Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 22:19



Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Купи и EFL сезон 2022/23 
Автор Съобщение
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   20.03.2023 15:40


Добре, връзва се употребата на израза, така обяснено. :)

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   07.04.2023 23:35


Днес имаше доста мачове от Чемпиъншип, но няма как да гледам всичко. Хъл Сити и Съндърланд са направили зрелищно 4-4, но този мач не го даваха при мен.
Първите два отбора Бърнли и Шефилд Юнайтед си взеха своето днес. Норич би Блекбърн като гост и така Роувърс остават шести, а "канарите" все още са след тях.
Гледах Милуол и Лутън, разочароващо 0-0, с нито едно чисто положение в мача, въпреки че съдията не отсъди две чисти дузпи за домакините. Не мисля, че е тенденциозно, понеже няма ВАР, а и съдийте в Чемпиъншип рядко се решават да отсъдят дузпа.
Но с тази игра защитниците на Лутън биха страдали много в друго първенство.
Изключително разочароващ мач на Оливър Бърк за домакините, доколкото знам още е собственост на Боруся Дортмунд. Ебаси играча, той и за Чемпиъншип не става. Но те и другите разочароваха много.
В Понеделник пак има много мачове на живо.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.04.2023 09:32


Ако не се лъжа чисто математически Бърнли се завърна във ВЛ.

_________________
Изображение


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.04.2023 10:55


Така е, Бърнли се завърнаха, забравих да го отбележа.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   08.04.2023 11:55



_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   24.04.2023 22:33


Определено съм доволен от достигането до финал за Манчестър Юнайтед, но нямах възможност да пиша. Не се получи от най-хубавите мачове, през първото полувреме играта беше доста накъсана, за мен съдията допусна прекалено много нарушения, като беше грешно, че не санкционира повечето от тях. За мен Брайтън бяха доста груби и им бяха спестени картони. А при нарушението срещу Уан-Бисака беше нормално съдията след като пусна авантаж, след това да санкционира провинилят се футболист, но не го направи.
И двата отбора започнаха по-внимателно, неутрализираха се един друг. За Юнайтед това поведение беше оправдано. Те бяха загубили тежко преди няколко дни, а освен това бяха загубили и двата си предни мача срещу Брайтън. В края на полувремето напипаха някакъв ритъм, но както и през втората част при последното подаване или завършващия удар често грешаха. Като цяло халфовата линия изневери, Каземиро , Ериксен и Фернандеш имаха желание, но не бяха на нужното ниво. Антъни опропасти доста атаки, а Марсиал остана напълно изолиран. Рашфорд също се мъчеше. Той намери добре Ериксен след хубавото диагонално подаване на датчанина, но ударът на играча с номер 14 бе под всякаква критика.
Брайтън от своя страна успяха да създадат няколко опасности пред вратата на Де Хеа, без обаче да имат изработено положение. Единственото им такова бе в продължението, когато техен играч си спря лошо топката в нак. поле на Юнайтед и Диего Далот му изби топката.
При дузпите всичко е лотария, не очаквах Де Хеа да спаси, а по-скоро някой от Брайтън да сбърка и така и стана. Драмата при мен бе допълнителна, защото сигналът спря за малко при изпълнението на шестите дузпи. Преди това обаче Де Хеа не хвана нито веднъж ъгъла на изпълнение, колегата му Санчес поне хващаше ъглите.
Беше важно Юнайтед да стигнат финал, независимо как и се радвам, че успяха. Радвам се, че бяха задружни, подкрепяха се един друг, наказаният Магуайър също беше сред съотборниците си.
За мен след финала с Нюкасъл формата на Юнайтед падна, беше грешка да разпиляват силите си на всички фронтове, след като нямат нито достатъчно дълбочина, нито класа. Класирането за нов финал обаче би трябвало да им даде допълнително самочувствие, а ако победят в следващите си два мача, то трябва да се опитат да спечелят всичките си мачове до края.


В Чемпиънпшип също е много интересно, тази седмица има мачове почти всяка вечер, и сега има, но не го гледам. Остават заключителните два кръга преди плейофите, а кой ще влезе в тях ще се разбере в самия край.

Милуол на хартия имаха най-добра програма в края, но лошата форма ги провали. С една победа от шест мача и без гол в четири от тях. В Събота паднаха с 2-1 от борещия се да не изпадне Уигън, които нямаха вкарани два гола като домакин от средата на Ноември и имаха само четири победи като домакин, преди мача с Милуол. Но Милуол паднаха заслужено. С изключение на първите 15 минути от втората част не играха на ниво. Много глупаво чистеха топката напосоки от наказателното си поле, при това при равен резултат, а така само губиш време и няма как да гониш победа. Преди това паднаха и от Бирмингам, които са на дъното, а в Петък гостуват на друг борещ се за спасение отбор Блекпул, като при нов, макар и частичен неуспех за тях всичко свършва. Нищо, че в последния редовен кръг приемат прекия конкурент Блекбърн, който също е в неубедителна форма.

Но засега най-голямото разочарование е Норич, от този отбор се очакваше много повече. Много ще им е трудно до края, дори и да се стегнат, да намерят място в топ 6.

За сметка на това Съндърланд, които са новаци в дивизията, имат най-младия състав в лигата и през цялото време дебнеха от "засада" към момента се намират в топ 6, което им дава право да продължат в плейофите. Стана много здрав мач с Уест Бромич, който можеше да завърши по всякакъв начин. Уест Бром залагат преди всичко на физика, бързина и директен футбол, докато гостите определено имат повече футболни достойнства. В случая това им донесе успех, като си размениха по една победа с УБА, след като "дроздовете" ги бяха победили катпо гост.
В началото на мача Уест Бром можеха да получат дузпа, но те получиха такава в края на полувремето и се оттеглиха на почивка с преднина 1-0. В началото на втората част се получи страхотно разбъркване в нак.поле на Съндърланд, като "черните котки" по чудо се разминаха с гол.
Крайният им защитник Денис Съркин обаче за първи път в кариерата си вкара два гола в един мач, като по този начин Съндърланд обърнаха резултата и победиха. Първо Съркин, въпреки ниския си ръст, направи впечатляващ отскок и засече центриране с глава. След това при много хубава многоходова атака, с разменени подавания, той стреля по диагонал отляво и направи 2-1.
Голямата агитка на гостите куфееше яко.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(The Thracian Orphics)
Аватар

Регистриран на: 06.06.2012 10:44
Мнения: 4950
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 00:14


Гледа ли кадрите от завръщането на Рексъм в Лигата?! Целият стадион се напълни с полудели от радост фенове...

_________________
БЪДИ РАЗЛИЧЕН - БЪДИ ГРАМОТЕН...


 

Регистриран на: 06.01.2013 23:55
Мнения: 4091
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 00:17


Не, хубаво че го споменаваш, ще ги видя.

_________________
http://cska.bg/index.php?main_page=index&cPath=65
https://cskavolley.com//


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 07:20


alexbg написа:
Гледа ли кадрите от завръщането на Рексъм в Лигата?! Целият стадион се напълни с полудели от радост фенове...


Аз взех да ги следя, щото се оказа, че някакъв там известен им е собственика, а децата го харевсват и покрай него следяха дали Рексъм ще спечели промоция. Та ми надуха главата. Мача с Нотс К беше култов и реално си беше финал - 3:2 и Нотс изпуснаха дузпа в 96 минута. Бен Фостър я спаси, той пази за Рексъм ако си го спомняте. Мача беше телевизионен (по скай или БТ не си спомня).

_________________
Изображение


 
(Real Green)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 14:15
Мнения: 6307
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 08:55


Цитат:
The Wrexham story is INSANE:
• Bought for $2.5M
• Produced docu-series on FX
• Added 1M+ social media followers
• Tripled season ticket purchases
• Signed sponsorships with TikTok, Expedia, etc.
And now they've been promoted back to the EFL for the first time in 15 years.


Купиха ги Райън Рейнолдс и Роб Макълхени. И не просто ги купиха, а според мен се влюбиха в това, което се случва. Всеки мач са на стадиона, изживяват всеки гол, пропуск и т.н. Сега за последната среща, там беше и Пол Ръд. Та няма да се учудя ако скоро имат и съмишленици, защото всяко стъпало нагоре иска и по нещо повече от футболна романтика.

Интересното там обаче бе че преди 10-ина дни бе дербито с Нотс, в което и двата отбора влязоха с по 100 точки. След това пък Рексъм направи 107 точки, което е рекорд в Англия. Сега са 110, а могат да станат и 113.




_________________
Изображение


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 09:42


Фькт, тия двамата янки от Холивуд яко се запалиха по Рексъм и футбола и си личи, че работят със страст за развитието на Рексъм.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 09:49


Това е най-хубавото нещо в този футболен сезон. Гледах го мача пиратската и направо нямам думи с какъв хъс играха и двата отбора и какъв супер мач се получи всъщност. Със сигурност тичат повече момчеатата от повечето родни отбори във висшата ни лига. За пълен стадион и атмосфера да не говорм. :)
Дедпула се е заканил, че ще вкара отбора в Премиерлигата. :-D :innocent: Едва ли ще стане, но няма значение. Хората куфеят, такъв празник бе по време на мача и след него, все едно е финал за ШЛ, хехе :football:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 09:58


Ако някой не е гледал, ето какво е нивото в най-ниския ешелон на английския футбол



 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   25.04.2023 15:46


Anfield написа:

Купиха ги Райън Рейнолдс и Роб Макълхени. И не просто ги купиха, а според мен се влюбиха в това, което се случва. Всеки мач са на стадиона, изживяват всеки гол, пропуск и т.н. Сега за последната среща, там беше и Пол Ръд. Та няма да се учудя ако скоро имат и съмишленици, защото всяко стъпало нагоре иска и по нещо повече от футболна романтика.



Така де, но аз продължавам да не знам кои са тия момци. Ясно е че са готини, че много хора ги харесват и всичко това, което правят за Рексъм е супер.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   26.04.2023 06:48


Гледай Дедпул

Иначе Бърнли официално взеха титлата. С един удар в мача взеха трите точки. Доста скучен отбор. Поредните дървеоделци, които влизат. Добре, че са Шефилд Юн. Славен клуб с армия фенове. Иска ми се Съндърланд да се завърнат също така.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   26.04.2023 07:53


Съндърланд са далеч от истината.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   26.04.2023 15:29


Ама имат публика.
Исках да видя и Милуол, ама те са в трагична форма точно в най-лошия момент от сезона.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   26.04.2023 20:55


Искам Шапкарите.

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.04.2023 01:42


За тях нямам нищо против. На мен също са ми симпатични.


 
(Крива Нива)
Аватар

Регистриран на: 20.05.2012 18:28
Мнения: 9586
Отговори с цитат
Мнение  Re: Купи и EFL сезон 2022/23   |   27.04.2023 07:54


Diavolo написа:
Ама имат публика.
Исках да видя и Милуол, ама те са в трагична форма точно в най-лошия момент от сезона.


Аз пък не ги искам, щото няма по-долни отрепки в Англия от тяхната публика. Тия ако влезнат във ВЛ ще правят проблеми във всеки мач.

_________________
Изображение


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг