Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 16:15

Правила на форума


-> Само регистрирани потребители на форума могат да пишат в тази секция.
-> Моля, пишете на кирилица и спазвайте културен тон в дискусиите.



Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.) 
Автор Съобщение
(Primus Maximus)

Регистриран на: 06.06.2012 14:24
Мнения: 776
Отговори с цитат
 Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   25.06.2013 15:39


Здравейте клубари,

През последните няколко месеца, както и на срещата в събота, обсъждахме как искаме да се развива ПМЛ и какви следва да бъдат промените, които да помогнат на ПМЛ да се развива в избраната посока.

Като основна тема на обсъждане се очерта ролята на Управителния съвет (УС) и Мениджърския съвет (МС), отношенията между тях и вкарването на по-голяма степен на прозрачност в управлението на ПМЛ, което следва да премахне чувството за така наречения "ПМЛ елит", който тайно си решава всичко.

Като краен резултат от всичките обсъждания, стигнахме до следните предложения как да функционира за в бъдеще организационната структура на ПМЛ. Очакваме вашите мнения, критики и похвали относно предложените промени. :) Всеки, който има допълнителни идеи, е добре дошъл да ги сподели.

1. Считано от този момент, целият УС на ПМЛ подава оставка. Предлагаме следната структура на управлението на ПМЛ:

I. Мениджърски съвет:
1. Мениджърският съвет се състои от от мениджърите на отборите в ПМЛ, съгласно действащата картотека.
2. При невъзможност на мениджъра да участва в МС, мястото му се заема от помощник-мениджъра или от друг играч, изрично посочен от мениджъра на отбора.
3. МС ще има двама члена със статут на "наблюдатели" към УС. Те ще имат достъп да четат форума на УС и по този начин МС да има поглед и контрол върху работата на УС.
4. Функции на МС.
- Гласува поименно първоначалния състав на УС (9 човека, от които 5 със специален лиценз за участие в Дисциплинарната комисия)
- Окончателно одобрява правилниците за дейността на ПМЛ
- Гласува при освобождаване на членове на УС и назначаване на техни заместници (не е определен точен механизъм)
- Предлага инициативи на Управителния съвет, които да бъдат разработени от УС и върнати след това на МС за окончателно одобрение.


II. Управителен съвет:
1. Управителният съвет се състои от 9 души, всеки гласуван и одобрен поименно от Мениджърския съвет.
2. Функции на УС:
- Да се занимава с оперативната работа по организацията в ПМЛ
- Да решава възникнали в хода на играта казуси
- Да решава лицензионните въпроси относно картотекирането на играчи и отбори
- Да разработва и предлага нововъведения в играта
- Да разработва предложени от МС нововъведения в играта
- Да създаде и коригира правилниците за играта
3. Комисии към Управителния съвет:
3.1. Комисия по правилниците. УС избира измежду своите членове трима души, които да съставляват тази комисия.
3.2. Функциите на комисията по правилниците са:
- Изработва правилниците на ПМЛ
- Нанася корекции на правилниците при възникнала необходимост и при възникнали казуси, които не са описани в правилниците.
- Разработва нововъведения в играта
- Всички правилници, корекции на правилниците и нововъведения в играта ще бъдат подлагани на гласуване и окончателно одобрение от Мениджърския съвет
- разработва форматите, календарите и програмите на турнирите
3.3. Дисциплинарна комисия. Дисциплинарната комисия се състои от 5 души и са онези членове на УС, при избора на които МС е дал специален лиценз за участие в ДК.
3.4. Функциите на ДК са:
- Взимат решения по възникналите през състезателните седмици казуси.
- Взима решения при подадени от някой отбор или играч контестации.
3.5. Механизъм на действие на ДК:
- Всяка седмица ще бъдат определяни 3ма от тези петте членове на ДК, които да вземат решения по въникналите през седмицата казуси. Съдиите и помощник съдиите, отговорни за конкретния кръг, нямат право да участват в ДК за въпросната състезателна седмица.
- При възникнал казус, който не се обхваща от одобрените правилници, взетото решение се отнася само за съответната седмица, като окончателните промени в правилниците се предлагат от Комисията по правилниците и се одобряват от МС.
- При възникнал казус, по който някой от 3мата избрани за седмицата членове на ДК е заинтересована страна, на негово място за решението на конкретния казус се слага един от двамата със специален лиценз, които са резерви за кръга.
- Срокът за подаване на контестации ще е Понеделник, 24:00, след уикенда, в който се е провел кръга, за който се отнася контестацията. Срокът за произнасяне на ДК е съответно до 48 часа (Сряда, 24:00)


III. Организация на работата по отношение на състезателните кръгове на ПМЛ:
1. Всяка седмица публично ще бъде обявявано кой ръководи кръга в ПМЛ. "Длъжностите" ще имат следния вид, а отговорните ще бъдат вътрешно избирани измежду членовете на УС:

- Главен съдия - основният модератор за кръга, взима решения по всички възникнали казуси, които решения след това могат да бъдат оспорени пред ДК в съответния срок.
- Помощник съдия - втори модератор, който да поеме задълженията на основния, при възникнала нужда
- Делегати (2ма) - заедно с помощник съдията следят за променени/отложени мачове от номинираните в главната тема за кръга и я редактират своевременно.

IV. Други организационни решения:
- Един от членовете на УС ще поеме функциите на „говорител“, който ще има задължението да информира МС и ПМЛ общността като цяло за работата на УС, темите които се обсъждат, взетите решения и т.н.


Последна промяна Mandor на 26.06.2013 10:36, променена общо 1 път



 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   25.06.2013 16:01


Имам една забележка, която не успях да направя, докато бях на конгреса. Според мен УС трябва един или два пъти в годината да представя отчет за работата си пред МС, който да го одобрява. Освен това, членовете на МС, имащи достъп до форума на УС не трябва да са мениджъри на отбори, които имат представител в УС.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   26.06.2013 10:28


Мисля, че този ход е едно добро начало ново начало за ре-организиране организацията на играта.

Сега ни чака доста работа оттук нататък. Има и доста неща за доизкусуряване.
Нека всички мениджъри и активни играчи да си кажат мнението преди да започнем с гласуванията.

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   27.06.2013 07:04


:pukanki:
Да видим , дали пак няма да караме постарому .

_________________
Изображение


Последна промяна Гонзо на 27.06.2013 07:05, променена общо 1 път



 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   27.06.2013 11:04


Похвално е това решение. Да видим обаче дали ше се спазва щото то комисии и съвети и преди е имало.

Тук искам да кажа,че за следващия сезон мога да помагам с лайвскора, когато имам време и предварително сме се разбрали стига да ми се обясни как се процедира с въпросния файл.

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


 
WWW
(Demba Boyz)

Регистриран на: 24.07.2012 11:37
Мнения: 5591
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   27.06.2013 15:28


falkenbach написа:
Сега ни чака доста работа оттук нататък. Има и доста неща за доизкусуряване.
Нека всички мениджъри и активни играчи да си кажат мнението преди да започнем с гласуванията.


Фалк , ако чакаме в разгара на отпускарския сезон , хората да се изкажат , пак ще започнем в края на годината . Пускай кандидатурите и да гласуваме .

_________________
Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   27.06.2013 18:00


Дявола се кандидатира! :devil:


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   28.06.2013 08:34


Негово Височество Крал Блуфен се кандидатира!


П.С.
Как е възможно здрави хора по празници и в черкви да си пожелават здраве?! Аз например си пожелавам единствено да живея в къщата на Мето Илиенски!!!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


Последна промяна Крал Блуфен на 28.06.2013 08:42, променена общо 1 път



 
WWW
(Red or Dead)

Регистриран на: 18.08.2012 14:00
Мнения: 6511
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   28.06.2013 08:57


Подкрепям кандидатурите на правилните хора - Дяволо и Крал Блуфен.

Бих подкрепил кандидатури на Фалка, Гонзо, Сандро/Нерра, Олимпия и сие. Сигурно изпускам някой, но да не се сърди ;-) Аз няма да участвам. Мерси ;-)


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   28.06.2013 09:48


Официално обявявам, че няма да се кандидатирам за новия УС. С удоволствие обаче ще подкрепя кандидатурата на Блуфена, защото досега PRIMUS MAXIMUS не беше представен в МС - смятам да се възползвам от правото си на мениджър на отбор в ПМЛ да изразя мнение по въпроса.


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   28.06.2013 10:28


Хубаво би било да се напише кой за какво се кандидатира и какво смята да върши. Все пак това не е конкурс за мис и мистър ПМЛ и замисълът не е да се види кой е най-популярен. ;)

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(CDLM Blue Power)
Аватар

Регистриран на: 20.08.2012 19:25
Мнения: 7526
Местоположение: зад ужасно висок зид
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   28.06.2013 10:59


Stuart написа:
Все пак това не е конкурс за мис и мистър ПМЛ и замисълът не е да се види кой е най-популярен. ;)


Крал Блуфен се кандидатира за член на УС на ПМЛ. Ако можеше и за президент да се кандидатирам щях да го направя. Най-малкото зидът ми е по-висок от вашите. 6 метра.

Имам готовност да помагам в разработване и предлагане на нововъведения в играта. По-конкретно искам най-накрая да се доуточни формата на далечния удар както и въвеждането на вратарски гол - нещо, което съм предложил аргументирано още преди 2-3 години. Имам и други идеи, които мисля,че могат да се приоложат напрактика както и някои предложени вече неща от други хора. Гонзо например.

Вчера писах и в другата тема,че мога да помагам и със седмичния Лайвскор при следните условия:
1. Предварително да знам за коя седмица става дума и 2. да ми се даде и обясни как се борави с митичния файл за лайвскор.

Ако функциите ми като член на УС са свързани и с картотекиране на отбори заявявам ясно (казах го и в темата в другия форум),че за мене отбори, които нямат емблеми нямат място в ПМЛ! Ще настоявам такива да бъдат изхвърляни незабавно!

_________________
Изображение

Maybe I’m a phantom. Then again, maybe not. A phantom can’t hurt you.


Последна промяна Крал Блуфен на 28.06.2013 11:01, променена общо 1 път



 
WWW
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   28.06.2013 15:43


Добре, това е друга работа вече. :) Имаш моралната ми подкрепа. :)

Аз също се кандидатирам. Ако бъда одобрен, влизам в т.нар. Комисия по правилниците. Основен ангажимент - изготвяне на цялостен, ясен и изчистен правилник на играта. По формати, календари и програми както винаги ще помагам, доколкото мога.

Всякаква друга помощна дейност - когато имам време.

С какво няма да се занимавам - обсъждане и решаване на спорни ситуации, казуси, фантомгейти и всякакви други от този род.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 22.07.2012 13:22
Мнения: 3025
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   30.06.2013 21:01


Хайде и аз да се кандидатирам - готов съм да помагам в организацията на работата по отношение на състезателните кръгове на ПМЛ и да поддържам сайта. Предполагам, че това означава Дисциплинарна комисия.

_________________
Изображение


 
Аватар

Регистриран на: 26.07.2012 13:44
Мнения: 232
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   30.06.2013 22:19


Аз подкрепям кандидатурата на Блуфен.

:football:

_________________
Още малко ще остана,
още секунда и ме няма...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   01.07.2013 00:02


Дявола ще помага в абсолютно всичко.
Визитката ми е предълга и всички знаят какво съм дал на играта и ще продължавам да давам.
На този етап толкова. Ще мога да помагам и за лайвскорите и то по-често отколкото в последните години в дира.


 
(The Grizzlies)
Аватар

Регистриран на: 05.06.2012 17:22
Мнения: 11791
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   01.07.2013 07:54


Дайте някакъв краен срок за кандидатури, след което да има и краен срок за гласуване от страна на МС на членовете на УС.

_________________
Изображение


 
(Thug Slugs)
Аватар

Регистриран на: 15.07.2012 20:56
Мнения: 5070
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   01.07.2013 09:00


Vendome написа:
Дайте някакъв краен срок за кандидатури, след което да има и краен срок за гласуване от страна на МС на членовете на УС.

И аз това ги ръчкам, ама...

_________________
В град като София, никой не е невинен!
Изображение


 
(The Cursed)
Аватар

Регистриран на: 07.06.2012 23:07
Мнения: 2663
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   01.07.2013 14:00


Няма какво да се ръчкаме. Нека да изчакаме да видим дали има и други хора извън досегашните най-активни, които да искат да се включат. Условията са ясни - време, желание, ясен ангажимент.

_________________
Let's Make PML Great Again!


 
(The Mummies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 12:53
Мнения: 4422
Отговори с цитат
Мнение  Re: Промени в организационната структура на ПМЛ (Юни 2013 г.)   |   04.07.2013 14:14


И аз се кандидатирам официално. Какво мога да правя за ПМЛ можете да прецените по работата ми през последните няколко години.


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг