Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 13:24



Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
Купи и EFL сезон 2022/23 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.02.2023 18:37


bai Momchil написа:
Vendome написа:
Ама и 28 без купичка не са малко.


Къде са 28, къде са 70 и кусур или там колкото са.


Говорим за какъвто и да било трофей. При вас са 28 години, при Нюкасъл са 54 години. Към момента изглежда по-вероятно, те да прекъснат сушата скоро, а при вас сушавият период да се увеличава.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.02.2023 18:53


Vendome написа:
bai Momchil написа:
Vendome написа:
Ама и 28 без купичка не са малко.


Къде са 28, къде са 70 и кусур или там колкото са.


Говорим за какъвто и да било трофей. При вас са 28 години, при Нюкасъл са 54 години. Към момента изглежда по-вероятно, те да прекъснат сушата скоро, а при вас сушавият период да се увеличава.


Последният трофей на Нюкясъл не е ли ФА къп през 1955?

Иначе аз не знам какво по-различно казвам:

Цитат:
На Евертън феновете няма да видим титла в следващите 50 години


:dunno:

_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.02.2023 19:06


Последният им трофей (без тези нежеланите, за които говорихме по-горе) е Купата на Панаирните Градове през 1969. Както знаем, преди около двадесетина години УЕФА изведнъж се заинати и го зачеркна като предшественик на Купата на УЕФА, но де факто си е абсолютно легитимен и престижен турнир/трофей.

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.02.2023 20:15


И признат от ФИФА.

_________________
Изображение


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.02.2023 20:45


SUBXERO написа:
Последният им трофей (без тези нежеланите, за които говорихме по-горе) е Купата на Панаирните Градове през 1969. Както знаем, преди около двадесетина години УЕФА изведнъж се заинати и го зачеркна като предшественик на Купата на УЕФА, но де факто си е абсолютно легитимен и престижен турнир/трофей.


Ясно. Значи последният вътрешен си е ФА от 55-та.
Е, предполагам, че скоро ще вземат някоя и друга купа.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   01.03.2023 14:37


В мач изпълнен с куриозни моменти Милуол пропиля преднина от два гола и завърши наравно 2-2 в гостуването си на Лутън. Атмосферата бе наектрилизирана, а коментаторите припомниха един бой между двете агитки от 1985 г. "Кенилуорт" е класически стадион, за такива класически сблъсъци. Милуол поведоха с единствения точен удар в очертанията на една от двете врати през първото полувреме. Вратарят на Милуол изрита една дълга топка към наказателното поле на .Лутън, там Том Брадшоу с едно докосване намери Зайън Флеминг, който стерля без забавяне. Вратарят на "шапкарите" Итън Хорварт допусна груба грешка, като топката му мина през ръцете.
В опита си да изчисти една висока топка защитник на Милуол посегна в накзателното поле, но не видя че зад гърба му връхлита играч на домакините. Получи се нещо като кунг-фу удар, но дузпа не последва.
След това пък играч на Милуол бе свален в противниковото нак.поле с прийом от ръгбито, но отново съдията подмина ситуацията,
Милуол започнаха второто полувреме много затворено, като след изпълнение на корнер от играч на Лутън топката се отби в напречната греда. Гостите обаче показаха голяма ефективност и поведоха с 2-0. След хубава бърза атака топката се озова в Хънимен, който намери централния нападател Том Брадшоу на празна врата, а той вкара поредния си гол срещу "шапкарите".
Но Хънимен по-скоро беше в засада, когато топката попадна в него.
Домакините намалиха в 58-та минута. След лошо изчистване на защитник на Милуол вратарят им Джордж Лонг показа впечатляващ рефлекс като изби топката, която отново се отби в напречната греда. Там Елиджая Адебайо се оказа непокрит и отблизо вкара топката във вратата.
Милуол пропуснаха няколко възможности да затворят мача, а в 87-та минута резервата на Лутън Люк Бери с плътен удар изравни резултата.
10 000 зрители на стадиона дадоха всичко от себе си, като можеха да се чуят и нецензурни подвиквания. И гостуващата агитка се вписа естествено в пейзажа.

В паузите погледах малко от Лестър - Блекбърн за ФА Къп. Мачът беше много интересен, с голяма интензивност. Гостите буквално разнищиха Лестър, от това което видях. Редяха им атака след атака. От нищото Лестър върна един гол, но след това трети гол за Блекбърн бе отменен, заради засада. В крайна сметка Роувърс продължават напред, според мен заслужено.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   02.03.2023 01:01




Гримзби продължава да твори чудеса и на 1/4 финал за Купата на Англия. Доколкото видях от лайвскора гол на Саутхемптън е бил отменен. Жалко, "светците" бяха на полуфинал за Купа на Лигата, но тук не можаха да направят подобен поход.
И Тотнъм отпаднаха от Шефил Юнайтед. Има и сблъсък между сва отбора от Чемпиъншип, Блекбърн и Шефилд Юнайтед, които ще се срещнат в Събота за първенство. Добър жребий за Сити и Юнайтед.

Ето и пълния жребий за 1/4 финалите :

Манчестър Сити - Бърнли
Манчестър Юнайтед - Фулъм
Брайтън ХА - Гримзби Таун
Шефил Юнайтед - Блекбърн Роувърс

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   02.03.2023 01:43


Усещам как вървим към звезден манчестърски финал. :football:


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   05.03.2023 12:43


Снощи на "Иууд парк" в Блекбърн се изсипаха 1000 кубика дървен материал, а за някои от изпълненията биха завидяли и някои футболисти от нашите окръжни групи.
Домакините от Роувърс излъгаха Шефилд Юнайтед с 1-0, въпреки че гостите бяха по-активният тим и се радваха на подкрепата на 3,500 свои привърженици.
Още в петата минута Роувърс проведоха много добра контраатака, като с няколко докосвания топката се озова в Пикъринг, който с удар по диагонал не остави шансове на вратаря на гостите Фодерингам (бивш страж на Рейнджърс). Това се оказа и победното попадение в мача, с може би единствения удар в очертанията на вратата на домакините. Роувърс удариха и две греди, по една през двете полувремена, като вторият път това стана след опит за прехвърлящ удар. Блекбърн явно бяха изморени от геройствата си за Купата, защотов играта им, освен желание, нямаше други стойностни неща.
Шефилд Юнайтед владееха повече топката, но действаха хаотично, разчитайки повече на шанса и на някое разбъркване, без да имат ясен игрови план.
Така гостите затвърждават лошата си форма в шампионата, докато Роувърс записаха пета поредна победа и са без поражение в 11 мача от всички турнири.

Много важна победа за Норич в гостуването на Милуол с 3-2. Това им позволи да изпреварят своя съперник в класирането и вече да са в зоната на плейофите. Не бих казал, че е изненадващо, защото "канарчетата" така или иначе са сред фаворитите поне за плейофи.
Само преди два мача Милуол имаха шанс да се изкачат до третата позиция, а вече са седми, извън зоната за плейофи. "Лъвовете" могат да съжаляват, тъй-като в последните си два мача спокойно можеха да имат актив от 4 точки, а вместо това се оказаха с актив от само една. Борбата обаче още не е свършила и те имат своите шансове, в никакъв случай не трябва да се отказват.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   13.03.2023 20:19


Малко необичайно имаше мач по обед от Чемпиъншип в Неделя. Може би най-добре подкрепяния отбор в дивизията Норич загуби у дома от Съндърланд, които бяха без осем титуляра. Нямаше го и Амад Диало, а един млад 19 годишен французин от африкански произход с фамилия Ба вкара победния гол за "черните котки". Норич започнаха добре мача, но в хода му станаха доста инертни. Накрая имаха сили да осъществят натиск, но гостите удържаха.
Коментаторите казаха една доста интересна реплика по време на мача. "Твърде добри за Чемпиъншип, но за съжаление не достатъчно постоянни, за да се задържат във Висшата лига". Репликата се отнасяше за Норич, разбира се.
А с тази загуба към момента "канарчетата" са извън зоната за плейофите. Определено ще бъде изненада, ако не се класират, но аз мисля че ще го направят.
Отборите са доста близко събрани в точките, като освен Бърнли, които са убедителен лидер, другите места не са сигурни. Даже и Шефилд Юнайтед, които са втори и имат сравнително добра преднина пред преследвачите за мен не могат да се чувстват сигурни. За мен не са по-добри от отборите след тях в класирането, очаквам накрая да са в плейофите, но ще видим на кое място.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 01:36


Какви са тия 3 червени картона за 60 секунди?!?!
Не можах да гледам мача, ама чак пък и тренера и Митрович да са толкова нервирани, че да си изпросят ЧК... Какво толкова е станало...

Между другото, прави ми впечатление, че напоследък повсеместно зачестявам ЧК-тата. Не знам - футболистите ли изперкват повече или съдиите?!
Само вчера, неделя, има тия трите, в Италия А цели 5, Испания 2 - 4, Аржентина - 4, Франция - 3, Перу - 3, САЩ - 3, Чехия - 2, Мексико - 2... поне още 10-ина първенства с по 1 ЧК...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 10:02


Според Митрович нямаше дузпа. След ВАР съдията прецени, че има умишлена игра с ръка, т.е. дузпа + червен картон. И Митрович блъсна съдията и получи и той червен картон.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 10:51


То такова нарушение ако не е дузпа, направо да отменят дузпите.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 11:03


Според мен също беше дузпа и ЧК по правилник, защото имаше умишлено посягане.
Лошото е, че за почти същото уважиха гола на Юве срещу Интер.


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 11:20


Diavolo написа:
И Митрович блъсна съдията и получи и той червен картон.


Е нормално - това е сърбина Митрович, не е портумангалеца Бруно Фернандеш. Той може да блъска съдиите без да получава картони. Справка - преди няколко мача (онова севън...ъъъ нот илевън) блъсна с две ръце в гърба страничния съдия, защото не свири в негова полза... Манмаф - какво друго да кажа...

Надявам се, че ще ме разберете правилно (освен феновете на МанЮ, разбира се) - блъснал е съдията: ЧК, напред с бутонките: ЧК - спор няма...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


Последна промяна alexbg на 20.03.2023 11:31, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 23.08.2012 08:02
Мнения: 10353
Местоположение: Augusta Vindelicorum
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 12:31


alexbg написа:
Е нормално - това е сърбина Митрович, не е портумангалеца Бруно Фернандеш. Той може да блъска съдиите без да получава картони. Справка - преди няколко мача (онова севън...ъъъ нот илевън) блъсна с две ръце в гърба страничния съдия, защото не свири в негова полза... Манмаф - какво друго да кажа...

Надявам се, че ще ме разберете правилно (освен феновете на МанЮ, разбира се) - блъснал е съдията: ЧК, напред с бутонките: ЧК - спор няма...

Поне с три ръце го блъсна, Алекс, поне с три, да не бяха и повече! :rofl: :rofl: :rofl:

Не оправдавам постъпката на Бруно, но това твоето преминава всякакви граници! Не е смехотворно, не е инфантилно, не знам вече какво е...

Къде беше миналата седмица, радетелю на правдата? Случайно да гледа Юнайтед-Саутхемптън?

Гледай си отборчето, кефи му се и пълни памперса. Друго няма какво да ти кажа.

П.С. Между другото, предпочитам вас за шампиони - по много причини. Това за да не останеш с грешно впечатление.

П.П.С. Явно си голям патриот. Какъв го дириш по Запада тогава? Гледай си Звезда и Фесовете, блъскай се гордо в гърдите и си гледай балканския кеф. Чиста работа!

_________________
GREEN AND GOLD 'TIL THE CLUB IS SOLD!


 
(Underground)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 15:52
Мнения: 5468
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 12:41


Помните ли Чарли Остин от Саутхямптън?
В събота вкара четири гола в мача на своя Суиндън, срещу борещия се за своето оцеляване Рочдейл.
Те се оказаха недостатъчни за победа, след като Иън Хендерсън ветеран и легенда на Дейл, изравни за 4-4 дълбоко в добавеното време...


_________________
https://varhove.info/
http://5kmrun.bg/

Изображение


 
WWW
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 13:07


Какво значение има с две ръце или с една?! Ако е толкова важно за теб: няма проблем - признавам, че съм в грешка, избута го с една ръка в гърба.
Не гледам постоянно мачове - сорри ама не съм гледал МанЮре - Светците (то па един мач сигурно е бил...). Да - гледам си предимно "отборчето" и когато мога някои по-завързани мачове. Но сме да твърдя, че се старая да съм максимално обективен (особено пък като не се отнася до Арсенал)...

Само не разбрах - това, че не гледам всички мачове не ми дава правото да се изказвам, така ли? Или трябва да си замълча, когато има двоен аршин, защото вие сте великите Манчу?! Хахаха - но пасаран...

П.С. Мерси че си за нас да сме шампиони - оценявам го...
П.П.С. Ами не - не се имам за голям патриот, макар че така съм възпитаван като малък... А какво "диря по Запада" не знам какво пък толкова те засяга?! Ама ще ти кажа - "диря" забавление, разнообразие, познания, обща култура, история... ей такива неща. Но да уточним - под "Запада" аз разбирам старата Европа, само там съм ходил тук-там за по няколко дни. През океана е също запад като географско понятие, но съм длъжен да внеса уточнението, че най-близкото място до Естадос Унидос, на което съм бил е Хавана или Варадеро (не съм сигурен, кое е по-близко). Виж останалите Америки си ги харесвам - освен Куба съм минал и през Перу, Гватемала, Белиз, а след 2-3 седмици ще видя и Панамския канал.
А пък ти да не ме разбереш грешно, ще допълня, че същите " забавление, разнообразие, познания, обща култура, история" ги "диря" и по останалия свят: кеф ти Мароко, Тунис, Египет, Танзания и Занзибар, Кения, Сейшели; кеф ти Турция, Йордания, Бирма, Виетнам, Китай, Индонезия...

Мерси за пожеланията - със сигурност ще си гледам балканския кеф (кой какъвто го разбира). Но от мен да знаеш - определено е много по-добре за душата... Сполай ти...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 14:44


В какъв смисъл използва No pasaran?

_________________
Изображение


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 15:30


В смисъл, че няма да си замълча, когато има двоен аршин, защото са великите Манчу. Имах предвид - няма да мине...
Сорре, обичам да използвам отделни думи и изрази от различни езици. Сигурно ще се стори показност на някои, няма проблем - на мен просто така ми идва понякога отвътре...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг