Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: 28.03.2024 22:40



Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Песен за огън и лед - Джордж Мартин 
Автор Съобщение
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   25.09.2013 20:28


Това вярно ли е? :ura: :cheers:

http://azcheta.com/george-rr-martin-s-nova-kniga/


 
(Primus Maximus)

Регистриран на: 18.08.2012 16:45
Мнения: 9862
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   25.09.2013 21:16


Diavolo написа:


Ауу, дано, дано, дано.


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   07.10.2013 22:56


Изображение

три повести за тайнствения странстващ рицар без потекло сър Дънкан Високия и скуайъра му Ег.
действието се развива 100 г. преди събитията в Песен за огън и лед по времето на Таргариените.
Излезнали са три такива разказа, в тази книга са побрани и трите.

премиерната дата за излизане на книжния пазар у нас е на 14.10.2013 г.

:cheers:


Последна промяна Diavolo на 07.10.2013 23:02, променена общо 2 пъти



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   29.10.2013 19:40


http://www.youtube.com/watch?v=5Krz-dyD-UQ

:-D


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.12.2013 14:12


всяка отбелезалка маркира смърт на герой в Песен за огън и лед на Мартин.

:-o :razor:
:-D
:ludnica:

Изображение


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   29.04.2014 01:17


Санде,

Добре, че не гледаш сериала. :outofspace: :helpless:
след 4 серия от 4 ия сезон вдигнах сериозно кръвно

я прочети в съседната тема за сериала какви са ги надробили сценаристите барабар с чичото начело :help:

страшно много се опасявам, че сериала ще изпревари книгите или преди да е излязла шестата книга ще знаем много неща :-(

а ако изобщо някога ''Ветровете на зимата'' види бял свят, то няма е тази година, може би 2015 г. чак
ама тя ще е 1400 стр. близо, нали се сещаш, че ще я издадат на две порции с разлика от няколко месеца, изобщо мъка, мъкааааааааааааааааааааа :besnyo:


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   29.04.2014 02:12


Голямо си мрънкало, да знаеш :-)

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   17.06.2014 21:02


по последно инфо, ''Ветровете на зимата'' ще излезне лятото на 2015 г. на 90% сигурна информация

уффффф


Иначе Мартин готви нова изненада за феновете

на 24.10.2014 г. ще излезне един алманах посветен на Вестерос, неговата история и всичките му герои :fan:

или известна като: ''GRRMarillion'' :-D :first:


Последна промяна Diavolo на 17.06.2014 21:03, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   30.07.2014 21:13


Малоумници :-x :besnyo:

http://metro.co.uk/2014/06/25/spoiler-alert-game-of-thrones-showrunners-have-ditched-lady-stoneheart-twist-confirms-lady-stoneheart-4775886/


?!?! :-? :-o

:uuu:


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   30.07.2014 21:37


Сериалът не е пълна екранизация на книгите. Ще има липсващи елементи, ще има и нови. И колкото повече навлизаме в историята, толкова по-различно ще става.

Та поуспокой се де? :-)

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   01.08.2014 02:42


виц :)

Почитателите на "Хари Потър" казват - искаме да учим в Хогуортс
почитателите на "Властелина" казват - искаме да посетим Графството
почитателите на "Игра на тронове" казват - ааа, тук си ни е добре.

:laugh: :-D


Последна промяна Diavolo на 01.08.2014 02:43, променена общо 2 пъти



 

Регистриран на: 06.02.2015 13:22
Мнения: 75
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.02.2015 13:44


Най-напред - здравейте!

Казвам се Георги и съм на 32, фен съм на Мартин, Абръкромби и по кървавото фентъзи.

Таакаа какво да кажа, ами то доста се проточи сагата, но според мен нещата са в основни линии ясни.

първо АА са най-вероятно трима души - Дж.Сн,Денерис и Виктарион или пък Джон, Денерис и Тирион. Тирион вероятно ще озапти дракон с рога, който ще получи от Вик.
КнН със сигурност е Джон, но това не е непременно нещо лошо и смятам че бран ще му помогне да укроти каменният дракон под Вала, като се варгне в него. Валът ще падне и драконът под него ще излети. (или пък яйцето ще се излюпи - зависи на коя легенда вярваме - тази на майстер Гъбарок или другата....)
Бран ще помогне на Джон да се съюзи с чедата и да победят Другите.
финалът е една от двете възможности - или трона ще се подели на три - Джон - Дани - Вики или пък Джон - Дани - Тирион - или Станис ще спечели (малко вероятно) и ще изплати дълговете на Желязния трон към ЖБ като раздаде поливината Вестерос на Желязната банка.
кутрето ще бъде убит в следващата книга от Санса - дали чрез сладкосъна или ще го бутне да полети нямам представа. но тя вече вижда истинския му образ .Санса впрочем удвително напомня на Ариан двете развръзки могат да се следят паралено.
Тъжното е, че Станис ще спечели битката при ЗХ и вероятно въпреки това ще умре - просто това е трагичен герой, твърде много Тарги има Джон, Дани, тирион (незаконен син на Ерис), Егон (Блекифир), Варис (треит син на Ерис), Илирио ( също Блекфир) а може би и Манс (ако е Регар - в което не вярвам. но има и такава хипотеза). Все пак смятам, че Станис ще узакони Джон Сняг, преди да умре.
за Даарио ми е много интересно дали наистина е Юрон? в такъв случай отиването на Виктарион в Робския залив става много интересно. да не говорим ако е аватар на Кървавия Гарван - КГ (има едно око)?
Много ми се иска да видим спойлерна глава от името на Ерон, Давос или Санса

по последна инфо издателката на Мартин споменала че ще има ОСЕМ книги
А пък Мартин обещал на съпругата си да не убива Аря в шеста книга ( което не значи че няма да я убие в седма)
сега излезе инфо че в началото основните персонажи били - Джон, Аря, Бран, Джейми,тирион, Церсей и рикон даже не били запланувани, Санса е била изцяло второстепенна героиня..Тирион е бил разцепен на две - Тирион и Теон

лично моите любими герои са :Станис,Джон, Давос,Тирион в някаква степен в някаква степен - Мелисандра и Аря, но не изцяло. Санса и Денерис много ме дразнят, а Церсей макар вече да не я приемам изцяло през изцяло отрицателна призма, предизвиква в мен негативни емоции.


 

Регистриран на: 06.02.2015 13:22
Мнения: 75
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.02.2015 13:48


аз сериала въобещ спрях да го следя има фрапиращи разлики с книгата.
Джейми изнасилва сестра си върух трупа на баща си.
Джейми присъства на убийството на Джофри, но пък не свидетелства на процеса на тирион.
Кеван на практика отсъства
Тивин научава от Цересй за инцеста
Станис има синове - некакви клонинги -от Мелисандра
Едрик и Джендри са сляти в една личност
Мелисандар не вижда Бран, а Аря и не във видение, а наяве
има и други фрапантни разлики.... :censored:
този сезон въобще и не мисля да го гледам


 

Регистриран на: 06.02.2015 13:22
Мнения: 75
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.02.2015 14:10


Сега видях, че има и накета
ма да бъда толкова изчерпателен, като теб, но все пак да се маркирам:

1. Къде слагате поредицата във вашата лична класация

1. конан
2. Песен за огън и Лед
3. АБръкромби - не помняиметона поредицата
4. Поредицата на Глен кук
5. реймън дФийст
6. толкин

Джордан и Ериксън са ми много противни - няма действие при тях




2. Какво ви харесва и какво не ви харесва в романите на Мартин

същото като при Абъркромби и Бънч -секса и насилието

3. Подредете петте книги по харесване

първата е най-добра, трета и петата също са хубави, ама на четвъртата заспах

4. Кои са ви любимите герои

Джон и Станис, после Давос, Тирион,Аря и Хрътката. Мел също я Бива
, а и Теон/Смрад е много готин


5. Кои герои не харесвате

Церсей и Джофри - категорично. и Тивин - радвам се че се отървахме от него. И джейми. И Кейтлин - много е тъпа. И Санса - тя също. както и Денерис много смотани жени. А, и Кутрето - много ме дразни.




6. Кой/какво е триглавия дракон / кой е преродения Азор Ахаи / кой ще яхне дракон освен Денерис
вече - го обясних това са трима души, единият е Дени, другият е Джон, любопитно е кой е третия - Тирион или Вик. залагам на Тирион
---


7. Кой ще спечели Играта на тронове / ако има изобщо краен победител

няма да има един победител. трона ще се подели на три или ще спечели Желязната банка.



8. Какво мислите, че ще се случи във ''Ветровете на зимата''

ще разберем повече за Другите, Чадата, Кървавия гарван,мелисандра и митологията. И Аря ще потегли за Вестерос.


9. Какъв финал на поредицата би ви удовлетворил лично / кое трудно бихте преглътнали
трудно бих преглътнал победа на Ланистърите или пълно унищожение на Старките


Би ли фи задоволи мрачен финал

О, да определено. но не вярвам. Защото знам легендата за дългата нощ в Юай Тай -ският и вариант а не само в Асшай-сикят и такъв.
10. Смятате ли, че е възможно да има и осма книга, макар самия Мартин категорично потвърди, че седмата книга ще е последната / Кога по дяволите ще излезне шестата книга
издателката на Мартин вече потвърди, че ще има осма книга


:devil:
_________________
viewtopic.php?f=42&t=25


Последна промяна Stanis на 06.02.2015 14:25, променена общо 1 път



 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.02.2015 20:16


Stanis написа:
А пък Мартин обещал на съпругата си да не убива Аря в шеста книга ( което не значи че няма да я убие в седма)


добре дошъл, Станис :-)

значи това не искам нито да чувам, нито да чета
в момента в който убие Аря (дано не де, защото е любимка на много народ, включая и жена му), умира и Дяволчето и повече няма да чуете за мен :unsure: :sick:
а ако я убие в шестата книга, демонстративно спирам на главата в която я убива и ритуално ще изгоря всичките книги :devil:


 
(Extreme Zombies)
Аватар

Регистриран на: 30.05.2012 15:09
Мнения: 28599
Местоположение: Адът, казват е навсякъде около нас...
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.02.2015 20:17


Stanis написа:
издателката на Мартин вече потвърди, че ще има осма книга


честно казано от теб го разбирам това нещо, ше проверя, ще поразпитам.
дано да е истина. 8-) :yes:


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   06.02.2015 21:40


Diavolo написа:
Stanis написа:
издателката на Мартин вече потвърди, че ще има осма книга


честно казано от теб го разбирам това нещо, ше проверя, ще поразпитам.
дано да е истина. 8-) :yes:


Абе това е като онзи виц с компютрите и компотите. Първо не е издателката, ами редакторката. И второ - тя не потвърди, ами намекна преди половин година. Договорът все още е само за 7; Мартин никога не е споменавал осма книга по време на интервюта, срещи с фенове или на сайта си - всъщност някъде по същото време в едно интервю спомена, че може и да не завърши поредицата в седем книги ама, но е много рано да се каже. И след онзи намек, нищо ново не се е случвало - а всички големи конвенции минаха след това. Та... засега е в графата "правим новини по време на пресконференции, защото е скучен ден".

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Последна промяна Venabili на 06.02.2015 21:43, променена общо 1 път



 

Регистриран на: 06.02.2015 13:22
Мнения: 75
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   07.02.2015 12:53


Значи Ане Гроеле, каза че след като Мартин и казал че няма да пише трилогия а повече книги - 4, тя взела да го убеждава да пише 7. той взел да се пазари за пет, посел си стиснали ръцете за 6 и ето че с нейна помощ все пак ги докарали до седем. Човек остава с впечатлението, че тя казва на Мартин колко книиг да напише. А сега дала идеята на Мартин за осма книга - осем книги за осем кралства.
Освен това Мартин бе обещал че от миналата година се съсредоточава само върху Ветровете а от тогава излязоха Тайнственият рицар, Историята, сега преиздава стари книги, пише за другата поредица с Живите карти - не бива да му се вярва, като казва че няма да има повече книги.
ОСвен това Ане Гроеле не е само редактор, тя има доста функции и може да и се има доверие, пък и участва непрестанно върху процеса с книгата.
Разбира с нищо подписано на договор няма, но това не значи нищо - моят баща има близка приятелка, която му е редактор и понякога не подписват договори чак до последния момент а си разчитат на думата.
Иначе ако в следващата книга умре Джон аз обявявам че с поредицата съм дотук. Ако умре Тирион или Давос пък сериозно ще обмисля четенето нататък, дори Джон да остане.


Венабили, възможно ли е да съм те засичал преди около 15-16 години в клуб Окултизъм на Дир.бг (и за извънземните - също). тогава друг никнейм ползвах, но твоя е все така непроменен и ми прави впечатление?


 

Регистриран на: 06.02.2015 13:22
Мнения: 75
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   07.02.2015 12:57


Поредицата „Песен за огън и лед“ може да бъде и от 8 книги
05.06.2014 | Свят | 1 Коментар

Email, RSS Follow

Поредицата на Джордж Р. Р. Мартин, „Песен за огън и лед“, може да бъде и от 8 книги, съобщи „Гардиън“. Това разкри редакторката на писателя, Ане Гроел. Тя намекна, че това е възможно, в отговор на въпрос на читател в сайта suvudu.com.

„Спомням си, преди много години, когато той ми се обади и ми каза, че неговата малка трилогия…не е вече трилогия. Тогава имаше намерение да напише 4 книги. Аз му казах 7 книги за Седемте кралства. Той каза 5. Аз повторих – 7 книги за Седемте кралства. Уговорихме се за 6. Впоследствие успях да го накарам да направи поредицата от 7 книги. Но от скоро си давам сметка, че кралствата всъщност са, технически, 8. В крайна сметка може да се стигне и до 8 книги за Седемте кралства“, споделя Гроел.

Редакторката обаче признава, че за сега контрактът между двамата е за 7 книги, така че феновете не бива да си създават очаквания. Тя допълни, че с Мартин работят усърдно върху „невероятната“ шеста част, „The Winds of Winter“. Дата за публикация все още обаче няма.

Джейн Джонсън, издател на писателя в Обединеното кралство, е на мнение, че само той би могъл да знае колко дълго ще продължи епичната сага. Тя каза още, че като се има предвид с колко проекта Мартин е зает, дори той сигурно не би могъл да отговори категорично колко книги ще бъде поредицата „Песен за огън и лед“. (би могъл да напише десет книги - италика е от мен)


 
(Dune Warriors)

Регистриран на: 07.06.2012 03:47
Мнения: 1975
Местоположение: 6-19
Отговори с цитат
Мнение  Re: Песен за огън и лед - Джордж Мартин   |   08.02.2015 22:31


Stanis написа:
Венабили, възможно ли е да съм те засичал преди около 15-16 години в клуб Окултизъм на Дир.бг (и за извънземните - също). тогава друг никнейм ползвах, но твоя е все така непроменен и ми прави впечатление?


Никакви спомени нямам, но Венабили в дира от 2000-та (или там някъде) насам съм си само аз така че... ако е било по това време, аз трябва да съм била. Виж какво съм правила в тези клубове не знам - аз си се мотаех ис футболните и фантастика ама... знае ли човек. Ако е било преди това - някой явно ми е ползвал ника преди мен.

А за другото - знам коя е редакторката. Както и знам кой какво е казал и не е казал - тя си говори (и си вярва) - а какво Мартин прави си е негова работа. А иначе че Мартин може да реши да пише повече от 7 е ясно. Точно тази поредица е малко по-особена и спойлери рядко изскачат (или слухове изобщо) та миналата година малко ме изненада цялата история. Но официалният отговор на Уърлдкона си беше, че новина няма - книгите са си 7. Засега.

А иначе какво стана с Малазан - тя поредицата си завърши както си се очакваше с 10 книги, ама Еслемонт написа още 6 успоредно с него (и продължава май), а сега Ериксън пак е захванал нова поредица в света на Малазан (уж трилогия ама..).

ПС: А иначе Старк ще си живеят стига феновете да спрат да питат Мартин кога ще излезе следващата книга - преди години, всеки път, когато той се появеше по конвенции (а той ходеше повече от сега), това си беше основния въпрос. И някой организатор беше разлепил предупреждение, че този въпрос води то смърт на някой от семейство Старк. ;-) Това за смъртта на Старк е майтап разбира се, но историята си е истинска от времето, когато всички чакахме петата книга (или четвъртата - не помня вече).

_________________
Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Хостинг