Казвам го най-отговорно. Видя се и миналата година, макар да бяхме с Ицо (Цветанов) и Влади (Станков), които сега ги няма. Не ни слагаха в сметките, но бяхме близо до шестото място. Не мога да обещая нищо друго, освен че ще даваме най-доброто от себе си във всеки мач. Имаме потенциал да пробием в Топ 8. Млади и пенсионери, кой каквото може, ще даде максимума и ще видим какво ще стане.

Ще падне ли върху вас повече отговорност и извън полето, защото Сашо Попов вече е и вицепрезидент на НВЛ?

- Не мога да кажа все още, защото с Попов не сме обсъдили тези неща все още. С него се разбираме обаче с един поглед, така че ще нагласим нещата. Нямам притеснение от това естество. Има си тънкости и към всеки се подхожда индивидуално, но затова сме по-опитни, за да покажем на момчетата къде им е мястото. Не става въпрос за хокане или за нещо друго, защото всички могат да потвърдят, че в ЦСКА развиваме други качества учим ги на добродетели. Попов е много по-омекнал, в сравнение с предишни години. За мен това също важи. Много по-толерантен и въздържан съм станал, както и той. Знаем как да направим така, че младите да възприемат и да се учат.

Какво ще кажете за рокадата в ръководството на федерацията? Има ли оптимизъм след смяната на Данчо Лазаров с Любо Ганев?

- Не съм коментирал управлението на Лазаров и не бих коментирал Ганев. Имал съм си търкания с Данчо Лазаров, с Любо никога не съм имал проблеми, предвид че сме били и съотборници. Трябва да мине още време, преди да се дават каквито и да е оценки. Аз се въздържам да правя това. Няма как да се прави извод въз основа на управление в рамките на половин година, предвид че и обстоятелствата са различни и форсмажорни с пандемията.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   02.08.2020 01:38


Изображение

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   03.08.2020 11:22


От кой мач е тази снимка?

Иначе и аз очаква развитие около стадиона - школата и стадиона за мен са най-важни в момента... титлите и купите пак ще дойдат!

Относно мача с числото - според мен има шанс да пуснат публиката до тогава. Няма логика да не го направят освен ако се страхуват от ексцесии и не пуснат публиката от втори кръг.
Но то какви ексцесии да станат като единия отбор няма да има публика?

Ще стартирам отново и играта с прогнози за новия сезон.


Последна промяна Keanu на 03.08.2020 11:23, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   03.08.2020 20:24


Снимката е от гостуването на Осиек.

Знам, че харесваш донякъде сегашните управляващи, но за мен са се нас.. яко.

От друга страна хора се готвят, ако трябва да нахлуят на стадиона.Със сигурност ще има хора пред стадиона, дали ще е масово.

Такива мишоци като Кунчев за за Сибир или Белене. Вечер говори по Дарик как не трябва да има паника, щото никой не слуша радио тогава, по тв говори друго.
ТВ Европа, собственост на един, на който можеш да му откриеш снимка с белезници и те всяват паника.
За това което ще стане трябва да се търси отговорност на такива.

Може би без да знаеш пишеш история. Това, че ще има игра, ще ме задържи във форума. Мислех, като свърши Манията на Дявола да се махна.
Сега ще гледам да взема участие във всички кръгове в играта, въпреки че скоро смятам да пътувам в чужбина.
Хората пътуват до Таити, днес го гледам един, близо сравнително в района където се засякохме с тебе, с зимно яке, август месец и с маска, боже, боже.

Ако случайно пуснат публика, което не ми се вярва, ще ти се обадя направо.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   03.08.2020 21:35


Звънкай - ако пуснат публика идвам.


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 01.07.2012 08:22
Мнения: 3827
Отговори с цитат
Мнение  Re: ЦСКА - сезон 2020/2021   |   04.08.2020 11:49


Пуснах темата за играта с прогнозите: ЦСКА - Прогнози за Шампиони 2020/2021 (тема за прогнози)


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 543 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг